Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történhetett vele az oviban?

Mi történhetett vele az oviban?

Figyelt kérdés

Ma mondta az ovónéni, hogy nagyon szomorú és napközben is rátör a sírás, hogy anyát akarja és kérdezi mikor megyek érte, ebéd után? Mindig alvás után hozom el de holnap megpróbáljuk, hogy ebéd után hozom el. Kérdeztem mi a baj azt mondta hogy azért szomoú mert beütötte az orrát(pár napja nekiszaladt a kukának és vérzett az orra) de ez a viselkedés kb 1 hónapja tart.(nem értem miért csak ma szóltak) de kb egy hónapja itthon is észrevettem hogy mnden apróságon sír és hisztizik is. Ma rá sem ismertem hazajöttünk és mindenért hisztizett. Még azért is mert elmentem elötte.

Azt mondta egyedül szeret játszani de eddig mindig mondta másokkal is szokott játszani az óvónők is mondják hogy elvan másokkal is.


2017. márc. 22. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Csak tippként írom, gyermekem, pl akkor ücsörög magában, ha foga jön/fáj és piszkálja.(a nevelő ugy adta elő, hogy nem tudja miert de elvonult a gyerek, ugy ül már 10 perce, es még röhögött rajta. Neki valahogy nem tűnt fel, hogy nyakig nyálas a gyerek és az ujját rágja..vicc ami ott megy..)


Másik, akkor szokott hazafelé otthon hisztis lenni, ha korán keltünk későn feküdtünk.délutánra kifordul otthon magábol. Szeles is szokott lenni, de soha nem tudom mi a baja mert soha nem fájlalja a hasát, csak mindenen hisztizik.ő olyankor segitséget kér, jön, hogy öleljem, bujik, amikor megnyugszik akkor jön ki és akkor esik mindig le, hogy ez volt a baj. Pedig ha mást fájlal, mindent mond.

2017. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom nálatok hogy megy (nálunk nem szeretnek az "ajtóban beszélgetni", amikor megyünk értük/visszük őket, persze röviden beszélünk, de ha valami probléma van nem ott beszélünk) de én kérnék fogadóórát az óvónénikkel és megbeszélném ezt velük négyszemközt. Így elég nehéz találgatni.

Lehet, hogy egy csoporttársával volt konfliktusa, lehet, hogy óvónéni szólt rá erélyesebben és rosszul érintette. (A másik csoportban nálunk az egyik kisfiú egyik napról a másikra teljesen kifordult magából, egész nap sírt, kiderült, hogy az óvónéni megtekergette a fülét "viccből", elvette a gyerek életkedvét is. 😖

2017. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Adri+ ***** válasza:
55%

Vagy csak nagyon hiányzol neki az oviban, vagy nem kizárólag, és

nem feltétlen ilyen , súlyos ' a helyzet, de pár ötletet mondok :


Vagy vele történt valami, amit Neked és Az Óvó néniknek sem mer elmondani, vagy mással ( akár idegen, akár pajtása, ismerőse, .. . ),


vagy fél valamitől ( egy árnyék volt rossz helyen és időben, rossz álom,

amiért ő vagy mások szidást kaptak : és fél, hogy ő is kap érte : pedig

jelentéktelennek tűnő dolog. ) vagy valakitől : ( valószínűleg az ovi

kerítése előtt elment egy néni, vagy felsős gyerek és megijedt tőle,

vagy egy szerinte feltételezhetően bekövetkező bármilyen vélt

eseménytől.. . Ehhez nem kell még csak betekintenie a néninek sem,

és nem is kell hogy bármit is akarjon tőle : egy mondjuk pajtásoktól hallott jövőbeni vélt esemény és vagy következmény is elég lehet, ha Óvodás korban az rémisztőnek elképzelhető. Félt téged, .. .: és fél egy jövőbeni vélt valamitől. Nagyon hosszú a lista, most csak kivonatos, és

nem célom, hogy megijesszelek : csupán pár opcióra hívtam fel a figyelmed. Lehet, hogy teljesen más az oka : ami mosolyogtató semmiség.


Kérd meg rá egy alkalmas pillanatban, hogy mesélje el, hogy mi történt vele, vagy mivel ijesztgették meg? Ki? A pajtásai, vagy csak hallott valamit futólag ( amit félre értett? ) ?? Ha nem megy, kérd meg rá, hogy rajzolja le neked színessel. Kérdezd meg feltétlenül, hogy egyedül szeretnéd lerajzolni?

Van ugyanis olyan sokkoló esemény ilyen kis korban, amit kizárólag egyedül tud , magából kirajzolni ' a kis gyermeked.

Ha értelmét látja, és szívesen együtt működik benne ilyen esetben. :

Kérd meg szépen, hogy : Nem érted pontosan, mit jelent a rajza, és

örülnél neki, ha segítene elmagyarázni, hogy ez mit jelent, amit rajzolt?


Ha magától együttműködő, akkor : akkor is kérdezd meg, ha számodra

látszólag evidens és releváns hogy mit rajzolt. Mert ő mai ovis, és

Ő nagy valószínűséggel másképp látja a , Digitális benszülött korszak 'ban, hogy micsoda mit is jelent a rajzán. Ehhez nem feltétlen feltétel, hogy volt e tabletje, vagy sem. :)


Szerintem csak valamit félreértett, és a szerinte relevánsan bekövetkező jövőbeli esemény és vagy legalább egyik esetlegesen

számára fenyegetőnek tűnő következménye boríthatta ki ennyire.


