Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Csak én vagyok...

Anyukák! Csak én vagyok ennyire szerencsétlen? Vagy nagyok az igényeim?

Figyelt kérdés

4 ÉVES A Lányom. Minden nap veszekedni kell vele, mert egyáltalán, SOHA nem fogad szót. Ma pl az apjához vágta a mesekönyvét, illetve engem rendszeresen semmibe vesz, belém rúg, megüt, stb.. Teljesen padlón vagyok. Párommal megromlott a kapcsolatom. Kb. 2 éve ki túlzással egyáltalán nem tudok zenét hallgatni, mert a gyereknek nem tetszik ( sírva fakad, ideges lesz, stb.) Nem tudok kicsit kikapcsolódni, nem tudok 1 rohadt filmet megnézni. Most pl azon borult ki a bili ( ma eddig az utolsó vita), hogy reggel viszem vérvételre, ezért nem kap édességet már. Erre kitalálta, hogy éhes. ( már jártam így, hogy kisírta a kaját, megcsináltam, és nem evett..) Le kellene feküdnie, mert hajnalban kel. Én néztem a filmet a konyhában. Erre párom szerint nekem az idióta film a fontos, mikor gyerekem van!!!


Szeretnék a lányommal játszani, de nem lehet, mert mindenből hiszti van.

Olvasnék neki, mert szeretné ő is, de nem hajlandó meghallgatni. Mondókákat mondanék, énekelnék neki, tanítgatnám, de egyszerűen SEMMIRE nem vevő...

Párom szerint el kell viselni, hogy ilyen.

De az oviban nem fogják, a suliban nem fogják, és úgy általában sehol!!! Ma pl mondtam neki valamit, erre így reagált: Mindegy, úgyis azt csinálok, amit akarok! :O 4 évesen... Mi lesz vele később?


Idegileg, érzelmileg teljesen kimerültem, nem bírom az állandó veszekedést a gyerekkel, párommal, stb..


Kérlek, csak normális tanácsot írjatok. Aki csak arra hajlandó, hogy belémrúgjon, az inkább ugorja át a kérdést!!

Az értelmes válaszokat, tanácsokat nagyon köszönöm!


2014. dec. 14. 20:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Ami lemaradt. Mivel ősszel kezdte az ovit, rengeteget beteg, ettől még rosszabb. ( fél óra, mire beleerőszakolom a gyógyszereket). Suliba jártam, de elúszott az évem. J,a és nálunk nincs gyerekmentes hétvége, stb. Max annyi, hogy amíg oviban van, együtt megyünk boltba. Se közös program, se filmezés, semmi. A házasélet meg szinte nulla..

Míg nem volt a lányom, szerettük egymást, most úgy érzem, csak elviseljük. Igen, tudom, én is nagyon rossz irányba változtam és sokat, de csak egy kis megértés, nyugi kellene... :(

2014. dec. 14. 20:45
 2/19 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy hatarozott es kovetkezetes vele?
2014. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Próbálkozom. Eleinte spen kérem, aztán határozottan, ( sokszor), majd a végén már kiabálva, de semmi eredménye :(

Következetesség terén is próbálok egyre többször ellneállni neki ( borzasztóan tud könyörögni), ebben viszont nagyon sokáig egyedül voltam. Sok vita volt, hogy én valamit nem akartam engedni, párom viszont igen. Végül úgy néz ki, sikerült. ( legalábbis nem a gyerek előtt kérdőjelez meg) Ezzel azonban volt egy olyan gond, hogy egy rokon szokott jönni, és ha pl azt mondtam, hogy 1-2 édességet ehet meg a kapottból, ismerős mindig felülbírált, és mondta, hogy nyugodtan eheti.Így persze a lányom tele is ette magát velük... Most ebben ott tartunk, hogy édességen kívül talán 2-3 féle étel van, amit hajlandó megenni.. :(

Eltilatni nem akarom az édességtől, de próbálom minél kevesebbet engedni neki.

Jelenleg ott tartunk, hogy amint felébred, azonnal édesség, délelőtt édesség, délután édesség, esti tej után édesség. Ha éhes, édességet kér. Természetesen nem kap ennyiszer, de ebből is állandó egész napos veszekedés van..

2014. dec. 14. 21:09
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Hát sajnos jó tanáccsal nem tudok szolgálni nagyon, csak átérezni a helyzeted mert mintha a fiamról meg rólam írtál volna 2 év előnnyel a javamra, mert Ő már 6 éves.


