Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás korú gyermeketek...

Óvodás korú gyermeketek mellett mennyire van időtök hetvegeken megpihenni?

Figyelt kérdés

Aktiv vagy passzív pihenés: olvasás, film, sport,vagy csak egy kis csend...vagy folyamatos felügyeletet igenyel esetleg szorakoztatast?

Milyen programokat szoktatok csinalni a hazimunkak függvényében?


2017. máj. 27. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
8 éves,5 éves és 2,5 éves. Folyamatos felügyelet van,mert valamelyiknek mindig támad valami "szuper" ötlete. Családi házba lakunk, az udvar nagy segítség és az is,hogy a konyhából rájuk látok. Olvasás ás filmezés este 9 után amikor már alszanak. Csend szokott lenni,pláne amikor olyat csinálnak amit nem lenne szabad :) de persze együtt meg külön külön is eltudnak szépen csendbe nyugiba játszani
2017. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szombat délután apa viszi el játszótérre, sétálni, ébredés után, tehát háromtól hatig, ilyenkor én pihenek, vasárnap cserélünk, olyankor ő pihen.


Havonta egy hétvégét (szombat déltől vasárnap délig) a nagyszülőknél alszik.


programok ha jó az idő:állatkert, játszótér, strand, piknik a margit szigeten, akár hármasban akár barátokkal, otthon medencézés

ha rossz az idő: játszóház, vagy hozzánk jönnek barátok vagy mi megyünk, ilyenkor társasozunk, főzőcskézünk, mozizunk, kinézünk egy környékbeli várost, ahol még nem voltunk és elbuszozunk/vonatozunk.

2017. máj. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van idő, igen. Hétvégente családi és felnőttprogramok is vannak. Kell, különben kiégés lenne a vége, és azt akarjuk, hogy felnőve ne egy idegbeteg, hullafáradt, unalmas képet őrizzenek a szüleikről.


Hétvégente nem házimunkázunk. Azt lezavarjuk hétköznap, munka után vagy kiszervezzük. Nekünk ennyit megér, hogy legyen 2 tisztán családi napunk. Abba pedig sok minden belefér. Együtt rengeteget túrázunk, mert már a kicsik is egészen nagy távokat képesek megtenni.De szoktunk piknikezni, kalandparkba járni, színházakba, múzeumokba, városnézésekre, kiállításokra, szoktunk közösen főzöcskézni a kaland kedvéért, de gyakran vendéglőzünk is, moziba is járunk, beülünk valahová egy sütire-fagyira vagy más helyekre italra vagy limonádéra ... Járunk libegőzni, úszni, futni, fogaskerekűzni, más országokat felfedezni hétvégén. Ezek legtöbbjét gyerekkel és gyerek nélkül is szoktuk.


Illetve hétvégente is járunk család nélkül mindketten sportolni is például.

2017. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ma főztem, holnap megyünk csavarogni.


A házimunka félig kész, este befejezem, aztán az esti mese után be kell fejeznem egy munkám, mert hétfőn reprezentálom a cégnél,utána tanulok, mert az egyetemi vizsgaidőszak is van most..

Aktívan pihenni majd júl.közepén lesz lehetőség. A magamra fordított naponta, míg megiszom a kv-m, utána az esti tus és fogmosás 🤣

2017. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Fülöp király nevű felhasználó áriája a Don Carlos II. felvonásából:


Majd alszom én ha véget ér a kín

S hűlt testem bíbor bársonyokba rejtik;

Majd alszom én a szenvedések múltán,

Majd alszom ott, hol a kétely nem vár,

Hol koporsóm lesz a bús Eszkurial.


2:16

https://www.youtube.com/watch?v=vRhw0WfP0K8

2017. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig van, kisfiam imad akar orally nat legizni a szonyegen ebed utan amig en olvasok vagy harmasban filmezunk. Ferjem sokszor leul hozza es egyutt epitenek, de pl. mesekonyvet is olvas (5.5 eves kora ota tud, most 6.5), vagy tabletezik, minden hetvegen van mindenkinek ugynevezett pihenos szabadido amikor nyugiban mindenki lefoglalja magat.


Delelottonkent szoktam fozni vagy pentek este, takaritas szinten lemegy delelott, szoval a 2 hetvegi napbol masfel nem hazimunkaval telik hanem maszkalas, nagyszulozes, baratok, es a mar emlitett csendes szabadfoglalkozas.

2017. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
6 vagyok elso mondatot atirta a nyomorult telefon: imad ORAKIG LEGOZNI
2017. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is akkor tudok bármi mást csinálni, ha Legozik. Azzal órákig elvan.
2017. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!