Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tesztel ha van olyan...

Mit tesztel ha van olyan gyerek az oviban, aki "rászáll" a te gyerekedre?

Figyelt kérdés

A konkrét szitu:

Nagycsoportosokról van szó. Lányommal állandóan játszani szeretne egy fiú, kitalált egy játékot, és mindig hívja a lányomat "tárgyalni" és olyankor olyanokat kérdez, hogy mi a titka, mondja el neki és ahogy lányom meséli, mintha irányítani akarná, hogy mit csináljon, pl. különböző feladatokat oszt ki (nem csak a lányomnak egyébként), és akkor azt értékeli, szóval ez a fiú a bandavezér, a többieknek meg azt kell csinálnia miket ő kitalál.


Lányomat ez zavarja már, nem akar ebben részt venni, én meg biztatom, hogy nyugodtan szálljon ki ebből, nem kell őrá hallgatnia, erre azt mondja a lányom, hogy nem meri neki ezt megmondani, fél tőle.


Mit tudnék még tenni? Kérdezzem meg az óvónőt ő hogy látja ezt a dolgot?


Veletek volt hasonló?


2017. máj. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat bocsi de amit leirtal az nem a "raszall" kategoria. Minden kozossegben van dominans kisgyerek! Ha nem csufolja, nem bantja, nem viszi rosszba, az nem "raszallas".


Nalunk volt ilyen gyerek aki valoban kartekony volt, csufolodott, agressziv volt, bantotta a lanyokat, a fiamat le akarta lokni a csuszda tetejerol (letra feloli oldalon..), es olyanokat rajzol neki hogy a ferjem es en meghalunk, lelonek, bortonbe zarnak. Egy kis goreny volt, na. De amit te irsz, abban semmi furat nem latok......de persze teny, a lanyod jo ha minel elobb megtanul nem-et is mondani mert nem kell kovetni senkit. De a gyerek akirol irsz, ettol meg nem "szallt ra". Na az nem ilyen...

2017. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Szólj az óvónőnek. Azért van...
2017. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nem szállt rá. De ő ezt így éli meg.

Hogy tanítsam meg neki, hogy ne féljen neki nemet mondani?

2017. máj. 31. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is hasonló volt anno az oviban. Én utáltam oda járni, mai napig (28 éves vagyok) gyomorgörcsöm lesz, ha az óvodára gondolok! Gyűlöltem oda járni és hiába mondtam, hogy nem szeretek menni, nem vittek máshova, nem tettek azért a szüleim, hogy jobb legyen a helyzet. :(


Volt ott is ilyen ,,bandavezér", aki kitalált dolgokat, hogy kinek mit kell csinálni.Lopjak el a másik gyerektől valamit, dobjam meg kővel, vizezzem össze a ruháját, stb.

Ha valaki nem ,,engedelmeskedett", bezárta a wc-be (nyomta az ajtót kívülről), nagy darab gyerek volt.

Emiatt nem mertem elmenni wc-re (bekakiltam) és persze mindenki kicsúfolt emiatt, óvónő hangosan kimondta a nevem mindenki előtt, hogy ,,ennyi idősen már igazán jó volna, ha nem kakilnál be, XY!", szóval meg lettem alázva.

Oda kell figyelni ezekre a dolgokra, mert egy életre kihatnak, sajnos!

2017. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért fél tőle a lányod? Miért engedelmeskedik neki? Nem pontosan értem amúgy, mi a gond, de a leírtak alapján ezt nem nevezném rászállásnak. Tanítsd meg a lánynak a jól bevált "hagyjál békén" szófordulatot aztán kész.
2017. jún. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!