Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért jön a védőnő most?

Miért jön a védőnő most?

Figyelt kérdés
A gyermekem 2,5 éves. Utoljára házhoz a gyermek 3 hónapos korában jött ki a védőnő. Ma viszont felhívott,hogy hétfőn kijön hozzánk. Ritkán találkozunk amúgy mert a gyerekorvosunk magán igy csak a fél,1 és 2 éves státuszon látta a kicsit a körzeti rendelőben. Arra gondoltam,hogy a szomszéd szólt neki mert a fiam állandóan ordít. Kintről én biztosan azt hinném bántják pedig csak alapból ordít,visít játék közben ( szakember szerint nem lehet vele mit csinálni csak túl belehevül a játékba ) mondjuk az ébrentöltött órákból 3-4 órát. Szerintetek most ezért jön ? Nem akarom,hogy a kartonjára ilyesmi rákerüljön mert akkor az oviba,suliba ,,megbélyegzik,, hogy kezelhetetlen. Bár amióta járunk terápiára látok haladást. Vagy csak azért jöhet mert pont 2,5 éves ?
2017. márc. 29. 23:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Ha terápiára is jártok emiatt, akkor nyilvánvaló a számodra, hogy nem természetes, hogy állandóan ordít, visít.

Ha terápiára jártok, akkor hivatalból is értesíthette őt az, akihez jártok. Őt is megkérdezheted, nem ő szólt-e neki.

Az is lehetséges, hogy birtokháborítási eljárást kezdeményezett a szomszédod az önkormányzatnál.

Ne találgass, hívd fel a védőnőt, kérdezd meg, miért jön!

2017. márc. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Magán pszichológushoz és magán fejlesztésre járunk egy klinikára. Titoktartási kötelezettségük van. Nem beteg a gyermekem csak szimplán stresszes volt az első éve és ezek a dolgok most csapódtak le ( az apukája kirakott minket,2 költözés,válás ) Direkt kihagytam az állami dolgokat nem kell a plusz stressz... A státuszokon mindennél megfelelő az eredménye ,nincs elmaradva sőt talán előrébb is van, magyar mellett angolul is beszél,ismeri a betűket,számokat,stb.Szóval csak az ordítás a baj és hogy az idegenektől retteg. Amúgy külön családi házban lakunk. A szomszéd meg szintén folyton ordít és bömbölteti a zenét szóval inkább én jelenthetném fel.
2017. márc. 30. 01:00
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Ezeken én is átmentem csecsemő koromban, mégsem ordítottam soha, szóval nem ez lesz az egyetlen ok, és jó, hogy a védőnő is segít majd. De hívd csak fel reggel!


Talán még pont a kétnyelvűség és a rendszeres orvoshoz járás nagyobb stressz lehet egy ilyen pici gyereknek, mint 2 költözés és egy válás.

2017. márc. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem feltétlenül kell mindenben a rosszat látni, hisz attól te is csak még stresszesebb leszel.

Lányom is nemrég volt 2,5 éves és nálunk pl most azért jött ki, mert nem jár a lányom bölcsibe és így elmondott mindent az ovikezdésről, beiratásról, oviválasztásról, elvárásokról stb.

Pedig egyébként mi is csak a státuszokon találjoztunk, de ez most nekem tök hasznos volt.

2017. márc. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Nálunk még nem kezdi el az ovit idén szeptemberben csak következő évben mert év vesztes én pedig itthonról dolgozok már 1 éves kora óta. Szóval esélyes,hogy egy évközbeni ,,státuszról,, lesz szó :) A klinika kb olyan mint egy játszóház és közben nemzetközileg elismert szakemberek kezelik,szerintem ő nem is tudja hogy orvosok . Szóval nem fehérköpenyes rémek veszik körül :) Majd azért megírom mi volt :) Köszönöm még egyszer :)
2017. márc. 30. 06:39
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Státuszvizsgálat nem lehet, ahhoz eszközök kellenek, az rendelőben zajlik. Viszont ahol van rá kapacitás, ott azért évente egyszer szoktak családlátogatást beiktatni, nincs ebben semmi különös. Nekem mondjuk évente cserélődtek a védőnők, annak tudtam be a látogatást, hogy új, nem ismer, ezért személyesen akar megbizonyosodni az életkörülményeinkről. De lehet, hogy amúgy is jöttek volna, ha nem cserélgetik egymást.

Ha esetleg mégis a szomszéd jelzett, akkor sincs semmi. Elmondod, hogy kezeled a "problémát" és minden rendben lesz. Ettől nem veszik védelembe, nem kerül rá semmilyen kartonra. Nyugodtan elmondhatod, hogy hordod fejlesztésre, meg pszichológushoz, ez nem hátrány, hanem előny: ebből azt látják, hogy nem dugod homokba a fejed. Én ovis korban hordtam a lányom pszichológushoz, az óvónők tudtak róla és örültek neki. Arra a szülőre haragudtak, akik a jelzések ellenére sem foglalkozott a problémákkal.

2017. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
# 6. vagyok és kiegészítem, hogy egyáltalán nem egyedi, hogy egy gyereknek valamilyen viselkedési, vagy egyéb problémája van. A mi ovis csoportunkban 28 gyerekből 8 volt "papíros", vagyis valamilyen szempontból speciális nevelési igényű. Az óvónők ezt nem úgy tekintették, hogy az a gyerek rossz, vagy kezelhetetlen, hanem úgy, hogy speciális elbánást, fejlesztést, gondozást igényel. Nem bélyegeztek meg senkit, hanem támogatták őket. Ne tekintsd ellenségnek a pedagógusokat, ne feltételezz róluk rosszindulatot, mert nem ez a jellemző szerencsére! Nekem sajátos nevelési igényű a gyermekem, az oviban még nagyon komoly viselkedési problémái voltak, de semmi rosszindulatot nem tapasztaltam az óvónők részéről, csak segítő szándékot. Többek között nekik köszönhetjük, hogy iskolára minden magatartási probléma megszűnt!
2017. márc. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató szavakat :)


Amúgy nálunk a státuszon csak súly és hossz mérés volt semmi más. Engem kérdezett miket tud már a kicsim ( annyira félt a védőnőtől,hogy nem tudtam letenni a kezemből még a 2 éves státuszon se ) Aztán a végefelé meglátott egy naptárt és lemerészkedett a kezemből majd szépen elsorolta a hónapokat és a napokat ekkor pedig meggyőződött a védőnő,hogy szépen beszél és valószínűleg nincs lemaradva csak félős ( viszont baba korától ilyen kis visszahúzódó volt )


Tényleg köszönöm a segítséget :)

2017. márc. 30. 23:50
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Na szia miért ment ?:)
2017. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem jött...Hívtam dél körül aztán 4-kor,hogy mikor számíthatunk rá de nem vette fel a telefont. Szóval most egyáltalán nem értem a dolgot.
2017. ápr. 4. 06:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!