Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a testverviszony, ha...

Milyen a testverviszony, ha az idosebb gyerek kislany, a fiatalabbik pedig kisfiu?

Figyelt kérdés
Van egy harom eves kislanyom es nemsokara megszuletik a fiam. Soha nem tudtam elkepzelni, milyen ilyen esetben a testverviszony, van rivalizalas, szeretik egymast, tudnak egymassal jatszani? Minden erdekel, elore is koszi a valaszokat

2017. ápr. 20. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A testvérek viszonya leginkább a szülöktől függ. Jó szülők gyerekei születhetnek bármilyen felállásban és korkülönbséggel, akkoris meglesznek egymással.
2017. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, ertem, csak gondoltam, ket egynemu gyerek jobban tud egyutt jatszani, jobban megertik egymast, vagy ha idosebb fiu, akkor vedelmezi a kishugat, de ebben az esetben fura elkepzelni, bar nekem nincs tesom, eleve ezert sem megy talan :)
2017. ápr. 20. 11:50
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk a nagy lány a kicsi fiú.

Inkabb mondanám anyáskodonak a lányt. De van mikor összeverekednek. Ilyenek a testverek.

2017. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, ertem, csak gondoltam, ket egynemu gyerek jobban tud egyutt jatszani, jobban megertik egymast, vagy ha idosebb fiu, akkor vedelmezi a kishugat, de ebben az esetben fura elkepzelni, bar nekem nincs tesom, eleve ezert sem megy talan :)
2017. ápr. 20. 11:53
 5/10 A kérdező kommentje:
na, bocsi, ketszer kuldtem...
2017. ápr. 20. 11:54
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

A lany inkább jatszik funkcionálisan a játékokkal még a fiam dobalja. Bar a nagy irigyebb nem is kicsit. Ahogy nőtt a fiú úgy kezdett egyre irigyebb lenni, de en is ilyen voltam kiskoromban pedig én voltam a kisebb es a nagytestvérem fiú.

Játszani tudnak ha megerti a nagy hogy nem veszi el csak játszik vele. Nalunk ez a fő probléma az irigység de szerintem ezt kinövi majd. En is kinőttem.

2017. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
3as voltam az utolsó válasszal
2017. ápr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5 éves a nagylány, a kisebb pedig 4 hónapos fiú, úgyhogy még nem tudnak együtt játszani. De a lányom nagyon anyáskodó vele, szívesen szórakoztatja, a kicsi meg vigyorog rá, ennek nagyon örül. Illetve már most azt tervezi, hogy majd megtanítja forogni, mászni, kanállal enni. Eddig úgy látom, hogy a különböző nemek és a korkülönbség ellenére el tudnak majd együtt játszani. :)
2017. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt jó is tud lenni, mert amíg kicsi a nagylány anyáskodik, félti, óvja a kisöccsét. Amikor már nagyobbacskák lesznek, akkor szerintem nagy lesz köztük a távolság (persze nem törvényszerű, ez az én véleményem), mivel nagy általánosságban elmondható, hogy a lányok hamarabb érnek a fiuk pedig később, így előbb utobb lesz köztük egy kisebb-nagyobb szakadék. Attól még szerethetik egymást, meg lehetnek jó testvérek, de a legféltettebb titkaikat nem egymással fogják megbeszélni.
2017. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a gyerekektől is függ.

Nálunk is így van, én vagyok a nővér és van egy öcsém.

Viszont mivel én voltam/vagyok a vadócabb, így teljesen más. Apámék mindig azt mondták, hogy én vagyok a 'kisfiú', ő pedig a 'kislány'.

Ő mindig bújósabb volt, puszilkozós, bent a szobában, csöndben eljátszadozós, én pedig az, aki kint mászta az almafát(több s kevesebb sikerrel) vagy aki motorozott az apjával.

Ebből kifolyólag mi nem értettük meg egymást, túlságosan különböztünk.

Először még volt mikor, ahogy felettem is írták 'anyáskodtam', viszont a későbbiekben mindig verekedtünk, szivattam őt.

Aztán elkezdődött az, amikor apám egyenesen a szemembe mondta, ha az ő hibája akármi, akkor is engem szidnak meg, mivel én vagyok a nagyobb. Erre ugyan mi lehetett a válasz?

Mégtöbb verekedés.

Mostanában kezdett kamaszodni. Az elején nagyon sokat balhéztunk, mostmár szinte nem is találkozunk, ő mindig a szobájában játszik, én is máshol vagyok.

Kapcsolatunk még közelről sem felhőtlen, de most nyugi van.

Vihar előtti csend...? Xd


Persze ez csak az én példám, egyáltalán nem biztos ez másnál is.

2017. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!