Legjobb tisztázni vele előtte, hogy nem fogod megbüntetni, ha

Neked elmondja ( mondjuk célszerűen otthon! : tehát a biztonsági komfort zónájában!! És nem mások előtt : Közterület, játszó, ovi, .. . ) hogy mi történt vele, valakivel akit szeret és vagy ismer? Vagy milyen más eseménytől, és vagy élőlénytől ( ember, madárka, mókus, szinte bármilyen rögzített vagy mozgó objektum .. . ) fél, tart, riadt meg?


Ha most, időben ( még viszonylag friss az emléke. ) tisztázzátok a helyzetét, biztosan helyre tudjátok csendben hozni a helyzetet, legfeljebb pár hét alatt, vagy rövidebb idő alatt.


Ne feledd 3.5 - 5.5 évesek képesek szint bármitől megijedni.

Váratlan személy, mondat, esemény, dolog, tárgy, árnyék, elképzelés, .. .

Múlt, jelen, jövő időbeni dolog, következmény, elképzelés, .. .


Nyilván való, hogy nem ismerem a gyermekedet, biztos értelmes és okos, jól viselkedik : csak rémisztő valaminek a releváns esetleges

bekövetkeztének a hiányáról meg kell nyugtatni, hogy : nem volt, van lesz ilyen, és nem is várható.


Vagy megvert egy pajtása valakit ( amit nem hiszem, mert ovisok szerintem ritkánál is sokkal ritkábban bunyóznak. :) Alapvetően eszükbe sem jut. ) és nem meri még Neked sem elárulni. Vagy ki tudja?.


Még egyszer mondom, csak segíteni akarok, nincs bántó vagy sértő, vagy lenéző szándékom. Nem állt szándékomban butaságokat sem beszélni velem. Ha esetlegesen rosszat mondtam, akkor kérlek bocsáss meg, nem akartalak egy esetleges semmiség miatt ennyire felzaklatni, felkavarni. :) Számomra is fontos hogy saját leendő gyermekem majd, és más gyermeke is tökéletes fizikai ( testi ) és lelki biztonsága meglegyen.

Szeretnék gyermeket, mint minden értelmes és pozitív jó ember : csak már nincs itt az exem, és új még nem jött.


Ne kelljen mindent mindenhol újra elmondanom, viszont az exneveltjeim ovija is jó nevelőszülőnek értékelt, jobbnak mint a saját anyjukat. Költöztem : lehet ez miatt nem lehettem a nevelőjük. :)

Szerintem ovisoknak fontos általában, hogy ne érje őket környezeti sokk ( plédául messzi költözés által ). :)

Ha megoldódik, elmondasz majd csak annyit ( igen, nem.re gondoltam, ) hogy megoldódott e?


Adri

2017. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Adri+ ***** válasza:
0%

Köszi a tippet 1. és 2. posztolónk. Akkor még nem posztoltatok amikor

Én elkezdtem. Ennyire egyszerű dologra viszont valóban nem gondoltam.

Én is pár éve pár hónapig neveltem az exneveltjeim, közösen az Anyukájukkal.


Ez idő alatt ilyen nem fordult elő sem velünk : tudomásom szerint a

környezetünkben. És tőletek is, ahogy a kérdezőnktől is szeretnék

bocsánatot kérni, ha esetleg túl aggódtam a dolgot.

Én csupán pár lehetőséget ( opciót ) mondtam, amit hallottam, hogy

más ovisokkal volt már ilyen, vagy lehetett volna.


Engem anyukám még most felnőttként is elzár a közösségtől, csoda hogy egyáltalán volt exem, és lehetőségem gyermekeket nevelni pár

hónapig. Ez is hozzá járulhatott hogy ennyire megijedek ( időnként, nem pánik szerűen mindig. ) ha ovisokról van szó. Apukám sok évig alkoholistába forduló, csak verekedős programozó volt, aki elhanyagolta rendszeresen a szülői kötelességeit is. Anyukámmal meg

%6.5 éves koromig voltam apukámmal. Addig tűrhetőek voltak a körülmények. Nevelő szülői felvételin átmentem, csak egy költözés miatt nem engedtek. Szerintem simán elvégezném. :)


Mindenesetre köszi, hogy posztolhattam.


Adri

2017. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Megkérdeztem, hogy bántotta e valaki de elkezdett kiabálni, hogy nem. Ne beszélj róla! Megijedtem, hogy mi lehet ez a hirtelen viselkedésváltozás.
2017. márc. 22. 21:38
 6/14 Adri+ ***** válasza:
24%

Jól van na. Egyszerűbb dolgokra kellet volna gondolnom. Ennyi.

Bocsáss meg, ha egyszer túl aggódtam a dolgot.


Adri

2017. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves Adri. Szerintem félreértettél valamit. A lányom m9ndta nekem, hogy ne beszéljek róla. Nem Neked írtam.
2017. márc. 23. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha ennyire kiborult ettől a kérdéstől, akkor mégis lehet hogy ez az oka 😕.
2017. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, jóból mondom: akaratlanul is félre fognak informálni téged, ha nem adod meg a gyermek korát (és nemét). A kort lehetőleg fél év pontosan, légyszíves.


Mégpedig azért kapsz bizonytalan alapon infót (vagy bele lehet trafálni, vagy nem), mert életkor nélkül félig-eddig vaktában lehet csak válaszolni a kisgyermekkel kapcsolatos kérdések zömére. Csak amiatt jelezem, mivel a nevelés nem szerencsejáték. ;)


Köszönöm, ha ezentúl mindig megadod az életkort. :-)


Én is csak bizonytalan alapon tudnák válaszolni, amíg nem tudom a gyermek életkorát fél éve pontosan, ezért nem válaszolok egyelőre érdemben.

2017. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*tudnék, elírtam.
2017. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!