Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisgyerek nem...

Másfél éves kisgyerek nem akar sétálni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi történt. Hiszti is több volt, mert babakocsiba nem akart ülni. Nem erőltettem, sétáltunk. Nem volt semmi gond sokáig, főleg ha nem volt különösebb dolgunk, akár 1 órát is elszaladgált már levegőn. Aztán hirtelen minden megváltozott. Áll, meg se moccan, ha kicsit noszogatom tesz pár lépést és megint megáll. Ha az apja kérdi megy-e hozzá vigyorogva nyújtja a karját, ha van nálunk babakocsi ölelgeti és szívesen ül benne, egy hangja sincs ha babakocsizunk. 3-4 hete tart ez, eleinte azt gondoltam talán melege lehet de volt azóta mindenféle idő. A cipője nem kicsi, bár próbáltunk nagyobbat, csetlik botlik benne meg kilép belőle. Itthon cipőben is rohangál, szóval nem hinném, hogy ez a baja. Nem jut olyan eset az eszembe, ami rossz emlék lehetett neki a kinti sétával kapcsolatban. Itthon nincs gond, jól eszik, jól alszik, jókedvű, nagyon sokat mozog. Van valakinek valami ötlete mi történik?
2017. ápr. 22. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól lát?

Ha otthon közlekedik, de ismeretlen helyen nem, akkor, lehet, hogy a rossz látás okoz bizonytalanságot, bátortalanságot.

2017. ápr. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól értem, ha apjával van, akkor minden rendben, ha Veled, akkor nem?

Nem lehet, hogy séta alatt találkoztatok kutyával, ami esetleg hangosan ugatott és Ő megijedt? Vagy hangos motor?

Azért gondolom, mert ezek szerint az apja mellett biztonságban érzi magát.

2017. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kell vinnünk kancsalság szűrésre gyerekorvos szerint, de csak júniusra kaptunk időpontot.

Viszont hónapokig nem volt gond a kinti sétálással. Ez az dolog előtti hetekben folyamatosan szaladt kint is. Olyan hirtelen változott ez meg.

Babakocsiban ülve a kutyákat is messziről kiszúrja, ezért sem gondolnám, hogy rosszul lát.

2017. ápr. 22. 17:15
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es, nem, vele se. Általában 3-an megyünk le. De ha velem van kettesben is ezt csinálja, meg akkor is, ha az apjával van kettesben.

Hogy megijedhetett-e.. nem tudom, mindenre nem emlékszem hetekkel ezelőttről. Annyi van meg, hogy pl az úttestekkel gondban voltunk, volt mikor nem adta oda a kezét és rohant volna és kézben kellett átvinni hiszti mellett. Ez akkor napi szinten ment.

2017. ápr. 22. 17:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, hogy az én kisfiamnál többször is váltakozott két korszak: vagy nem volt hajlandó beülni a babakocsiba csak sétálni, vagy nem volt hajlandó kiszállni belőle. Nem lehet, hogy a séta újdonság volt de megunta és rájött hogy kényelmesebb a babakocsi? Nálunk amúgy a motor lett a nyerő, azzal mindig van kedve jönni.
2017. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Így jobban belegondolva mióta elindult, elég változó, hogy mikor mennyire van kedve sétálni és időszakosan, van mikor hetekig bármikor bárhova amíg el nem fárad, máskor meg nem nagyon. Csak télen a durva minuszokra pl könnyű volt ráfogni, hogy biztos azért. Kismotort nemrég kapott, egyelőre még csak gyakorol, sokat nem tud menni vele, pár perc max amit rajta tölt.


Köszönöm mindenkinek a választ!

2017. ápr. 22. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha kancsal vagy csak néha látjátok, hogy kancsalít, pl mikor már fáradt, álmos, akkor nagyon jól teszitek hogy elviszitek szemészhez.

1-es vagyok amúgy. Azért jutott eszembe ez a lehetőség, mert a lányom is kb ezt produkálta másfél évesen és egyáltalán nem gondoltam, hogy nem látna jól. Otthon a jól ismert terepen sétált, mozgott, de amint kimentünk pl játszótérre el nem engedte volna a kezem soha. Nem volt kancsal vagy bandzsa, de mikor kezdett fáradni, akkor enyhén befordult az egyik szeme. Elvittük szemészhez és kiderült, hogy jó erős szemüvegre van szüksége. Mikor megkapta mozgásában és beszédben is hirtelen nagyot fejlődött.

Az, hogy messziről kiszúrja a kutyát nem jelent semmit. Van aki messzire jól lát, de közelre nem. Úgyhogy az nagyon jó ötlet, hogy elviszitek szemészhez. Addig pedig figyeljétek meg, hogy ha van e ilyen, hogy valamelyik szeme befordul, ezzel is segítitek a szemész munkáját.

2017. ápr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia.Próbáld meg hogy veszel neki vmi tolható játékot..Szerintem egyszerűen megunta..Bevásárló vagy babakocsit.Nálunk az bevált..Most meg a motor, de azt is kezdi unni.
2017. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! A motort biztosan be fogjuk fogni.



A férjem állítja, hogy látta már, hogy furcsán állt a szeme. Én nem vettem észre még. Nekem ovis koromban volt ilyen problémám azt tudom. Persze viszem szemészetre, úgy vagyok vele a gyerekorvos tudja miért mondta, hogy vigyük el, megbízunk benne. Azért remélem nincs nagy baj.

2017. ápr. 23. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!