Amit tudok tanácsolni az a magne b6. Nagyon jót tesz az idegeidnek. Én azt vettem észre hogy amióta szedem sokkal nyugodtabb vagyok, kevésbé húzom fel magam, és valahogy mintha a gyerek is kezelhetőbb lenne. Talán azért mert az én feszültségem rajta csattant, és vissza kaptam tőle, vagy nem tudom. Mindenesetre nekem használt, reggel-este veszem be.


Az hogy nem vevő semmire, fog változni az ovi hatására. Ő is 4 évesen kezdte az ovit, de itthon énekelgetni, mondókázni még csak egy pár hónapja tudunk. Olvasni nem tudtam neki sose, mert vagy kivette a kezemből, vagy minden sornál beleszólt. Ha meg mondókázni, énekelni szerettem volna vele befogta a számat.


Amúgy az oviba is így viselkedik? Mert az én fiam az oviba mintha nem is ő lenne. Itthon akaratos, hisztis, beszólogatós. Igaz azt nem mondja hogy úgy is azt csinál amit akar, cserébe kizavar a szobájából. Közli hogy tünés és rám csukja az ajtót. :/

Ellenben az oviba kis csendes, vissza húzódó. Bár ha valamit nem akra, pl tornára menni akkor könyöröghet neki az összes óvónő a karbantartóval együtt akkor sem megy, de ezen kívül nincs vele ott probléma.


Érdeklőd meg az oviba hogy van-e pszichológus, lehet érdemes lenne járnia hozzá. Bár ezt még tapasztalatból nem tudom, az én fiammal januárba kezd majd el foglalkozni, de megpróbálhatod.


Kitartás, és használd ki az ovis délelőttöket, akkor foglalkozz kicsit magaddal. :)

2014. dec. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de sztm te rontottad el! Miert engedsz neki, ha könyörög is? Hogy bunteted ha megut? Este miert nem kerded meg hogy éhes - e ( rendes vacsira gondolok, nem édessége) es ha azt mondja nem, akkor utána miert adsz neki? Persze nyilván nem eheztetni kell de ne is szorakozzon mar veled! Írtad mennyiszer ker édességet es hogy nem mindig adsz neki de sztm ha csak fele esetben adsz, az is sok! Be pörögnek tőle. Meg kellene tagadnod tőle! Biztos h nagy hiszti lesz de aztán ha kitartó es következetes vagy akkor ő adja fel. Ez csak pár ötlet, tanács. Remelem sikerül egy kicsit megnevelni. Mindig gondolj arra hogy te vagy a főnök, nehogy mar a nyúl vigye a puskát!
2014. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Kérj időpontot a nevelési tanàcsadóba, ott elmondják mit hogyan kell, tudnak tippeket adni a hiszti kezelésére, nevelésre....
2014. dec. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nevelésin már gondolkodtunk régebben is. Igen, tudom, hogy elrontottam kicsit. Ennek oka van ( bár nem mentség). Pici korában, nem vett/ kapott levegőt sírás után, így kórházba került. Az addig vidám, nyitott, nyugodt kisgyerekből egy zárkózott, mindentől halálra rémülő, sírás közben rángatózó fejű gyerek lett ( olyan volt utána, mint a sérült gyerekeknél látni, hogy ráng a feje..) Ezt mindenképp próbálva megakadályozni, hogy újra idáig jusson, nem mertem sírni hagyni. Ezután 1 évvel voltunk nevelésiben, mert attól is megijedt, ha nyílt az ajtó, ketyegett az óra, stb. 1 éves korában epilepsziás tüneteket produkált, vittem vizsgálatra, szerencsére nem találtak semmit. Most pajzsmirigy problémás, és van még 1-2 ilyen "apróság".

Hiába magyaráztam el, hogy nem szabad verekedni, sajnos már rá szoktam ütni a kezére,stb. Illetve volt, hogy odacsaptam, mikor az új tv-t majdnem eltalálta a

cipőjével..


AKinek a 6 évese ilyen: Az oviban semmi gond nem volt vele, most kezd kicsit "feloldódni". Pl. makacssága miatt bepisilt, illetve annyira sokat, és hangosan beszélget a barátnőjével, hogy rá kell szólni ( foglalkozás alatt.)

Egyébként ott szoktam kérdezni, hogy nem-e volt rossz, stb.. Konkrétan hülyének néztek, hogy Ő hogy lenne rossz... :D Többször dicsérték, mert megjegyezte pl, hogy a nagyoknak könyvet kell vinni, illetve számol, rajzol. stb. Viszont! Ha kérdezik, nem válaszol. Maximum (int, vagy rázza a fejét. ( bár mostanában elvétve hajlandó kinyitni a a száját). Bár el volt kényeztetve, és még a nagyszülőkhöz se igen akart menni ( gyerektársasága sem volt, nagyon anya és apafüggő), meglepően könnyen beszokott. Eddig 1x volt, hogy nem akart bemenni. Rögtön 2. napon ( egyedül volt ott 2 órát) hiába szóltak neki, hogy ott vagyok, rám se bagózott, szépen ment a többiekkel sorakozni, várta hogy ott ehessen, alhasson a többiekkel. Reggelente úgy kelt, hogy Hurrá, ovi.

