Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 kisgyermes anyukák, akiknél...

3 kisgyermes anyukák, akiknél a nagyok is még kicsik (pl. ovisok vagy kisiskolások), dolgoztok vagy nem dolgoztok? Miért?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 24. 15:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Természetesen dolgozom. Miért? Mert engem nem elégít ki az otthoni semmittevés, valamint nem szeretek senkin(állam, férjem) élősködni. Valamint előrelátó vagyok, tudom hogy ahhoz, hogy nyugdíjam legyen dolgoznom kell, valamint nem szeretek kiszolgáltatott helyzetben lenni. Az hogy tudom, hogy ha a férjem elhagyna vagy baja esne, akkor egyedül is képes vagyok eltartani a gyerekeimet és magamat megnyugtat. Ráadásul a környezetemben is ezt látom, nem divat otthon ülni a semmire.
2017. ápr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen igen, dolgozom. A nagy 2 éves volt, amikor megszülettek az ikreim. Az ikrek 2 évesek voltak, amikor újra elkezdtem dolgozni. Jól megéltünk a párom fizetéséből, de nekem erre nincsen szükségem. Persze jó volt a gyerekekkel, de elég is volt az otthonlétből a vége felé. A kicsik 2,5 évesek, bölcsisek. Eszembe sem jutott nem dolgozni. Nincs okom nem dolgozni.
2017. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Három óvodásom van, a nagyok ikrek (nagycsoportosok). Tankötelessé válásukig lehetek itthon, s ezt ki is használom.

Nagy a ház, nagy a kert, a háztartás rengeteg munkát ad. Naponta főzök, két adagot mosok, több mint 200 négyzetmétert takarítok. Hat éve vagyok itthon, egy napot nem tudnék mondani, amikor a popsimat meresztettem volna. Főleg, hogy a gyerekek nálunk nem egész napot vannak oviban, és utána is megyünk edzésre, tornára.

Másrészt tanulok, képzem magam, órákra járok.

Aki szerint "nem dolgozok", csinálja utánam agybaj nélkül, napi 5 óra alvással...

A férjem este 10-kor jön meg minden nap! Vagyis vasárnap nem, akkor itthon van.


Anyagilag ugyanott vagyok, mint amikor munkahelyem volt.

2017. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

A férjem nem eltart engem :) Mindketten dolgozunk a családunkért, boldogságunkért. Sajnállak, ha beléd más nézetet sulykolnak otthon, vagy más értékrendet plántáltak beléd.

És azért dolgozik ennyit, mert vállalkozó a mai Magyarországon, ha ez mond neked valamit...


Amúgy nem kérek tőled empátiát, ne törd magad, hogy megértsed. :) A kérdezőnek írtam.

2017. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Talán azért, mert megtehetik. Mert szeretnének a családjuknak dolgozni és a családjukkal tölteni azt a kis időt, ami megadatik. Én is ezt tenném, ha lehetne.

Ti mit csináltok? Elmegy utazással együtt kb napi 10! óra az életetekből, amin egy multicég hízik, tologatjátok a papírokat, míg a gyerekeiteket egy intézmény neveli, aztán hazadőltök hullafáradtan, és pihenés helyett kezdődik az esti mókuskerék. Ez tényleg annyira szánalmas, hogy sokan csak attól érzik jobban magukat, ha anonim oldalakon fröcsöghetnek az "ingyenélőkre", akik ezzel szemben boldog egyetértésben röhögnek rajtatok a férjeikkel (azokkal a férjekkel, akik szerintetek majd úgyis otthagyják őket) :D :D :D

Ezt a fröcsögőknek írtam, nem azoknak, akiknek munka mellett is jó élete van, mert szereti a munkáját és meg tudja oldani mellette a családot is anélkül, hogy belerokkanna. Akinek nem szar az élete, az úgyse húzza le olyanokért a másikat, mert otthon merészelt maradni.

2017. ápr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
16%

Utolsó,ez mind szép és jó lenne, ha nem passzolgatná le közösségbe a gyerekét. A környezetemben a gyetesek kivétel nélkül az lső lehetőségnél óvodába vitték a gyereket, ők meg otthon elvannak, meg síránkoznak mennyit kell takarítaniuk, milyen nehéz nekik, nehéz meló a gyereknevelés. Ebben az a vicces, hogy nem ők nevelik a gyereket, hanem az óvoda-bölcsőde.


Aki úgy van otthon, hogy nem adja óvodába a gyerekét 4-5 éves koráig, foglalkozik vele, azzal nincs semmi bajom, mert ő azt csinálja amiért kapja a gyet-et. a gyereknevelésért. Nem azért hogy az első lehetőségnél leadja.


Másik kedvencem, mikor ezek a nők síránkoznak milyen kevés időt tölt otthon a férjük, nem foglalkozik leget vele meg a gyerekekkel. Holott szerencsétlen azért dolgozik hogy az asszonykát is eltartsa.

2017. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-..


Utolsó, ezt ajánlom figyelmedbe, különösen a 76.-os hozzászólás, ovodai részét.

2017. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
55%
És mégegy kérdésem lenne: szerinted az állam miért adja a Gyet-et 8 éves korig? Ezt miért így találták ki?
2017. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Én ebben nem találok semmi figyelemre méltót. Aki otthon van, az ráér közösségbe hordani a gyerekét, vannak játszóházak, játszótér, az a szocializáció bőben elég a korosztályának. A többit meg tanulja meg otthon, ha már gyereknevelésért kap pénzt az anyja, akkor foglalkozzon is a gyerekkel.


Nekem ne akard bemesélni hogy jobb a gyereknek 25-30 másik gyerekkel és egy óvónővel, akinek semmi ideje szinte egyenként a gyerekekre. Miért is jobb az ilyen helyzet mintha anyuka, ha már úgyse akar dolgozni, otthon, sok figyelmet fordítana a gyerekre, közben járnának közösségbe is?

2017. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Azért, mert egy 3-4 éves gyerek teljesen máshogy viselkedik úgy a közösségben, h ott van az anyja. Lásd játszóház, játszótér. Az ovi már nem arról szól, h az ovisnéniknek kell elsősorban foglalkozni vele, hanem ott már nem egymás mellett, hanem együtt kezdenek el játszani a gyerekek.

Amúgy kiváncsi lennék, h mi lenne, ha először 5 évesen szakadna el egy gyerek az anyjától. Persze van, aki még ekkor is szoptat, igaz mások vagyunk.

Továbbá az év nagy részében nem lehet játszótérre járni, mert egész egyszerűen nem olyan az időjárás, a játszóházat meg heti rendszerességgel nem lehet megfizetni. A baba-mama foglalkozások, meg kisebbeknek valók, ott már egy 3 éves nem tud mit kezdeni magával. De ha szerinted ezek is csak kifogások, akkor te inkább nem akarod érteni a dolgokat.

2017. ápr. 25. 15:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!