Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz ha a nagy bántja...

Mit csinálsz ha a nagy bántja a kicsit?

Figyelt kérdés

Most kezdődött, hogy a kicsi elkezdett járni.Félek, hogy az lesz mint a bátyáméknál, hogy már 3 éves a kicsi, 6 a nagy és a kicsi is üti, harapja a nagyot. A szülők ezt úgy reagálják le, hogy rácsapnak a kezükre, fenekükre, szájukra és be a szobába.

De amúgy is mindenért rájuk csapnak, ha nem akarnak kimenni, ha nem akarnak enni,ha nem akarnak inni szóval ide nem szeretnék eljutni. Eddig soha nem ütöttem rájuk és nem is akarok, látom tesóméknál, hogyha megemelem a kezem egyből lehejtják a fejüket, azt hiszik megütöm őket. Szívem szakad meg :(

Ti mit csináltok?



2017. márc. 27. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ... többnyire rájuk hagyom,hogy egymás között rendezzék le mert azért egyiket se kell félteni.Ha már kezd eldurvulni nagyon a helyzet akkor szétszedem őket, majd fél perc csönd következik,hogy gondolkodjanak kicsit, és utána egyik az egyik irányba a másik a másikba mehet tovább gondolkodni. Mióta nem ugrok egyből mint döntő bíró azóta kevesebbet piszkálják egymást.
2017. márc. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
11 hónapos a kicsi 3 a nagy. Tehát még nem tudja megvédeni magát.
2017. márc. 27. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:

A bátyádéknál ott siklott félre az egész szerintem, hogy a szülők is bántják a gyerekeket, tehát ez az ütés, csapdosás, harapás benne van a családi repertoárban.


Nálunk a gyerek 16 hónapos, még időnként tépi a többi gyerek haját, ruháját, de egyre kevesebbszer. Mikor megyek vele a játszótérre, és látom, hogy kinyújtott kezekkel közeledik másokhoz, akkor mondom neki, hogy csak simogasd meg a baba ruháját, ez általában hat, és tényleg csak simogat.


Hogy mit tudsz tenni? Szerintem leginkább azt, hogy érkezéskor szólsz a háromévesnek, hogy ne bántsa a kicsit. Illetve amíg ott vagytok, többször is figyelmezteted. Ha bántja a gyereked, akkor meg elviszed a közeléből.

2017. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nalunk a ket kisebb kozott vannak incidensek. Van meg ket nagyobb gyermekunk, ok persze mar nem vesznek reszt ilyeneknel.


Az egyik 6 eves, a masik 11 honapos. Neha a 11 honaposom ott ul, ahol a 6 evesem. Ilyenkor, amikor a nagyobbik jatszik, idonkent a kicsi elveszi tole a jatekot, de csak megnezegeti stb. S erre a nagyobbik reakcioja, hogy utogeti a huga kezet, kiabal vele. Ha en vagy a ferjem lepunk kozbe, akkor leszidjuk a 6 eves csajszit, a kicsit pedig elvisszuk onnan. Ha a nagyobb tesok lepnek kozbe, ok bekiteni probaljak oket de le is szidjak.


Megutni nem mernem s nem is akarom egyikojuket se. A gyermekeim, nagyon szeretem oket akkor is, amikor civakodnak. Persze nem azert, mert veszekszenek, hanem mert a gyermekeim es akarhogy tudnak neha viselkedni, szeretem oket.

2017. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!