Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam jogosan kapja a...

Anna-Lara kérdése:

A kisfiam jogosan kapja a "kenyike"jelzot?

Figyelt kérdés
A kisfiam juniusban lesz keteves-az apa feloli nagymama ritkan van itthon az orszagban es amikor legutobb is itthon volt a kisfiam gyakrann elnyekeregte magat-abban az idoszakaban van hogy elkeseredik hirtelen ha valami nem ugy tortenik es nyafogni fog.Mindezek ellenere ugy gondolom hogy nem kell a fejehez vagni a gyereknek ezert nevetve tobbszor is naponta a kenyike jelzot egyreszt mert a gyerek nagyon receptiv mar es meg a vegen elhiszi magarol hogy kenyes addig hallja ez igy mukodik,masreszt rosszul esik nekem mint anyanak es legvegul:miert nam tud mar akkor kellemes,pozitiv epito jellegu jelzot intezni hozza ha ugyis mondd valamit.Nemtudom hogy hozzam a tudomasara hogy ne vegye tamadasnak mert a parom edesanyja es nem igazan jovunk li jol egymassal-de szomoru hogy egy idosebb holgy hogy nem tud rajonni sajat maga az ilyesmire...

2017. ápr. 24. 09:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Es igen ahogy utolso irod nem mindegy hogy joindulatbol mondja vagy viccbol ahogy te utolso elotte..ha ismersz valakit ez lejon foleg ha tobbszorosen egy nap elhangzik...es a hangnem meg minden ..azert erzodik.Hangsulyozom ahogy meseltem is:nem vagyok elfogult anya tulzottan hanem siman serti a fulemet...majd en is mondjam neki amikor jon a gyereknek hogy megjott butuska mama?Es akkor mi van?Vagy trehanyka mama?(hanyagot jelent ugyebar)-csakhogy nem tennem mert az nem en vagyok-
2017. ápr. 24. 12:48
 12/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha ennyire bánt téged, akkor mondd meg neki. Kedves anyuka, legyen szíves nevén szólítani azt a gyereket, mert bszott idegesítő ez a kényikézés!
2017. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Es kedves kommentelo aki kicsi szarosnak hivja az unokaoccset:-engedd meg a poent nekem es ne vedd zokon,meno manapsag igen a szaros jelzo meg hasonlok az olyan vicces es vagany egyarant,hogy gondolom ha nagyobb lessz a gyerek te sem venned zokon ha ven szarosnak vagy szargalacsinnak becezne persze csak joindulatuan :).Es akkor mivan?-azaz milenne?De tenyleg nem szeretnem ha naponta ugyanaz a nem epp pozitiv jelzo vagodna a fejehez becenevkent raadasul nem is igaz ra.
2017. ápr. 24. 13:09
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező nem kell túlmagyarázni.Elhisszük hogy remek gyereked van.Mindenkinek az van, és kérlek ne érts félre mert nem rosszindulatból írom.Az én lányom brutál hisztis, és kényes is,(Szintén júniusban lesz 2 éves.) de senkinek nem engedném hogy kenyikézze.Nem azért mert bármit látok emögött hanem mert van neve, és amúgy is utálom a kicsinyítő képzőt, meg rengeteg ismerősömön rajta ragadt egy fantázia név, és ezt sem szeretném.Pl sajnos engem apu miatt rengetegen 27 évesen is Trottyosnak hívnak mert olyan volt a fenekem pelenkás koromban, és Apu mindig így hívott, a mai napig Trotyinak szolít..Borzasztó, és nem bírom leszoktatni róla.Jah és nálunk is 3 havonta látják az apai nagyszülők az unokát, és mindig akkora elvárásokkal jönnek..Ölelgetnék, puszilgatnák, de a lányom elhúzódik vagy ordít mert nem ismeri meg őket.Én szólni szoktam érte mikor húzzák a szájukat hogy nem is értem mit várnak.Viszont mindent megteszek hogy feloldódjon a dolog, és a vége mindig jó ezeknek a találkozásoknak.A lényeg hogy csakis azoknak viselj el dolgokat akiken érzed hogy tiszta szívükből szeretik a gyereked, úgy ahogy van.A többi lelki világa ne érdkeljen.
2017. ápr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem te baromira unatkozol, és problémákat gyártasz. Legyen ez a legnagyobb gondod az életben. A lesz meg egy sz, csak úgy megsúgom.
2017. ápr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!