Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történhetett vele az oviban?

Mi történhetett vele az oviban?

Figyelt kérdés

Ma mondta az ovónéni, hogy nagyon szomorú és napközben is rátör a sírás, hogy anyát akarja és kérdezi mikor megyek érte, ebéd után? Mindig alvás után hozom el de holnap megpróbáljuk, hogy ebéd után hozom el. Kérdeztem mi a baj azt mondta hogy azért szomoú mert beütötte az orrát(pár napja nekiszaladt a kukának és vérzett az orra) de ez a viselkedés kb 1 hónapja tart.(nem értem miért csak ma szóltak) de kb egy hónapja itthon is észrevettem hogy mnden apróságon sír és hisztizik is. Ma rá sem ismertem hazajöttünk és mindenért hisztizett. Még azért is mert elmentem elötte.

Azt mondta egyedül szeret játszani de eddig mindig mondta másokkal is szokott játszani az óvónők is mondják hogy elvan másokkal is.


2017. márc. 22. 18:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Októberben volt 3 éves.
2017. márc. 28. 21:17
 12/14 anonim ***** válasza:

Így már érthető. a Legtöbb gyermeknek nem való 4 éves kor előtt az óvoda, se a bölcsőde.


A törvényeket sokszor nem hozzáértők hozzák ill szentesítik, sajnos. 3 éves korra nem szabadott volna kötelezővé tenni az óvodába járást.


Valami nem stimmel avval se, amiket az óvónőkről írtál. Ugyanis vagy tévesen idézted őket, vagy nem hozzáértők az óvónők.


Óvodapedagógus szakon az egyik legalapvetőbb ismeretanyag, hogy a 3 évesek túlnyomó része egyedül játszik, vagy felnőttel;

míg a 3 évesek egymás mellett játszanak,

nem egymással, ez természetes életkori sajátosság (viszonylag ritka kivétellel).


A törvényeket általában nem szakértők hozzák illetve szentesítik, tehát nem szabadna erőlteti az ovit, bölcsit, 4 éves kor alatt, bár szempont az is, hogy a legtöbb szülő munkába járni kénytelen mielőbb, és ez is oka, hogy oviba, bölcsibe adják a gyermeket 4 éves koruk előtt sokan.


Nem tehet erről a szülő, ha a munkája miatt teszi, de attól még pszichológiai tény, hogy a legtöbb 3 éves gyermek elsősorban a szülője társaságára vágyik, és nem nélküle lenni idegen gyerekek között.

(Hacsak nem olykor anyával együtt egy órácskára más anyukákkal és gyerekeikkel.)


Tehát 4 év alatti gyermekekre értem.


Ettől függetlenül több oviban is volt felmérés pszichológusok részéről (a gyermekek természetesen úgy élték meg, hogy játszanak, beszélgetnek velük nénik, bácsik a pedagógusok mellett, "csak úgy"),

és az egyik eredmény szerint

a 4-6 évesek többsége arra a kérdésre, hogy mi a legjobb az oviban, úgy reagáltak, hogy az, amikor anyu/apu érte jön (!)


Ettől függetlenül 4 éves kortól nagyon is javasolt a gyerekközösség, szülő nélkül kb 4 óra időtartamra, per nap, pl szociális érés elősegítésére.


De a 4. életéve előtt csak a gyerekek max 20%-nak javasolt óvoda, bölcsőde - az ennek megfelelő alkatúaknak. (Sőt, baba korban egyes hónapokban senkinek se javasolt egyébként.)


Kedves kérdező, ha érted az írásom lényegét, akkor érted azt is, miért nyűgös az ovitól a gyermeked. Azért, amiért a legtöbb más 3 éves is nyűgös. (Az más kérdés, hogy a szülők egymás előtt presztízskérdést csinálnak ebből-abból, és "csúsztatnak", szépítik a helyzetet egyes esetekben. Tehát a többi szülőtől általában

nem tudod meg, mi a helyzet a 3 évesek többségével, akik oviba járnak.)

2017. márc. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Adri+ ***** válasza:
0%

Kedves kérdezőnk.


Természetes, hogy túl reagáltam picit.

Én a család szerető/barát ( mindenkinek másképp tetszik. :) ) ember Vagyok. Kiemelten fontos minden gyermek ( más ember gyermeke ) testi, lelki, pszichikai tökéletes pozitív fejlődése számomra.


