Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az egyik nevét használja....

Csak az egyik nevét használja. Idővel változik?

Figyelt kérdés

Elég hosszú, kötőjeles vezetékneve van. Bár az apját imádja (tényleg jó apa), teljes névnél cssak az én vezetéknevemet mondja. Tény, hogy az a második, tehát a keresztnévhez közelebb álló név, de a bonyolultabb is.


Példával:

Kiss-Szternatovszky Mancika a neve, de ő csak Szternatovszky Manciként mutatkozik be. Viszont tudja mindkét szülője teljes nevét és a nagyszülőkét is.

3 éves.


2017. máj. 3. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Hat nem csodalom ha ennyire kicsesztetek a gyerekkel ...

Ha mert mintkettotoknek hosszu a vezetekneve miert kellet szegeny kicsit buntetni h duplan kapja ?


3 eves

Mimt varsz egy ekkore gyerektol ilyen nevvel ?

Tul hosszu neki igy rovidit ...

2017. máj. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Az első válaszoló mindent leírt,amit én is akartam.
2017. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

5 szótagos a vezetékneve, a keresztneve meg 3 betűs.

Egyelőre magunkkal cseszünk ki, mert a hivatalos papírok kitöltésénél mi írogatjuk be a nevét.


A példaként megadott név fiktív, természetesen nem így hívják.

2017. máj. 3. 23:09
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Még kicsi a gyerek, épp elég neki egy hosszú vezetéknevet kimondani, ne várd, hogy a dupla vezetéknevet is végigmondja. Van olyan gyerek, aki ennyi idősen alig beszél.
2017. máj. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi, a fiam nagyon sokáig az én lánykori nevemen mutatkozott be- tettszett nagyon neki. Már a saját nevén mutatkozik be 4 és fél éves.
2017. máj. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
3 évesen szerintem ez még nem jelent semmit és pláne nem érdemes ilyen "kit szerethet jobban" következtetést levonni. Ha mondja, ismételjétek el helyesen, aztán majd egyszer rögzül. Egyébként simán lehet, hogy ha az első név valamilyen jelző, mint a példában a Kiss, akkor azt nem érti, hogy az is a név része vagy úgy gondolja, hogy ő nem kicsi - sokféle "komoly" indokot el lehet képzelni egy ekkora gyereknél :)
2017. máj. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Nekünk is kötőjeles a vezetéknevünk, dupla keresztnévvel ráadásul. 4 éves a fiam, tudja mind a nevét, de van, hogy csak 2 jut eszébe belőle. :D (Károgóknak: rövid, gyakori nevek mind, 7 szótag cakumpakk ;) )

Nem kell ebbe semmit belelátni, egy 3 éves még pláne nem úgy működik, hogy hú, apát nem szeretem, akkor anya nevén mutatkozom be. Hosszú neki, nyelvtörős, majd megtanulja, mire iskolába megy. :D

2017. máj. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
* mind a 4 nevét
2017. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Mire 4 lesz, megtanulja, nyugi! Túl hosszú a gyereknek. Egyébként óvodában, iskolában szokták kérdezni a gyerekek személyi adatait, de nem abból a célból, hogy osztályozzák, hanem azért, hogy majd később hivatalos ügyeket el tudjon intézni. Ha például eltűnik, bemegy a rendőrségre, akkor tudnia kell a (vele együtt élő) felnőttek nevét és a lakcímét. Ezt azért írom így, mert vannak olyan gyerekek is, akit nevelőszülők nevelnek. A szülőanyja nevét azonban akkor is tudnia kell. Úgyhogy ne aggódj, nincs elmaradva a kislányod! Egyébként gondolom a hivatalos neve nem Manci, hanem Margit vagy Mária. De ez is fog alakulni, hogy megszokja az anyakönyvezett nevét és ne a becenevét használja. :)
2017. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, tényleges neve teljesen más, csak értelemszerűen itt nem akartam kiírni a valós nevét :)
2017. máj. 4. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!