Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel foglaljam le 4 éves...

Mivel foglaljam le 4 éves gyermekem?

Figyelt kérdés

Sajnos most két hétig nem megy oviba de nagyon ki a lakásból se.

Mivel üthetnénk el az időt? Már unja a tvt is a legot,szinezot és a kirakot is. Nagyon mozgasigenyes és igényli h foglalkozzanak vele. Imád is oviba járni mert ott ugye sok mindent csinálnak. De sajnos most egy darabig nem megoldható. Van egy kistesoja is igy kissé nehezitett a dolog h csak vele foglalkozzak. Másrészt a délelőtt mindig elmegy a fozessel. Már emiatt is bűntudatom van. Arra is gondoltam h rendelni kéne a kaját. Apa dolgozik napközben.


2017. márc. 28. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Betegség miatt nem tudtok majd kimenni a lakásból?
2017. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg főzzetek, süssetek együtt, pogácsa, vagy bár nincs szezonja, de mézeskalácsot, a gyerekek szeretnek rá rajzolni.

Játszatok párnacsatát.

Vagy van benti homokozó is, de inkább valamit tegyél alá aminek pereme van pl tálcát, moon sand vagy mi a neve.

Vagy rendelj valami új játékot az mondjuk pár nap mire megkapod, de talán az újdonság varázsa meglesz és el lesz egy darabig. Vannak nagyon jó egyszemélyes fejlesztő játékok, pl camelot junior.

Ugráló labda, aminek két füle van ezzel el vannak a gyerekek. Puzzle. Nyomtass neki képet és vágjátok össze, aztán majd kirakja, addig kevered a kaját.

Hát sok játék van amivel el vannak, de egy idő után úgyis a te társaságod fogja keresni.

2017. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyúrma, rajzolás, vond be a főzésbe is, csináljatok papírdíszeket a szobájába, tornázzatok. Egyébként ha nincs akadálya, én kivinném őket sétálni,udvarra játszani.


Egy majdnem 4 éves kislány anyukája

2017. márc. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Himlős
2017. márc. 28. 11:16
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kiviheted az udvarra. Ne a napra de árnyékos helyre vagy napernyő alá szerintem kimenet.
2017. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs udvar....emeleti lakásban lakunk
2017. márc. 28. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vond be minden munkádba és tevékenységedbe. Lassabban fogsz haladni, de legalább nem áll meg a háztartás, ő is hasznosnak érzi magát (ebben a korban már imádnak segíteni), és még együtt is vagytok. Panírozzon, fűszerezzen, kevergessen, mossa a zöldséget, terítsen (nagyon óvatosak tudnak lenni, ha akarnak), ha a picivel foglalkozol, hozza a pelust, törülközőt, akármit, adogassa a ruhákat teregetéskor, locsoljon virágot, pakolhatja a tiszta kis ruháit a szekrényébe, rendezze el az ágyát. És igen, ha arról van szó, nyugodtan rendelj ételt.
2017. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag belefér, én vennék neki valami új játékot, pl egy új társast amivel együtt tudunk játszani, vagy távirányítós autót amivel egymaga szórakozhat.

Vannak ezek a mágneses játékok amikből mindenfélét lehet kirakni, azzal is sokáig el lehet babrálni.

Az enyém szeret ollóval mindenfélét kivágni színes papírokból, meg ragasztózni. Kártyázni is lehetne vele, Unózni vagy hasonlót. Vagy gipszet önteni, aztán azt kifesteni, mágnest ragasztani rá. Kavicsokat is lehet festeni. Ültethettek magokat, pl mini paradicsom magot, vagy babot csíráztatni. Üvegfestést is lehetne csinálni. Papírból hajtogatni dolgokat. Segíthetne a házimunkában, pl te kiválogatod a mosást ő meg bedobálja a mosógépbe, aztán kiméred a mosószert ő meg beönti. A kimosott ruhák esetében keresgélheti a zoknik párját, az is jó sokáig eltarthat. Aztán lehet együtt sütit is sütni, pogácsát kiszaggatni. Tejberizst vagy pudingot főzni. Nálunk van nagy felületű tükör, azt pl szereti ablaktisztítóval fújkodni és wc papírral törölgetni. Wc papír gurigából is lehet jókat csinálni. Vagy gyöngyöt fűzni. Vagy csinálj bukfenc pályát neki.

A főzést hagyd a fenébe, rendelj inkább. Amúgy himlővel szerintem nyugodtan kiviheted sétálni is.

2017. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én gyermekeim (4 éves fiú, 2 éves lány) skarlátosak voltak, én is elkaptam. Amint lecsengett a láz, én rögtön kivittem Őket. Te miért nem akarod kivinni Őket a levegőre? El lehet azt kerülni, hogy gyermektársaságba fussatok. A gyógyuló szervezetnek pedig nagyon jót tesz a friss levegő, ez a finom meleg tavaszi napsütés.

Én benti programok helyett végiggondolnám a helyedben, hogy milyen olyan helyek vannak a környéketeken, ahol kint lehetnek a levegőn, tágas tér áll a rendelkezésükre, hogy mondjuk a 4 évesed kitombolja magát, a pici pedig szunnyadjon a babakocsiban.

Én játszótérre nem vittem a gyermekeimet, nem akartam más gyereket kitenni annak, hogy összefogdossák a gyermekeim után a bacis mászót. De kimentünk a Duna-partra, kavicsot dobáltunk, szaladgáltunk, kimentünk a közeli parkba, ahol van egy szuper biciklipálya. A fiam bicajozott, a lányom rollerezett, vittünk labdát, rúgtuk, dobtuk, tök jó volt. Mi is lakásban lakunk, a házak között is sokat kalandoztunk, lépcsőztek a lépcsőházaknál, kimentünk a térre a szökőkúthoz. A délelőtti, koradélutáni órákban alig lehetett kisgyermeket látni, senkit nem veszélyeztettünk. Persze boltba nem vittem Őket, a szokásos fagyizós, könyvtárazós programjaink egy hétig kimaradtak. De eszem ágában sem volt bent tartani Őket, ha már láztalanok voltak, és helyrerázódott a közérzetük. Én is megkattantam volna.

2017. márc. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat nagyon hasznosak voltak ☺

Orvos mondta h nem mehet ki a levegőre.

Szegény nagyon sajnálom mert vágyódik ki nagyon 😢

Ez az 5. Napunk. Most épp alszik de gondolom holnap délelőtt már kimehet egy fél órácskára.

A dr amugy azt mondta h csütörtökön vigyem vissza ellenőrzésre akkor elég ha kimegy a szabadba.

2017. márc. 28. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!