Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy kisfiúnak hosszú a haja?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem borzaszto. Nalunk oviban volt egy kisfiu, hosszu szoke hullamos haj, sokszor begumizva lofarokba. Minden egyes kepen mindenki kislanynak nezte :) Kisfiammal jobaratok voltak, a rokonok es ismerosok mindig megjegyeztek az ovis farsangi, kirandulos kepeket nezve, hogy je milyen szep kislannyal baratkozik a fiam :)
2017. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Az a véleményem, hogy ha nem az én fiam, akkor semmi közöm hozzá. Amúgy meg én sem fogom levágatni a fiam haját kérés nélkül, mint ahogyan a lányom haját se vágnám le. Kit érdekel, ha lánynak nézik, nem mindegy őszintén?
2017. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Igaz utolso, vegulis tokmindegy hogy a fiad fiunak vagy lanynak nez ki, valoban :)
2017. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Igen, tök mindegy, hogy lánynak nézik-e. Az a lényeg hogy ő jól érezze magát. És ha a hosszú haj jobban tetszik neki, akkor hosszú marad a haja. Annyira gusztustalan ez a hozzáállás. Fontosabb az, hogy mások lánynak nézik-e a gyereket, mint az hogy a gyerek hogy érzi magát? Elég gáz.
2017. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy meg ha hosszú haj=lány, akkor a rövid haj=fiú? Érdekes, hogy a rövid hajú lányokat senki nem szólja meg. Ja mert hogy lányosan kinézni szégyen? Oké, végül is szexista világban élünk valóban.
2017. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
szerintem gáz.
2017. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Nemrég láttam egy Ranshburg Jenő előadást a youtube-on, amiben említette azt is, hogy a gyerekek még onnan tudják, ki a fiú és ki a lány, hogy kinek milyen a haja és a ruhája. (Rajzokban, mesékben is.) Úgyhogy lehet felnőtt szemmel szexista és ez persze csak egy itthoni társadalmi szokás, de szerintem kb. 2 éves kor után fontosabb, hogy a környezet fiúnak tartsa és így önmagát is egyértelműbben fiúnak kategorizálja, minthogy milyen szép fürtös a haja és így tetszik anyának. Aztán már suliban újra megnövesztheti, ha úgy tetszik. Egyébként én is ismerek hosszú hajú óvódás fiút, akit a gyerekek és szülők 2percenként lánynak szoktak nézni a játszótéren, amiért kb. dührohamot kap, a nagymama meg a padon ülve szabadkozik, hogy hát ő nem engedi levágni, mert apáé is hosszú. Szóval nem hiszem, hogy ettől bárki meleg lesz, de nem éri meg a strapát sem szerintem. (+Jó hibrid megoldás lehet a ma divatos felül hosszabb, oldalt rövidebb.)
2017. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy amíg nem az én gyerekem, addig semmi közöm hozzá.
2017. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Az én fiamnak is hosszú a haja, gyakran lófarkoba van gumizva, ugyanis bölcsis, 2,5 éves. Nem túl hosszú, elég göndör. Nem érdekel ki mit gondol, de lánynak még a csoportban sem nézik, mivel fiúsan öltöztetem.
2017. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!