Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy néz ki meleg a fiam....

Úgy néz ki meleg a fiam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Túl azon,hogy elfogadjuk.Kell ,vagy illik szólni valakinek? Körzeti orvos,osztályfőnök. Ha nagyon erős benne az érzés,mondjuk 1 év után is egyértelmű számára hogy ő "lány". Mennyi idő után keressünk olyan orvost,aki segít ebben,hogy mit kell tenni ebben az esetben. Hormonok,pszichológus,vagy valami.

2017. ápr. 30. 21:58
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
14%
3-12 éves koromig fiúnak öltoztem, ki voltam borulva, ha kislánynak néztek. És a sulinan is a fiúba jártam pisilno. Rövid volt a hajam, stb. De nem lettem lezbi.
2017. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
30. válaszoló. Le van korlátozva a gyerek,hogy mit nézhet és mit nem. Vannak felnőtt műsorok amire úgy gondolom semleges. Pl. Beépített főnök. Ebben is láthatott hasonlót és mivel érdekli a téma,ezért mondtuk neki,hogy vannak olyan nénik,akik bácsik.Nem tértünk ki a részletekre és mivel láttuk,hogy valami van nála,ezért tájékoztatjuk is,de csak ennyire.Azért,hogy ne szorongjon.Egyébként a mesékben is vannak "furcsa" karakterek.Littles Pet Shop-ban a gyík,vagy a Csőrös Harvey-ban a Masni,vagy a Shrek-ben a csapos. Én úgy látom,hogy egyre elfogadóbb a társadalom a mássággal.20-on éves sógoroméknak is volt meleg haverjuk.Sógorom nem meleg,hanem kétkezi egyszerű munkás.
2017. máj. 2. 10:10
 33/45 anonim ***** válasza:
100%
Az nem őgy megy, ki kell vizsgálni, szervileg és pszichésen is. Ha valóban transznemű, akkor lehet tovább lépni.
2017. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
90%

Olvastam a válaszok egy részét. Azért, nehogy téves infót kapj, jelzem számodra, 7 éves korra kialakul a nemi identitás. Elég ritka, hogy csak játékból mondja 7-8 évesen valaki, hogy ő más neműnek érzi saját magát, mint a biológiai neme. Tehát ő szinte biztosan lánynak érzi önmagát. Ezek szerint.


(Persze nem zárható ki, hogy pusztán csak fél a szőrösödéstől, ahogy mondtad, és talán ennyiben merül ki, de 90%-ra vehető, hogy ő tényleg teljesen lánynak érzi önmagát.)


Az mindenesetre meg kell értetnetek vele, hogy a fiú wc-t köteles használni, mert a társadalon se, a pajtásai se fogják tolerálni, ha a lány wc-ben végzi a dolgát.


Ettől függetlenül érzelmileg támogatni kell általánosságban minden gyermeket, őt is.


Nem kell erősíteni benne a lányságát, hanem elfogadni. És gyermekpszichológust én is javaslom, mert jobban képben van, mi a teendő, és a gyermeket képes jó értelemben, hatékonyan, kompetensen terelni a saját útján.


Egész más volna a helyzet 6 éves korig, de a gyermeked már 8, ezért nincs más javaslatom, sok mindent megírtak itt a kérdésednél.

2017. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

...és még annyit, ahogy páran már megírták: ha egyszer a gyermeked lánynak érzi önmagát, és feleséget szeretne, ha nagy lesz, akkor az ő nemi orientációja: leszbikus.

Nem meleg.


(Esetleg biszex.)


A nemi identitása pedig: lány.


Bocs a kérdésért, csak a teljesség kedvéért:

egyértelműen pénisszel rendelkezik csak?

Női nemi szervvel nem?


Mert ritka bár, de van, aki mindkét nemi szervvel rendelkezik akkor is, ha a kettő közül az egyik "csökevényesen" fejlődött is, és ez esetben transzgender is (volna) a gyermeked.


Javaslom természetes módon rákérdezned majd tőle, hogy "fiúnak is, meg lánynak is érzed magad? Vagy csak lánynak?"

fogadd el a válaszát erre, bármi is lesz az.

2017. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Szia


Ajánlom figyelmedbe ezt a dokumentumfilmet, sokat segíthet: [link]

2017. máj. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Utolsó.Már láttam ezt a dokumentum filmet. Nagyon jó. Még A nevem Jazz műsort is figyelemmel kísértem. Mint írtam mi már láttuk a jeleket és amikor a férjem hallotta ezt a veszekedést a két tesó között,ő meg se döbbent rajta. Csak mi eddig azt hittük,hogy esetleg meleg lesz,de majd kiderül.Arra jutottam,hogy nyáron figyelni fogjuk,ha olyan a helyzet,akkor kérdezni és elmagyarázni. Mire megkezdi a 2. évet,addigra tiszta legyen a kép. Főleg,hogy most vállig ér a haja és nem szándékozik levágatni.Hosszú hajjal fogja kezdeni a sulit. Az osztályfőnöknek is fogok akkor szólni. Már pedzegettem neki fél éve a dolgot. A kicsi gyerekek sokkal elfogadóbbak. Kistesó már rezzenéstelen arccal közli,hogy a testvére lánynak érzi magát és az ovicsoportban is van 1 fiú,aki lánynak hiszi magát.Köszönöm a segítségétek és a támogatásotok.


Volt 1 kérdés fizikai nemére.Kívülről fiú. A nemi szervét sose szerette. Nem "játszott" vele úgy ahogy egy fiú.Pedig mondjuk is neki,hogy kellene,mert van egy minimális fitymaszűkülete,de mondja,hogy nem akarja. Viccből mondtam akkor levágom.Mondta jó.Csak bohóckodtunk!

