Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jó megoldás ha nem akar...

Mi a jó megoldás ha nem akar ebédelni rendesen a kisgyerek?

Figyelt kérdés

van egy 2.5 éves kisfiam, és az (leginkább) ebédnél legtöbbször cirkuszol. nem akar enni, vagy mint ma és tegnap csak másodikat, levest nem. ilyenkor adjak neki szimplán második, vagy erőltessem a levest...nekem fontos a leves, főleg hogy székrekedéses így pl csupaszon a tegnapi krumplis tészta nem épp jó neki, előtte finom zöldbab leves volt. vagy előtte volt 3 fogásos, a palacsinta volt a 3. és persze azzal akart kezdeni, nem kis harc volt hogy egyen valami rendeset is.

ti ilyenkor mit csináltok, hogy veszitek rá vagy mennyire erőltetitek hogy egyen rendesen?


2017. febr. 18. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell erőltetni. Olyan még nem volt, hogy egy gyerek éhen haljon, ha egyébként van lehetősége válogatni, mert van felkínált étel. A gyerek ízlelése nem olyan, mint egy felnőtté.
2017. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

akkor ne egyen levest, vagy egyezetek meg hogy eszik egy kicsit, par kanallal aztan jon a masodik. Mi peldaul soha nem eszunk levest, ugyhogy nekem ez valojaban idegen terulet :)


Ha palacsinta van akkor meg nem kell bejelenteni hogy az van, mert akkor nyilvan azt akar.

2017. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem erőltetem az evést. Levest nem eszik akkor nem, azzal nem fog jól lakni, csak pillanatokig egy két órát.

Ha erőltetted megfogja utálni az ebédet

2017. febr. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Evést sosem erőltetem.

Ha nem akar nem eszik levest. pl a krumplistésztához is lehet enni salátát, savanyúságot.

Vagy majd eszik ha felkelt.

2017. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Én titkolom a desszertet különben csak pár kanálnyit fog enni.

Es javaslom hogy főzeléket egyen, akkor nem kell leves. Du pedig joghurt vagy apromagvasak pl füge vagy mákostészta


Erőltetni nem szabad, igy ha nagyon rossz a helyzet, egyszerűen elpakolok es mosogatok.majd eszik uzsonnakor vagy vacsira

2017. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ne erőltesd semmiképp szerintem se...

a székrekedésre a sok gyümi, barackbefőtt, ananászbefőtt, zabkása, itóka is segít...nem muszáj a leves...arra figyelj, hogy rost, és sok ivás legyen...

2017. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kéri, nem kap. Nem kell mást adni helyette, majd eszik a másik fogásból, vagy a következő étkezésnél. Nekem anyám azt az elvet vallotta, hogy meg kell enni, ami a tányéron van. De olyan bazi adagokat adott. Én meg betömtem annyit, amennyit csak tudtam, kikéreckedtem vécére, és kihánytam/kiöklendeztem. Mai napig hányingerem van, ha errre gondolok. Ez nálam a gyerekkínzás netovábbja, még a verésnél is rosszabb.
2017. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

jaj. átérzem a helyzetet. Az eszi nem eszi nem kap mást nálunk nem vált be mert akkor egész nap nem evett...ráadásul az én lányom meg nem iszik, egész nap 1 decit iszik (meg eszik valamennyi gyümölcsöt) meglepí

ő, de nem székrekedéses viszont emiatt én is erőltetném a levest. Na de mostanság nagyon válogatós. Ha leves golyót (levesgyöngyöt) teszek a levesbe az általában beválik. Ha az ebédet nem eszi, akkor ott hagyom az asztalon és megmondom hogy amíg az elnem fogy nincs nasi(nasi minden nap van valami, ha nincs akkor teljesen kiborul de igy legalabb ez megfelelo motivacio) igy ha nem is az egesz, de a nagy resze elfogy delutan 3ig az ebednek...persze igyekszem olyat fozni amirol tudom hogy szereti...tok fozelekkel spenottal meg sem probalkozom, nem fogom magam szivatni...meg igyekszek mindent frappánsan tálalni...pl ha tudom hogy amugy nem enné a sült krumplit rántott hússal, akkor teszek mellé tejfölt mártogatni, meg mondom h tunkolja....ha nem eszi a spagettit akkor olyan tezstabol fozom ami uj neki pl most szarvacska tesztabol stb. vagy nem szokta enni a kenyeret ujabban, hát felvágtam neki hasabokra ugy piritottam meg mintha ropi lenne. na ugy persze megette. a desszertet en is eltitkolom. a palacsintat mondjuk nehez eltitkolni.

2017. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha több fogás van, én nem szoktam megmondani a gyerekeimnek, mi jön a leves után. Persze a nagyobbik fiam (6 éves) már néha kifigyeli, vagy rákérdez. De még nála is előfordul, hogy ha tudja, hogy valami "finomabb" étel is lesz, nem akar valamit megenni vagy kevesebbet eszik belőle. Van, hogy csak akkor kaphatnak desszertet, ha legalább egy kisebb adagot (pár kanál leves, másodikból a husi, egy kis zöldség) megesznek. Ilyenkor elmagyarázom nekik, hogy aki nem eszik rendes ételt, az nem éhes, és aki nem éhes, annak desszertet sem kell ennie.

Én sosem erőltettem az evést, nem láttam értelmét. De aki nem eszik levest, meg kell várnia, míg a többiek megeszik a sajátjukat. Ha éhes, akkor nem fog éhesen ülni a leves fölött, hanem többnyire nekilát. Amikor kisebbek voltak a gyerekek, volt, hogy eltereltem pár percre a figyelmüket valamivel, és elfelejtették, hogy az előbb még nem akartak enni. Vagy pl. számolni kezdtem a kezemen, hány kanállal esznek meg, ez nagyon érdekelte őket. Nem szoktam sokat szedni nekik semmiből, inkább keveset és ha kérnek még, szedek még egy adagot. Ha mindent megesznek, ami a tányéron van, örülök neki és megdicsérem őket, ha meghagyják a felét, akkor sem balhézok.

2017. febr. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!