Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyerek mellett...

Másfél éves gyerek mellett heti két nap 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
Adódott egy lehetőség, és még nem döntöttem, hogy be merjem-e vállalni. Nem vinném bölcsibe, apával és bébiszitterrel oldanánk meg, amíg nem vagyok otthon. Nagyon bizonytalan vagyok, mert félek, hogy megviseli majd, hogy minden héten két napot szinte alig lát. Anyagilag nem vagyok annyira ráutalva erre a munkára, viszont nagyon érdekes lenne és kihívásokkal teli. Önző dolog lenne bevállalni? Várom a hasonló tapasztalatokat, véleményeket egyaránt.
2017. ápr. 17. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Semmi értelme

Kihívásnak akkor már tanfolyamot választanék, ha nem lenne elég kihívás az életemben

2017. ápr. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Nekem az apjával oké, babysitterrel nem oké a 8 óra. Nekem sok annyi egy idegenre bízva ennyi idősen. Tudom, mások megteszik, én nem fogom.

Akkor vállalnám, ha az apja vigyázna rá mindkét nap.

2017. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Én - igaz itthonról és nem igazán mondhattam nemet, bár (általában) szeretem is a munkám - 3 hós koruktól dolgoztam egyre többet, először csak 1-2 órát alvásidőben, majd nagymama vagy nagypapa vigyázott rájuk fél napot, legtöbbször reggeli után ebédig mentek babakocsival sétálni, később játszótérre. Aztán 2 éves koruktól lettek bölcsisek. Egy darabig továbbképzésre is jártam havonta 2 hétvégét, ilyenkor apával voltak (aki ugyanolyan szülőjük, úgyhogy ezzel neki sem volt "gondja"). Az egyik nagyon nyitott gyerek, a másik jóval anyásabb, úgyhogy összefüggést saját magunkból kiindulva nem látok e téren, inkább a velük született személyiségük dominál. Az a része volt nehéz, hogy mit csinál másképp az, aki vigyáz rá, mint ahogy én látnám jónak, de ezt muszáj elfogadni, ha így döntesz.
2017. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Simán. Bölcsődevel se lenne amúgy semmi gond. Mi benne az önző? Nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége számít. Ha te a magad örömére csinálsz valamit a gyerektől távol, az csak feltölt, plusz energiát ad. Boldogabb leszel és ezáltal másokat is boldogabbá fogsz tudni tenni
2017. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem önző dolog. Neki is jobb, ha te lelkileg rendben vagy, mert ha jól értem magad miatt vállalnád el.

Én munka mellett csináltam az egyetemet levelezőn, amikor terhes lettem. 8 hónapos volt a lányom, amikor vissza mentem, ez heti egy szombatot jelentett, amikor az apja vigyázott rá. Semmi hátrány nem lett belőle.

2017. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
Mármint az egyetemre mentem vissza, nem dolgozni.
2017. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat is pro és kontra. Kb. 2-3 órát vigyázna rá bébiszitter, mert a férjem délutánra jár dolgozni, és akkor még nem érek haza, addig ő lenne vele. Őrlődök ezért is, nem tudom hogy venné a kanyart, nagyszülők sajnos távol laknak. A munkában viszont van perspektíva, idővel előrelépési lehetőség. Hát nagyon nehéz, félek még kicsi ehhez a változáshoz, ugyanakkor ha nem vállalom el, az akkor meg később lehet megbánom, hogy elszalasztottam ezt a jó lehetőséget. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. ápr. 17. 10:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos hogy elvállalnám, hetente 16 órát vagy távol a gyerekedtől, szerintem ez bele fér, és neked is egy kis kikapcsolódás, Én iskolába jártam a 3. gyerekem mellöl, kb ennyi időt voltam távol, nem viselte meg, nagyon jól elvolt, és én is sokkal jobban éreztem magam, hogy közben felnőttekkel is lehetek.
2017. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy tanfolyam gyakorlati része miatt kellett eljárnom a picitől, nem is másfél évesen, hanem előbb. Egyáltalán nem tartottam magam önzőnek, pont a gyerek miatt kellett lecserélnem a jól fizető munkát egy kényelmesebbre.

Igaz, rá az apja vagy a nagymamája vigyázott, bébicsőszt nem szerettem volna semmiképp.

2017. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vállald el! Nem kérdés.
2017. ápr. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!