Én egy eleve ghetto városból költöztem vissza a születési helyemre,

ahol még mindíg jobb mint a Tmjv kistérségbeli helyen.

Amúgy is utálom a jogszerű viselkedést mellőző városokat, ezért is költöztem onnan vissza ide. Természetesnek élem meg ( még így pár

hónap után is, sajnos. ), hogy időnként túl reagálok dolgokat.

Bocsánatot is kértem, többször nem teszem : most sem. Mert egyszer elég. :) A gyermek pontos korát Én sem tudtam eddig, azt feltételeztem, hogy 3.6 - 4.7 éves lehet. Ilyenkorra általában már saját tapasztalataim szerint egy fejlett gyermekben teljesen kialakul egy releváns érték ítélet és szocializálódás. Az exneveltjeim a koruknál jóval fejlettebbek. A 4.5 évest ( aki akkor annyi éves volt ) kizárólag azért nem engedték iskolába, mert élet kora szerint túl kicsi, és amúgy is az oviba akart még maradni. Értelmi fejlődési szintje olyan magas volt már akkor, hogy 4.5 évesen legalább 6.5 évesnek felelt meg. Ajánlották neki, hogy startnál már emelt szintű iskolába mehetnek. :) A körülöttük játszó gyermekek a játszó téren hasonlóan jó fizikai és szellemi teljesítménnyel rendelkeztek, csak úgy spontán : nem lettek össze válogatva.


Tehát , csak ' normál fejlettségű, vagy a normától alig okosabb óvodást is alig láttam mostanában. Nem butázom a gyermeked, mert gondolom, hogy okos a korosztályához méltóan. : Mielőtt valaki itt akaratlanul félre értené, csak dicsekedtem picit, hogy az exneveltjeim a nemiségüket kivéve inkább az édes apukájukra hasonlítanak. :)


Természetesen ha lenne már végre sajátom, biztosan gyakorlottabban állnék a témához : és nem esne meg velem időnként, hogy túl aggódok dolgokat. Ennyi.


Adri

2017. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Adri+ ***** válasza:
0%

Kedves 12.


Veled ezen életkor információ tudatában a konkrét esetben

teljesen egyet értek. :)


Nektek is elmondom, nem csak a kérdezőnknek. :


Mert csak kimondottan korukhoz képest rendkívül

fejlett óvodásokat sikerült megfigyelnem, azt is %1.5 - 2 éve már,

és saját gyermekem azért nincs, mert :

nem vagyok hajlandó minden felelőtlen szukával gyermeket csinálni.


Pontosan tudom, hogy a gyermek vállalás , nem szerencse játék '. :)

Hanem nagyon felelősségteljes dolog. Nevelő szülői oktatásra is

felvettek volna, csak azért nem, mert költöztünk : és az egyik elő!!feltétele, hogy legalább 8.5 éven keresztül az oktatást lefolytató suli településének a kistérségében kell lakni. Mert pár hónap múlva,

szakmai gyakorlatra kell menni általában gyermek védelmi intézménybe, és utána már a vizsgák előtt rendszeres környezet tanulmányok mellett már nevelésbe is kapok egy kiskorú gyermeket : szintén szakmai gyakorlat opciós eleme lehet. Abba a suliba így volt bevett szokás.


Természetesen legalább 6 - 8.5 hónap stabil, legalább 6 - 8 órás munkahely, megfelelő szociális körülmények, rendezett háttér,

az oktatás első sikeres letételéig legfeljebb 35 éves kor alatt kell

legyek, és még sorolhatnám, hogy mi kell elő!!feltételként. :D


Így, hogy költöztem anyutól a saját lakásomba másik megyébe :

nálam a távolság volt a felróható oka, hogy nem vettek fel.


Miért mondom ezt el nektek ennyire értelmezésre készen ( szájba

rágósan? )? Mert gyks tapasztalatom, hogy vannak itt trollok is, nem csak hozzánk hasonló értelmes szülők, nevelő szülők, .. , akik rögtön butázzák a másik embert, ha nem a föld születésétől kezdi a beszélgetést. lOl Na hát a trollok miatt voltam ennyire részletes mese mondó. :D


Azt említettem? hogy :

csak szukáknak és hetero pároknak adnak ki gyermeket nevelésre?

