Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kisfiamnak gyökerével...

Titina2014 kérdése:

2.5 éves kisfiamnak gyökerével együtt kihúzták a jobb első meszőfogát. Ezt kell e pótóni, ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

A későbbi csontfogakra ez nincsen jatással?

Aki járt már hasonló cipőben, annak szetetném a tanácsát!



2017. márc. 22. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Az ún. tejfog is csont, nem tejből van és nincs gyökere.

A maradó fogakra nincs hatással a tejfog elvesztése.

2017. márc. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nincs értelme pótolni. Majd 6 éves kora körül kinő a maradandó fog a helyére. Addig vagy fogatlan marad, vagy ha esztétikai okokból ez nagyon zavar, akkor kérdezz meg egy fogorvost, hogy mit lehet tenni.


#1: A tejfognak is van gyökere (hogy maradnának meg különben az állkapocsban?), de az a fogváltás során felszívódik. Pont azért esik ki, mert elveszti a gyökerét.


(nem vagyok fogorvos, csak a gyerekem épp fogat vált, és kicsit utána olvastam)

2017. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kislányomnak 2 éves kora előtt kellett kiműteni mind a két felső metszőfogát.

Nekünk azt mondta az orvos, hogy kisgyerekeknél nem csinálnak pótlást. Esztétikailag zavaró, illetve a hangképzésben okoz neki problémát, amihez majd logopédus segítségét kell kérnünk a későbbiekben.

2017. márc. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Bölcsebb lett volna, ha nem szólsz hozzá a kérdéshez!


A többieknek köszönöm a választ!


Főleg a helyfenntartás miatt gondoltam a pótlást, vagy valami fogszabályzást.

Ha a többi fogacskája elkezd az megüresedett hely felé torlódni, akkor fogváltáskor az okozhat e problmákat?

Kérdeztem több fogorvost is, mind mást mondott.

2017. márc. 23. 07:45
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Kislányomat fogászati klinikán műtötték, véleményem szerint nagyon jó szakemberek. Ott azt mondták, hogy a helyfenntartásnál a szemfogaknak van nagyon fontos szerepük. Mivel nálunk már azok kint voltak, nem fog összetorlódni a fogsora. Valamivel több, mint 1,5 éve történt ez, és tényleg nem csúsztak össze a fogai, pedig neki mind a 2 felső metszőt ki kellett műteni.

2017. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Teljesen megnyugodtam...

Nagyon köszönöm a válaszod! ☺

2017. márc. 23. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!