Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Költözés után visszajárni...

Költözés után visszajárni kisgyerekkel a régi házba jó vagy inkább hanyagolandó?

Figyelt kérdés

2 és fél éves kisfiammal elköltöztünk. A ház, ahol korábban laktunk elméletileg nekem lett építve, gyakorlatilag miután beköltöztünk a feleségemmel, semmibe nem volt beleszólásunk, még festeni se festethettünk. Anyám mindenbe beleszólt, még arra is féltékeny volt, ha a feleségem családja meglátogatott minket. Így úgy döntöttünk, hogy veszünk inkább egy saját házat (ami lényegesen kisebb /90nm2, mint ahol korábban laktunk 300 nm2). A szüleim meg beköltöztek abba a házba, amit elméletileg nekem építettek (de így utólag látom, hogy inkább maguknak).


A kisfiam (aki egyébként barátságos mindenkivel) valamiért soha nem kedvelte a szüleimet, így nem is látogattuk őket sokszor.


Most hogy ők laknak ott, ahol korábban mi, ritkán elmegyünk a kisfiammal meglátogatni őket (a feleségem nem jön, nincsenek jóban a szüleimmel). Amikor oda megyünk, nem tudom onnan hazavinni a fiamat, de a szüleimmel sem akar találkozni. A régi kis szobájába vonulunk be kettesben.


Nem tudom, hogy mennyire jó ez, hogy a régi otthonába hordom a gyereket, amikor még az új otthonát se szokta meg.


Hanyagoljam inkább ezeket a látogatásokat?


2017. máj. 29. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hordanám vissza, inkább lépjen túl ő is, az új szobájához ragaszkodjon, ne a régihez.
2017. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De most ez azért is nehéz, mert néha szeretném a szüleimhez vinni, ők még ott laknak. Ők nem jönnek hozzánk, mert a feleségemwt nem szeretik és nincsenek jóban vele.
2017. máj. 29. 13:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem nem lenne gond azzal, hogy a régi otthonotokba visszajártok, itt inkább nagyobb gond van a családon belüli feszültséggel, amit nyilván a kisfiatok is érzékel, tapasztal. Én a helyedben a szüleiddel beszélgetnék el alaposabban erről, hogy nem jól működik így a család, a feleséged nem jár oda, a kisfiatok távolságtartó (nyilván mert érzi a feszültséget és a ti oldalatokon áll), mindenkinek változtatnia kell és megengedőbbnek lennie, ha normális családot szeretnétek a jövőben. Ha az új otthonotokat sikerült belakni, otthonossá varázsolni, akkor a kisfiatok szívesen fog a vendégségből és a régi szobájából hazamenni.
2017. máj. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Így ne hord vissza.Találkozzatok a szüleiddel a játszótéren és lassan édesgessék magukhoz a gyereket, pl játszanak vele, miközben te háttérbe húzódsz, később akár el is mész rövid időre. A nyár elég lesz erre, ha hetente min. egyszer találkoznak, addig ne menjetek a régi házba. Utána szerintem már nem lesz gond, megszokja az új helyet.
2017. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsim is ilyen ragaszkodó, nehezen viselte a változásokat. Őszintén szólva én nem vittem vissza a régi otthonba, de mi eladtuk azt, úgyhogy ebből a szempontból könnyebb volt.:-) Lehet, hogy jobb lenne ritkítani a látogatásokat. Figyeljetek arra, hogy harmonikus legyen a kapcsolatotok a feleségeddel, mert a kicsi akkor érzi biztonságban magát, ha otthon minden rendben van. Az új szobájába hadd válasszon magának egy-két dolgot, amit szeretne, posztert, jópofa bútort, játékot, amit kitehet a polcra, előbb-utóbb megszokja, meg is szereti, ha jó emlékei fűződnek hozzá. Csinálhattok a szobán belül egy kis kuckót is, ahova elbújhat, magaságy alatt vagy kis játéksátorban.
2017. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Találkozzatok máshol is néha, ne mindig csak ott, hogy a nagyszülőkön legyen a hangsúly, ne a helyszínen. Amikor pedig ott vagytok, ne üljetek a régi szobájában sok ideig, max csak nézzetek be, de ha az sincs az sem baj.
2017. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha az új lakást új bútorokkal rendeztétek be és a kicsi is mindenből újat kapott, az lehet hogy megzavarja.

Főleg akkor, ha a régi lakásban minden ugyanolyan, mert azt írtad anyukád rendezte be. Én ilyen esetben nem vinném. A nagyszülőkkel menjetek inkább valamilyen programra. (De ha ekkora az ellentét a kicsit később mégjobban zavarni fogja)

Nálunk semmi gondot nem okozott a költözés, minden bútort vittünk, így ha más is volt a szoba elrendezése, a karaktere ugyanúgy megmaradt, hamar sajátjának érezte. Voltunk a régi házban is, de üresen már idegenkedett tőle, nem is akart sokáig maradni.

2017. máj. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!