Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a nagyszülők csak az egyik...

Ha a nagyszülők csak az egyik unokát köszöntik fel?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyszülőpár az egyik gyerekünkről rendszeresen megfeledkezik, őt nem köszöntik föl. Az első 1-2 évben nem is érdekelt, a kicsi úgysem tudta, mi az a köszöntés, nem tűnt fel neki, hogy "kimaradt". De most már kérdezte, hogy X nagyi és nagypapa őt miért nem köszöntötte föl.


Már szóltunk érte (előre), hogy ha nem is hoznak ajándékot, semmi gond, de legalább szóban köszöntsék föl. Erre idén megint kihagyták ezt a gyereket.


Hogy kezelnétek a helyzetet?


2017. ápr. 10. 19:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Vennék en ajándékot a gyereknek és oda adnám, amikor a nagyszülők ott vannak, hogy "nézd Pistike, Kati mama hozott neked ajandekot"
2017. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Kérdezted/elmondták, hogy miért teszik?
2017. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Megmondanám, hogy köszönöm a továbbiakban a másikat se köszöntsék fel. Mert ha szóltatok akkor nem elfelejtésről van szó.
2017. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
19.45-ös, ez remek ötlet lenne, de nemcsak nem jönnek el, még telefonon sem hívják föl. Pedig szándékosan megemlítettem előre, hogy mi a hétvégi "programunk". Ők viszont közölték, hogy nem érnek rá. Immáron sokadik éve nem érnek rá ilyenkor. Sem előtte, sem utána, sem telefonon, sem sehogy.
2017. ápr. 10. 20:01
 5/20 A kérdező kommentje:
Komolyan, idén már én is erre gondoltam, hogy szólok, hogy akkor a másikat se köszöntsék. De akkor meg a másikkal (is) kiszúrok, illetve megakadályozni nem tudom, hogy ne vegyenek neki valamit. Ahogy erőltetni sem tudom, hogy a másiknak vegyenek valamit. (Nem is a vevésen van a hangsúly, hanem a gesztuson.)
2017. ápr. 10. 20:04
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Ti se köszöntsétek őket, ne hívjátok meg őket családi eseményekre, anyák napján csak attól az unokától kapjanak ajándékot akit ők is köszöntenek.


De nem tudod mi az ok? Mondjuk nem vér szerinti unoka?

2017. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Akkor beolvasnék nekik úgy rendesen. Egyszer.
2017. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
59%
Én egyke vagyok de én voltam és vagyok az a gyerek akivel a nagyszülei nem törődtek szülinapomon ugyan felköszöntöttek de csak hetekkel később. Az én nagyszüleim most próbálják ezeket az éveket valamennyire bepótolni de az irántuk érzett gyűlölet évek múltával sem csillapodott.Majd belenyugszik.
2017. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért teszik, ugyanolyan unoka mindkettő, kettőnk gyerekei, még a nemük is azonos.
2017. ápr. 10. 20:14
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Ritka gusztustalan emberek lehetnek. Kíváncsi lennék, hogy milyen magyarázatot tudnak erre adni.


Nem tudom mennyi idősek a gyerekek, de ha a nagyobb elég érett már, akkor én megbeszélném vele, hogy mennyire ronda dolog, amit a nagyszülei tesznek és "elvárnám", hogy álljon ki a tesójáért és ne kelljen neki a nagyiék ajándéka.

(Nálunk ennyire nem volt durva a megkülönböztetés, de a bátyám már egész kicsiként is mindig előtérbe tolt, mikor az egyik nagyanyám igyekezett megfeletkezni rólam.)

2017. ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!