2017. máj. 3. 11:17
 38/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, próbáld figyelmesen olvasni a válaszokat, légyszíves, mert látszik, hogy eddig nem figyeltél rendesen oda.


Tehát:


1.


Képtelenség, hogy meleg kegyen a fiad. Ha ő lánynak érzi önmagát, az a nemi identitása, nem pedig a nemi irányultsága!


A nemi irányultsága ez esetben kizárólag e három egyike lehet:


leszbikus,

hetero,

biszex


(Ha olyan vágya van , hogy feleséget akar majd, ha felnőtt lesz, akkor hetero nem lehet, de leszbikus, vagy biszex igen. Meleg semmiképp, ha egyszer lány a nemi identitása, önazonossága nemileg. Csak egy fiú/férfi lehet meleg.)


2.


Idézlek:

"Kistesó már rezzenéstelen arccal közli,hogy a testvére lánynak érzi magát és az ovicsoportban is van 1 fiú,aki lánynak hiszi magát."


Említettem már, hogy 7 éves korra alakul ki a nemi identitás, még ha sokszor csak tudat alatt (ritka az ettől való eltérés). Bár legtöbbször, társadalmi nyomásra, és/vagy neveltetés hatására tudat alá fojtja a gyermek, illetve az illető gyerek aki felnőtté válik, akár felnőtt korában is egy ideig, esetleg élete végéig.


7 éves kor alatt, tehát ovisok között még önmagában semmi jelentősége nincs annak, ha egy gyerek a saját biológiai nemétől eltérőnek mondja önmagát. Teljesen esetleges, nem lehet biztosan következtetni pusztán ez alapján.


De a te gyereked már elmúlt 7.


3.


Idézlek:

"Volt 1 kérdés fizikai nemére.Kívülről fiú. A nemi szervét sose szerette. Nem "játszott" vele úgy ahogy egy fiú.Pedig mondjuk is neki,hogy kellene,mert van egy minimális fitymaszűkülete,de mondja,hogy nem akarja. Viccből mondtam akkor levágom.Mondta jó.Csak bohóckodtunk!"


Maszturbálásra ("játsszon vele") viccből se etikus buzdítani kiskorút, és ezt

nem a "levágásos sorodra" reagálom.

(Bár a "levágással" nem szerencsés túlzásba vinni a viccelődést.)


Ellenben tilos akadályozni ebben, és tilos megszégyeníteni emiatt- de az utóbbi hozzáállási formákat betartod, ha jól sejtem.


Ráadásul a fitymaszűkületet nem a gyereknek kell megoldania! Orvosnak meg kell mutatni, és eldönti, hogy krémet ad rá és az vajon elegendő.-e, vagy meg kell- műteni.

Egy fitymaszűkület nem gyerekjáték.


Ha le van tapadva a fitymája, azt is meg kell oldania orvosnak, 5 éves kortól

(attól korábban nem ajánlom; de a gyermeked már 8 éves).

2017. máj. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:

30.válszoló.

Szinte rögtön rájöttem ,hogy rosszul írtam ki a kérdést,de nem lehet javítani sajnos.

Leírom megint. kb 2 éve figyeljük a fiúnkat,hogy esetleg meleg lesz."Csak" meleg. Különböző jelek mutattak,de nem akartuk ráhúzni ezt a szerepet.Úgy voltunk lesz ami lesz.Szeretni fogjuk. Amikor kiírtam a kérdést aznap közölte a fiam,hogy ő lány. Ez kicsit sokkolt,de csak mert új infó volt. A hajnövesztésen és hogy szereteti a lányos színeket,valamint a hálóingemben aludni,más jelet nem láttunk. Fiús ruhákat hord és fiúsan viselkedik.

Most hogy beszélgettünk a témáról finoman,elmondta hogy lánynak érzi magát.Mivel nem tértem ki,hogy vannak műtétek és van rá lehetőség,hogy idővel tényleg lány lehessen,ezért ő nincs tisztába a lehetőségekkel.Ezért az ő én képe jelenleg,hogy ő lány és amikor felnőtt lesz,akkor bácsi lesz.Arra se tértem ki,hogy van férfi és férfi közti szerelem.Ezért mondja,hogy a lányokat szereti.Úgy legyen.

Amikor észleltük a fityma minimális szűkületét,amitől fel tudja húzni rendesen,csak épp nagyon szoros,rögtön elvittük gyermek sebészhez ( Bethesda). A Dr mondta,hogy az esti fürdéskor játsszon vele,tornáztassa és majd ha befejeződik a hímvessző növekedése,akkor menjünk vissza kontrolra.Nem szereti csinálni,mert nem.Nem azért,mert fájna neki.

Figyelmesen olvastam minden választ.Tudom hogy nagyon sok féle megnevezés van az "egyszerű" melegtől az női ruhákat hordó heteró férfin keresztül az átoperált emberekig. Ebben még nem vagyok otthon. Ha beigazolódik hogy ő lány akkor maximálisan tájékozódni fogunk.


Engem tényleg csak az érdekelt,hogy ha pl nyáron kikristályosodik hogy ő bizony lány ,akkor:

Kihez kell fordulni első körben?- Pszichológus.

Mit kell tenni?-Egyenlőre semmit,csak támogatni.

Kinek kell jelezni?-Az ofőnek nem árt.


A válaszotokból erre jutottam.Valamint tájékozódni kell a témában.

2017. máj. 4. 17:47
 40/45 A kérdező kommentje:

[link]


Felnőttként így szeretne kinézni.Kivéve a szakállt.

2017. máj. 4. 18:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!