Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hós kisfiamat megetette az...

4 hós kisfiamat megetette az egyik rokon pogácsával. Amikor megláttam azt hittem rosszul leszek. Ugye nem lesz baja? Már a rokonokban sem bízhat meg az ember?

Figyelt kérdés
Amikor kérdeztem, mennyit adott neki, azt mondta, egy jó falatot!
2009. márc. 16. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem lesz semmi baja. Ilyen korban már szopogathatna kiflivéget. Persze, ha van tejed és szoptatod, akkor felesleges, de nem árt neki.
2009. márc. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Hú, még jó, hogy nem fulladt meg!! Én elküldeném azt a"kedves" rokont melegebbre!! Mikor történt. Ha nem látsz rajta kiütéseket vagy piros foltokat az arcán a nap folyamán akkor megúszta. Ha csak később meg nem lesz lisztérzékeny, bár egy falattól nem hinném.
2009. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Kiflivéget??? 8 hónapos kor előtt nem szabad kedves első válaszoló.
2009. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Délelőtt történt.
2009. márc. 16. 15:55
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

első

Mostanában egy kicsit túl van bonyolítva ez a mit mikor lehet enni kérdés. Mindenki kérdezget, könyveket búj, pánikol.

Én igenis adtam minden gyerekemnek kiflivéget szoptatás mellett 4 hónapos korában. Semmi baja nem lett tőle, elnyamnyogott rajta.

2009. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem lesz semmi baja és későbbiekre sem lesz kihatással egy falat. Ilyen korban a liszt még nem a megfelelő táplálék, mertallergizál/-HAT/. Nem törvényszerű, a kiflis anyukának szerencséje van. A másiknak lehet nem lenne. De egy falattól nem lez baj, ne aggódj!

A rokonnal meg beszélj, mert amilyen tájékozatlan holnap sört itat a gyerekkel szívószálon!!

2009. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Az én kisfiam is elszopogatta a nagyanyja pogácsáját (mondjuk annyira nem repestem az örömtől),de a világon semmi baja nincs. Mondjuk ő csak szopogatta és nem egy darabot tömtek a szájába..
2009. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Második, harmadik vagyok. Azért nem kell lepontozni ám. Van egy ismerősöm, akivel 4 hónaposan megetettek fél kiflit és liszt, érzékeny lett.Szegény gyereknek spéci kaja kell. Jó az neki??? Szóval adjatok bátran ha rosszat akartok, lehet, hogy megússza lehet, hogy nem. Én nem kockáztattam, pedig én is 4 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást.
2009. márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Kedves előttem szóló! az ismerősöd gyereke nem attól a kiflivégtől lett lisztérzékeny :) a betegség kialakulása a jelenlegi ismeretek alapján nem a hozzátáplálás kezdő időpontjától függ. és egy darab gluténes cucctól pláne nem...

DE! ebben a korban a babák emésztőrendszere nem érett a lisztes, tojásos, élesztős ételekre, mint a kifli.

és ha lisztérzékenység nem is ettől alakul ki, a gabonaallergia viszont kialakulhat (ez egy totál más, de korántsem "jobb" betegség).


Kedves Kérdező! ne aggódj, a babádnak egyelőre semmi baja nem lesz. a rokont "építsd le", a kiflivéggel pedig várj még pár hónapot.

Jó egészséget Nektek!

2009. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj, ettől azért baja nem lesz, megtörtént hát megtörtént, hozzáteszem sajna.... Elég szomorú, hogy a kedves rokon azt hiszi, 4 hósan a babák bátran ehetnek pogácsát. Én biztos azért kikeltem volna, mert durva nagyon, egészben, akár meg is fulladhatott volna.... :( De tényleg most már ne aggódj ezen, ettől baja szerencsére nem volt és nem is lesz, de nagy ívben kerüld a kedves rokont...
2009. márc. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!