Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő miért van rákattanva...

Sok szülő miért van rákattanva az evés témára?

Figyelt kérdés
Egyesek nem engedik felkelni a gyereket az asztaltól, amíg meg nem eszik mindent, ami előtte van, mások minden étkezésnél ugyanazt a maradékot tálalják fel neki, amíg meg nem eszi, megint mások mindig külön főznek neki olyan ételt, amit szeret. És még sorolhatnám. Folyton az evés témán pörögnek, a stresszelésük átragad a gyerekre is, mígnem sikerül ezáltal teljesen meggyűlöltetni a gyerekkel már az étkezés gondolatát is. De az nem jut eszébe a drágalátos szülőknek, hogy le kell tenni elé az ennivalót, adni neki mondjuk 30 percet, aztán ha eszik, eszik, ha nem, majd eszik mást a következő alkalommal. Éhenhalni nyilvánvalóan nem fog, és alultáplált sem lesz, csak mert nem tömik, mint a libát. Sok szülő miért problémázik ezen? Mi értelmevan feleslegesen stresszelni? Kinek jó ez?
2017. márc. 26. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Látszik, hogy nem volt még alultáplált, gyenge, erőtlen, beteges gyereked úgy, hogy mindig van mit ennie.

Keresztfiam ilyen annak ellenére, hogy már rég "nem pörögnek a témán", mégse jön meg a kedve az evéshez. Karácsonykor az 1 éves unokatestvére többet evett a vacsorából, mint a 8 éves nagyfiú.

2017. márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez csak neked ilyen egyszerű, mert vagy nincs gyereked vagy jó evő.

Részemről mindkettő jó evőnek számit es igen valóban en leteszem eléjük és esznek amig el mem kezdik dobálni ott vége az evesnek részemről. Való igaz az is hogy mem főzök nekik külön. Addig tettem ezt még nagyon kicsik voltak.

De!!!

Van egy keresztlánya a férjemnek és borzasztó rossz evő. Amellett hogy válogat, alig eszik vagy nem is eszik. Ez a rossz evesi szokása akkor kezdődött mikor bekerült az oviba. Ott mindent megevett otthon semmit max a tésztát magába.

De hidd el hogy nincs annál fájdalmasabb egy szülőnek ha nem eszik a gyereke, hogy aggódik erte és hogy majd hallgatnia kell pl a védőnőtől hogy a gyerek nem elég dagi mert a könyv szerint nem jön ki az a %....

Ezek miatt is beszélnek eleg sokat az evés temáról. Én is kaptam anno a gyerekorvostól, hogy nem 3x meg a súlyát mire elérte az 1 evet. Kicsi hianyzott egyébként de hónapokig mondtam a férjemnek úgy bántott a dolog, pedig ők aztan tényleg meg a pörköltszaftos kenyeret is szivesen megeszik vagy a ferjemmel a körmöt.

Abban igazad van hogy örömként kell kódolja a gyerek az evést, tehát ha a szülővel együtt ehetnek mondjuk lehet igy sokkal nagyobb az esélye annak hogy nem lesz olyan rossz evő a gyerek. Vagy a tipikus kedvcsináló egyet te egyet a tesó egyet anya egyet apa. nálunk ez bevált sokszor mikor más esetleg érdekesebbnek tűnt. Valahogy ugye rákell érezni mikor éhesek. Te sem eszel akkor ha még nem vagy.

Előbb kérdezd meg azokat akik ezzel küszködnek.

2017. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Ja egyszer anyam is feladta gyerekkoromban az eves teman porgest

Mi lett a kovetkezmenye?

2 napig nem ettem, nem ittam. Elajultam, mento, ket het korhaz, infuzio.

