Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet dackorszak másfél évesen?

Lehet dackorszak másfél évesen?

Figyelt kérdés
19 hónapos a kisfiam, mostanság teljesen megváltozott. Mindenre tiltakozik, olyanra is, amit eddig simán hagyott. Már olyan könnyű volt vele. Pl séta előtt magától kifeküdt pelenkázáshoz, maga hozta a cipőjét, 5 perc alatt elindultunk. Most meg alig bírom felöltöztetni, cipőjét pl kérésre se hozza ide. De ez csak egy példa, ez megy az esti fürdetéssel is, oké akkor fáradt is, mégis meglep hogy pl a fogmosással ellenkezik, sose csinálta. Néha bohóckodás ami megy. Nem akar az etetőszékben ülni, nem akar kiszállni stb. Hiszti néha eddig is volt, de mostanság főleg nagyon sok és telitorokból üvölt, mint akit nyúznak. Nem tudom ha ez még rosszabb lesz, hogy fogjuk kibírni.. ígyis idegörlő amit csinál. Sose volt egy túl nyugodt gyerek, de azért kezelhető.

2017. ápr. 18. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk ez 1 évesen kezdődött, szerintem ilyenkor ráébrednek, hogy van saját akaratuk, és próbálgatják. Hullámvölgyes, hol jobb, hol rosszabb. Nekem is másfél éves, kb 3 hete nagyon diliske volt egész héten, utána meg kisangyal 2 hétig. Ma megint rosszabb napja volt.
2017. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehet nála is csak erről lesz szó. Kb 1 éves kora óta neki is egyértelműen van saját akarata, nagyjából igaz is, hogy hol könnyebb hol nehezebb vele, de azért hirtelen ekkora változások eddig nem voltak.
2017. ápr. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!