Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek ez probléma?

Szerintetek ez probléma?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves.Az éves státuszon a védőnő azt kérdezte,hogy rajzpl- e felismerhető formákat,mert szerinte már kellene...Nos az én fiam csak össze vissza krix kraxokat alkot.Nem is nagyon köti le a rajzolás,többnyire minket kér,hogy rajzoljunk neki vonatot,autót,stb.Szerintetek ez utalhat valamire,vagy egyáltalán probléma? A ti gyermekeitek mikor kezdtek felismerhetően rajzolni?
2017. máj. 25. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Az én lányom 2,5 éves, de ő is csak firkálgat és azt is csak ritkán mert nem érdekli a rajzolás.
2017. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
3 evesen max. egy kört (ez volt a firkak kozott felismerheto)tudott rajzolni a lányom. Egyebkent azota se egy nagy rajzolo művész. Most 4 évesen kezdett komolyabb, felismerhető dolgokat rajzolni.
2017. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves lányom is kb. itt tart, bár ő a katyvaszra mindig mondja, hogy mi akar az lenni. A héten kezdtem el vele úgy "gyakorolni", hogy ha pl. nyuszit rajzol, akkor helyezze el a szemét, orrát, száját stb.

Mivel én pálcikaembert is rondán rajzolok, így nem várok sokat a gyerektől sem:))

2017. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A mi fiunk 3,5 éves ő se rajzol még igazán. Tőle örökölte, én is későn rajzoltam. Semmi gondot nem okozott a későbbiekben. Ha más ijesztő jel noncs, akkor nem kell aggódni, de a lehetőségre én nyitva előtte, hogy színethessen, firkálhasson, gyurmázhasson stb. A gyerekek más más ütemben fejlődnek, mindenki másban ügyesebb. Fiunk csoportjában pl van egy kislány, aki két évesen már felismerhető állatokat rajzolt, de még most sem tud megjegyezni egy két soros mondókát sem. Egyedien fejlődnek.
2017. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lányom már 2 évesen részletes embereket rajzolt, szemöldökkel és füllel. Manapság már szemgolyót és érzelmek kifejezésére szánt szemöldököt és szájat rajzol, lassan 3 lesz. De még mindig nem beszél mondatokban.


A csoportjában csak kört tudnak rajzolni, van, aki azt sem, de már mindenki beszél összetett mondatokban.


Szerintem nem kell aggódni miatta, elég, ha a lehetőséget megteremted(legyen elöl ceruza/zsírkréta/aszfaltkréta) és papírlap vagy tábla. Hátha kedvet kap. Mást szerintem nem kell tenned.


Én borzasztóan rajzolok egyébként, az apja még nálam is rosszabbul.


Ha ügyesen fűz gyöngyöt a gyereked, szeret gyurmázni vagy homokozni vagy mást alkotni, akkor nincs gond.

2017. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A védőnő kérdése inkább általános jellegből fakad, hogy képben legyen, hol tart a rajzkészsége a gyermeknek, esetleg átlag feletti képességekről való informálódás okán, gondolom én.


A szakterületem más, nem vagyok védőnő, se orvos. Így csak következtetni tudok arra, miért tehetett fel ilyen kérdést, amúgy netről letölthető az összes státusvizsgálat sablonja. Ha kell, megkeresem.


Kizárt, hogy elvárás volna 2-3 évestől a figuratív ábrázolás.


A LÉNYEG:


nincs okotok aggódni.


A 2./3. életévre a firkák jellemzőek, általában: vízszintes vonalak, majd függőlegesek és körök.


3 és fél, négy éves korra kezdi a legtöbb gyermek összekapcsolni a mértani formákat figurává, eleinte pl kéz-láb emberke szerűek az emberábrázolások alig 4 évesen.

2017. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!