Ezert porognek az eves teman annyira. Mindig utaltam enni, most is utalok. Ha ne adj isten joizuen eszek valamit, akkor ket percen belul tuti kihanyom. A hust soha nem birtam megenni meg ha izlett se. Visszajott szinte rogton mindig. "Orvosilag" semmi bajom, allandoan orvoshoz hordtak. Jelenleg is csak azert eszek mert muszaj es remesen nezek ki a 170 centimhez a 40 kilommal. A zsiros, cukros, "egeszsegtelen" kajakat sosem szerettem. Lehet ez az en bajom, csak ilyen "nyultapokat" tudok megenni

2017. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én gyermekkoromban mondhatni rossz evő voltam. Kevés ételt szerettem, de mindig mindenből ettem egy kicsit, viszont nem annyit, mint amennyit a szüleim szerint szerint "kellett" volna. Rendszeresen azt csináltam, hogy teletömtem a pofám, aztán kimentem a vécére, és kiöklendeztem - sokszor az öklendezés hatására hányingerem lett, és még azt is kihánytam, amit az elején ettem -, aztán visszamentem és megcsináltam ezt még párszor. Szóval jobban tették volna, ha nem erőszakoltak volna belém annyit, amennyit nem kértem, mert akkor legalább az a kicsi ennialó bennem maradt volna. Pokollá tették az életem ezzel az örökös erőltetéssel, amire szükség se nagyon volt, mert mondom, mindig ettem valamennyit, szóval max vékonyabb lettem volna az átlagnál, de legalább lelkileg egészséges lettem volna, és talán súlyosabb is, merthogy a stressz sokkal jobban fogyaszt, mint a nem evés.Kész megváltás volt, amikor pár napot a nagyszülőknél voltam, mert náluk mindig az volt a szlogen, hogy "annyit egyél, amennyi éppen jólesik". És eltaláltátok, nincsen gyerekem, de ha lesz, nem fogom eröltetni az evést, akkor sem, ha emiatt három kilóval kevesebb lesz az előírtnál.
2017. márc. 26. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van egy 21 hónapos, rossz evő lányom. Most már sokat javult a helyzet, de még mindig gyakori, hogy ha nem ülök mellette, és rimánkodom neki, hogy egyen, SEMMIT nem eszik. Régebben meg ez volt az általános. Volt, hogy feladtam, mondván, csak éhes lesz egyszer annyira, hogy egyen. Nem, ő képes egész nap éhezni, éppen csak annyit enni, amennyit nagyon muszáj ahhoz, hogy ne legyen rosszul. Ez konkrétan 2-3 falat étkezésenként, egész napra leosztva nem jön ki egy értelmes adag fele sem. Pár napig ráhagytam, elkezdett fogyni, pedig cicizik is még, de már csak alváshoz, az nem nagyon oszt-szoroz. Ha ülök mellette, és folyton kínálgatom, szolol, hogy kislányom egyééél, akkor talán megeszik egy fél adag kaját 30-40 perc alatt. Egyszerűen nem érdekli az evés semmilyen szinten, csak játszana, sajnálja rá az időt. Ezt tényleg csak az tudja, akinek ilyen a gyereke, mások könnyen mondják, hogy majd úgyis megéhezik és eszik. Nem, nem fog, inkább éhezik és elkezd fogyni, kipróbáltam. Mostanra látok valami javulást, néha magától szól, hogy enni kér, meg kér a mi kajánkból. Eddig ez sem volt soha.
2017. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%

Van 2 válogatós kisgyerekem, abszolút nem pörgök rajta, hasonlóan gondolkodom mint te. De több okot is tudok mondani a környezetem alapján.

Először is van a rossz beidegződés: pl. anyósom, aki folyton tömné mindkét gyerekem, mert őt is folyton tömték gyerekkorában. Hiába beszékem meg vele, hogy ez káros, egyetért és folytatja ugyanúgy.

Van, ahol a védőnő, nagyszülő, szomszéd néni, barátok, ismerősök támasztják a hízási/étrendi elvárásokat, és a szülő hisz nekik, vagy elbizonytalanodik, de mindenképp pörögni kezd rajta.

Van, mikor egyéb problémák megoldását látják az étrendben, tipikusan a tömjük meg este a gyereket, hogy jól aludjon, meg az itassunk meg vele reggel fél liter tápszert, hogy legyen energiája esete.

2017. márc. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!