Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyobb korkülönbség hogy...

A nagyobb korkülönbség hogy vált be?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoknak a válasza érdekel, akiknek nagyobb korkülönbséggel születt gyermekük. 6-8 évre gondolok. Mennyire nehéz közös programot csinálni, hogy hangoljátok össze úgy, h mindenkinek jó legyen? Illetve a nagy eljátszik a kicsivel vagy inkább teher neki?

2017. ápr. 20. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 van, a 2 nagy között kicsi a különbség 7,5 és 10 évesek. A kicsi 1 éves.

Én nem mondanám rossznak, de jónak sem. Rólunk azt kell tudni, h elég jövős-menős, pörgös család vagyunk. Nálunk bizony eléggé nagy vissztartó erő a kicsi.

A plázázást, hamburgerezést én egyáltalán nem tudom elképzelni, max. úgy hogy csak én megyek velük vagy csak az apjuk.

Azelőtt rengeteget jártunk együtt mindenfelé, színház, mozi, cirkusz stb. Télen síelni mentünk, tavasszal beiktattunk 1-1 városnézést. Nyáron tengerpart szintén városlátogatássl egybekötve. Szóval mi nagyon élveztük, h a 2 gyereknek egyformák az igényei és tényleg tudtunk olyan élveztes programokat csinálni, ami mindekinek jó volt. Ebbe született bele a kicsi. Nem azt mondom, h nem tudjuk megoldani, mert megtudjuk, de nagyon nehéz összeegyeztetni a különböző igényeket. Mást ne mondjak, pl. egy aquapark. Nyaranta 3-4 szer mentünk, énis csúsztam a fiukkal együtt, nagyon élveztük, most a babamedencében pancsizunk a kicsivel, addig apával csusznak a nagyok, aztán csere. Nem mondom, h nem jó így is, de azért mégsincs már meg a családi egység, mint régen. Muszáj, h szétszakadjuk, mshogy nem lehetne a nagyokkal is minőségi időt tölteni. És persze a kicsit sem adnám semmi pénzért, és soha egy percig nem bántam meg, h megszületett, de nem kellett volna vele ennyi évet várni.

Szóval más példa is létezik.

2017. ápr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

6.-nak a 8 hetes az még nagyon kicsi, majd 1 év múlva mondj véleményt. Mi az 1 éves melett sem társasozni, sem kártyázni, sem filmet nézni nem tudunk. És nem azért, mert rossz, hanem mert ő még kicsi ezekhez és egyszerűen nem érdekli. vagy ha belenyúlkál a társasjátékba ez neki még a szórakozás.

Meg azt elhiszem, egy 8 hetest még magadrakötsz, de egy 1-1,5 évest már nem tudsz. Ő nem fog veled plázázni meg hamburgerezni, sőt várostnézni sem. Saját tapasztalat

2017. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szóval a kérdésre válaszolva nekünk inkább nem vált be mint igen.
2017. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

dehát a 1,5 éves lesz mindig 1,5 éves..

velük meg pl lehet biciklizni.. anyuka berakja a gyerekülésbe,a nagyobb meg tekerhet egyedül.

és ha elmennek egy parkba,ott a kisebb is elbóklászik.

3 éves kortól meg azért már egyre könnyebb a két gyerekkel. pl a komolyabb játszóházban egy 10 és 3 éves is jól érezheti magát.vagy el lehet menni bobozni,állatkertben,kalandparkba,vadasparkba


amúgy meg ez tényleg gyerekfüggő..

hiszen van olyan hogy egykorúak és mégis más az érdeklődési körük..szóval erre nem is kell előre rá stresszelni!!

2017. ápr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen, hasonlóan az előzőhöz.
2017. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!