Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyereke 20-21 hónaposan még egy szót se mondott?

Figyelt kérdés

Egy értelmes szót vagy szótöredéket sem használt, vagy nem használt egyet se következetesen vagy rendszeresen.


Kiderítették az okot?

Milyen terápia vált be?

Mikor indult be végül a beszéde?


2017. ápr. 8. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik fiam csak azt mondta, hogy "e-e-e-e" és mutogatott, de mindent megértett, még a színeket is tudta. Aztán kb. 23 hósan mondta már, hogy baba (magára, más gyerekekre) és apa (anyára és nagymamára is). Aztán 25 hósan került bölcsibe, rá egy hónapra kezdett egyre több szót mondani (alma, autó...) vagy két hétig, majd egyszer csak teljesen érthetően, rögtön rendesen ragozott, összetett mondatokban beszélt. A szótöredékek, állathangok utánzása teljesen kimaradt.

A kisebbik fiam ugyan viszonylag hamar, másfél évesen mondta, hogy "anya" viszont az égvilágon mindenre csak ezt mondta különböző hangsúlyokkal (sőt tök tisztán énekelt is). Két éves kora előtt lett bölcsis. Csak olyan 28 hós korától kezdett szótöredékeket, állathangokat mondani (vau, grr, húhú). Nemsokára 3 éves lesz, egy hónapja kezdett mondatokban beszélni, de még rosszul ragoz és sokszor nem érthető a beszéde, viszont most így is rohamléptekkel fejlődik a beszéde.

2017. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Bölcsődében dolgozom,és egy kezemen meg tudom számolni a 3 csoportban hány két éves gyerek beszél.Max.anya vagy apa vagy nem ...ezek a mai lurkók nem sietnek a beszéddel az biztos,ha más gondot nem észlelsz érdemes türelmesnek lenni,mert abszolút normálisnak tekinthető.
2017. ápr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lányom 20 hós

Egy értelmes szót se mond csak " kaka, gíjj gaga" stb

Viszont mindent ért. Ha kérdezem h mi hol van a könyvében, szobában megmutatja.

Egy kicsit azért aggódom....

Meghát bosszan is hogy még én totó- lottózom a játszón a gyerekemmel h mit akar, van olyan vele egykorú aki 2 nyelven " beszél"

Most vettem rajta észre mintha kezdené utánozni amit mondok. Az első betűket ismétli. Ezt jó jelnek veszem! És várok és várok!

2017. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiunk így volt. Aztán ezután következett, hogy mindennek hülye nevét adott, semmit se a nevén hívott. De ő mellette értett mindent és akart beszélni, de nem tudott. Cserébe agresszív volt, fejjel futott a falnak, amikor nem értettük, rúgott, ütött dühében. Azt valószínűsítették, hogy az állandó felsőlégúti, tüdő betegségek, arcüreg gyulladás volt az oka. Jártunk nevtanba korai fejlesztésre 2,5 éves korától. 1 hónap múlva már több mint 100 szava volt, 2 hónap múlva már mondatokat használt. Az oviban nem akarták elhinni, hogy ilyen gondja van (sni státusza volt, logopédus foglalkozott vele). Azt mondták, hogy legszebben beszélő gyerek a csoportban. Sajnálom, hogy előbb nem vettek minket komolyan. Azzal nyugtattak, hogy a fiuk gyakran később tanulnak meg beszélni, és ezzel elintézettnek vették dolgot.
2017. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Baratnomeknel 25 honapos ikrek egyik tagja sem beszel egy szot sem. Azt mondtak neki (es en is igy tudom), 3 eves kortol szamit korosnak, addig belefer.
2017. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Minket tsmt-re irányítottak, neuropszichológus szerint 10 hónapos szintjén van a kommunikáció (megértetés) területén, úgy, hogy mellette maga a beszédértése jó.


Babanyelven egész nap karattyol, de nem értjük. Időnként el-elcsípek valamit, de nem ismétli, ezért valószerűtlen, hogy jól hallottam. Kérésre nem mutat meg semmit. Hol a kezed, fejed, hasad, hol a labda a könyvben... stb. Nem megy, de ha fürdetés közben mondom: mosd meg a pocakod, megteszi. Igyál egy kis vizet, megy az itatópoharáért. Folyik az orrod, hozza a zsebkendőt... Ha nem figyelünk rá 100 %-osan, visít. Ha nem az van, amit szeretne, toporzékol és hátraveti magát.


Jövő hónapra kaptam időpontot magánba, de kicsit szkeptikus vagyok, mert 99 %-át az ott jellemzően felírt gyakorlatoknak eddig is végeztük "sima" gyógytornán más (a mozgása) miatt. Lepedő, nagylabda, gördeszka, hinta, közben mondókák garmada...

Egyébként kislány.

2017. ápr. 8. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem a kisfiam két évesen mondta ki először, hogy autó... Jól írja az egyik hozzászóló, három éves kor után számít eltérésnek a nem beszélés. Úgyhogy minket nem küldtek el sehova. (pedig vizsgáltattam a gyereket). Érdekes, hogy a kisfiam két éves koráig szinte csak baba nyelven gagyogott, három éves kora előtt kb. három hónappal viszont már teljes mondatokat mondott (!). Most 6 éves, nagyon okos és kiegyensúlyozott kisfiú. Szeptembertől megy iskolába, mert iskolaérettnek találták. Elképesztő, hogy milyen okos, amúgy szóval ne izgulj :)
2017. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!