Ezért van kevés ember ( legény, férfi, fiú. ) Nevelő szűlő, Óvoda pedagógus, Óvodai dajka. Meg a társadalmi megbélyegzés ( stigmatizálás miatt. ) Ha szuka valaki az biztos, hogy csak jót akarhat a tartósan kiskorú gyermeknek? Saját tapasztalatom alapján a többségük csak lenyúlja a gyermek elől a gyermekre kapott lóvét. Ez van.


Ha ember (legény, fiú ) akarja nevelésbe venni a tartósan kiskorút, akkor ő csak egy jogszerűtlenül viselkedő erőszak tevő lehet?? Nem ls nem!! !!

Mert amelyik kan erőszak tevő köcsög, az utálja saját személyiségét is, nem csak a gyermekeket és mindenhol nagy hangon ezt is reklámmozza a szemét ládája : igen : még hivatalos helyeken és közintézményekben is!! !! !! Sajnos a pár negatívan cselekvő kan, minket értelmes és pozitívan cselekvő legények hírnevét rombolja, amit a sok szuka többsége sajnos el is hisz. Ezért nem mer jelentkezni az a legény nevelő szülőnek, aki a pozitív jó ( az Én fajtám, ) mert tudjuk hogy a sok szuka többsége a pár kan negatív viselkedése miatt, minket pozitív legényeket ír le, és úgysem vesznek fel ilyen fontos mukahelyekre ( inkább hivatás, mint szakma ) mint : Nevelő szülő, Óvoda pedagógus, Óvodai dajka, .. .



Ennek ellenére Engem ( is ) felvételiztettek, mert ragaszkodtam hozzá, ha már megjelentem, akkor legyen meg legalább a felvételim. :)


Lássatok csodát : Felvettek volna, kizárólag azért nem, mert 8.5 éven

belül ( relevánsan pár héten belül ) elköltöztem több, mint 50 km távolságra, másik megyébe. Nem mellesleg valamivel nagyobb a lakásom, mint anyukám családi háza, és valamivel jobb szociális körülmények is vannak a lakásomban. :)

Tehát, bármikor jelentkezhetek itt, az új lakhelyemen a Nevelő Szülő oktatásra, szinte garantáltom, hogy fel fognak venni.

Azért csak szinte, mert lekéstem a 4. dec '16. munkahelyeket, és hiába írok spontán jelentkezést ( arányos minimál bérért ), már minden állás betelt a térségemben ott, ahová garantáltan késés nélkül és végig alvás nélkül fizikailag el tudok jutni. :) Mert maximalista és munka mániás vagyok, értelmes szinten ( nem viszem túlzásba, de nem is lustálkodom el mint a többség. ). lOl


Tehát már csak arra várok, hogy valaki felmondjon, vagy építsenek egy újabb áruházat ( inkább ). A fontosabb helyeken mindenhol be van adva folyamatosra a jelentkezésem ( önéletrajz, motívációs levél, adataim, .. . ), és folyamatosan érdeklődök is ( pár hetente. ), nézem a szakági közvetítőket és hírdetéseket, de semmi. Ez van. :( .. :) .


Köszi, hogy megtekintetted a regény hosszúságra sikerúlt mondani valómat.

Ezennel a követést leállítom, és csak privát üzenetben érdemes rólam beszélni Velem, és ha valaki kíváncsi az intelligencia szintemre, őt kifejezetten szépen kérem, gondolkodjon el azon, hogy nem dicsekszek vele, és ilyen Nevelő szülő oktatásra csökkent szellemi képességű és szociálisan érzéketlet alpári paraszt embereket nem vesznek fel, ha mégis, már a pszichológiai írásbeli felvételi követelményt elbukják. Szintén nem dicsekvésből, de nekem sikerült nagyon jó eredménnyel ( fentebb már többször indokoltam, miért. ). Nem tartom magam a föld legintelligensebb emberének, de a normát ( mások véleménye, és a hivatalos tesztek alapján ) azért bőven teljesítem. :D


Mivel már eltértem picit a konkrét kérdéstől ( előre tartásból ) az esetlegesen közénk igyekvő trollok miatt, ezért kérlek az eredeti kérdésre válaszoljatok itt, és ha Engem akartok megítélni beszélgessetek Velem privát üzenetben. Mert egy embernek nincs joga butázni nyilvánosan elérhető helyeken egy embert sem, akit nem ismer teljesen. Én sem teszem, kérek mindenki aki a jövőben esetlegesen tenné, ne is tegye. Szép napot kívánok mindenkinek :


Adri


Hát ennyi.

2017. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!