Itthon nem tudja magát lekötni / nekünk se megy..

2014. dec. 14. 21:45
 8/19 anonim ***** válasza:
Az édességre nekem bevált egy dolog.kicsit drasztikus,de kicsit akaratos a lányom :)muszáj volt valamit kitalálnom,mert ő is rákapott az édességre.mondjuk nem adtam neki,de elegem volt a vitákból.Kerestem a neten rohadt fogú embereket és megmutattam,h az ő foga is ilyen lesz a sok cukortól.Azóta egyáltalán nem hisztizik érte :D Nincsenek nagyszülők,aki vigyázna rá,amíg romantikáznátok apával ?
2014. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
Az én 3,5 éves lányom is ilyen. Ma már azon a határon voltam, hogy megütöm. :-( Van egy 4 hónapos kistesó, őt egész nap piszkálja. Ahogy kiteszem a lábam a szobából, már hallom, hogy sír a kicsi, mert felkeltette, vagy elveszi a játékát, vagy csak piszkálja. Semmit nem tudok játszani vele, egész nap tiszta ideg vagyok rá. Ha kedves, akkor az mögött is a hátsó szándékot látom. Minden este furdal a lelkiismeret, hogy nem jól kezelem a helyzetet, de reggel újra kezdi az idióta viselkedést és már reggel 9-kor üvöltök vele. Remélem, hogy ez csak a dackorszak, és nem ilyen a természete. Sajnos néha úgy érzem, hogy a kicsit sokkal jobban szeretem, mert ő egész nap mosolyog, örül, ha lát engem és olyan kis szeretetgombóc. Ezért undorító anyának tartom magam :-(
2014. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

amiket leírtál, azok szerintem nevelési hibák következményei.

igazából a szavak jelentéseivel sem vagy tisztában :)


"Próbálkozom. Eleinte spen kérem, aztán határozottan, ( sokszor), majd a végén már kiabálva, de semmi eredménye :( "

hát hol itt a határozottság és a következetesség? ez pont az ellentettje...

nem kell sokszor szólni, sem kiabálni. szépen megkéred, majd még egyszer és közlöd, hogy a következő figyelmeztetés után ha nem mozdul, következménye lesz. és úgy is lesz, szólsz, nem reagál, szépen megfogod és mehet a büntibe. na ez a következetes és határozott nevelés.

de ha lehet, a büntinek legyen köze a rosszasághoz.


számomra döbbenetes, hogy 4 évesnek nem tudsz olvasni! itt is nálad lehet a hiba, vagy nem jó a mesekönyv, nem neki való, pl. sok a szöveg, kevés a mese. vagy hangsúlytalanul adod elő. ebben az esetben szuper megoldás ha nem te mesélsz hanem együtt kitaláltok egy mesét. te feldobsz 2 szereplőt meg egy helyet pl. a süni meg a nyuszi mendegélnek az erdőben. erre mondjon ő valamit és már el is indult, benne van.


miért nem tudsz filmet nézni? lefekteted 8kor, aztán van 1-2 órátok apával kettesben. lehet szexelni, filmet nézni, könyvet olvasni. több millióan élnek így, nagyszülők nélkül és megoldják... nálunk sincs nagyi, de miután lefektettük a gyereket, van 2 óránk egymásra, magunkra...


soha nem fogad szót, megrúg, megüt. 4 évesen??? hahó, nem kéne hagyni! ne visszaüss hanem neveld meg! párod szerint ezt tényleg hagyni kell? aztán majd a suliban az osztálytársait fogja rúgdosni, hiszen lehet, otthon se szólnak? fogd meg erősen a kezét, hogy érezze, guggolj le, nézz a szemébe és mond el neki, hogy nem szabad se rúgni se ütni se semmilyen fájdalmat okozni senkinek, és nagyon szomorú vagy, haragszol rá, mert fájdalmat okozott neked szándékosan, ezért menjen be a szobájába, üljön le az ágyra és gondolja át. büntinek akkor lesz vége ha szólsz neki, addig eszébe se jusson felállni onnan, játszani vagy kijönni...

ha letelt akkor pedig bocsánatkérés, ölelés, puszi és az ígéret...


nem lehet ezeket ráhagyni, nem 1,5 éves hanem 4! :)

2014. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!