Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen nagyszülői magatartás...

Milyen nagyszülői magatartás lehet káros a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 17:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugrik mindenre szerintem nem káros ésszerű keretek között. A nagyszülők ilyenek, egész más a kapcsolatuk velük mint a szülőkkel. Az én nagymamám is ilyen volt, mindent megtett nekem, a kádba hozta a sültkrumplit, nála szabad volt olyat amit otthon nem (pl nyomdázni, gyertyázni) és mindig ő volt a villamharitó köztem és anyum között kamaszkoromban, neki mindent el lehetett mondani.
2017. jún. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát igen, kinek mi az ésszerű keret. Nekem ez pl: "kádba hozta a sültkrumplit" már nem az...
2017. jún. 6. 07:12
 13/20 jafnrétti ***** válasza:
100%

Vannak olyan viselkedésformák, amik talán az ő idejükben elfogadottabbak voltak, ma meg már a legtöbb szülő tisztában van vele, hogy árt vele a gyerekének, de a nagyszülő nem, és alkalmazza rendíthetetlenül.

Itt is olvastam, meg személyesen is találkoztam olyannal, hogy a nagyszülő például simán lebutázza a helytelenül viselkedő gyereket, meg azt mondja neki, hogy "nem szeretlek", "odaadlak a kukásoknak", stb. Vagy úgy általában ezek a hülye riogatások mennek észérvek helyett, ez is népszerű módszer volt az előző generációnál.

Vagy pl. apósomnak volt a mániája, amíg kisebb volt a gyerek, ilyen 5-6 éves, hogy direkt hergelte. Inkább nem is vittem a közelébe, mert állandóan ezt csinálta, viccesnek tartotta, hogy kifigurázza a gyereket, ha valami nem sikerül neki, aztán ha a gyerek hisztibe kezdett, akkor nyomta nekünk a dumát, hogy milyen kezelhetetlen.

2017. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%
Jaj gondolhattam volna hogy ez is egy "szidjuk a nagyszuloket" topik. Na meselj, mit csinalt gonosz anyosod vagy csunya-csunya anyukad? Netan csokit mert adni a gyerekednek? Esetleg eszrevetted hogy a gyerek szeret nala lenni?
2017. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

#14

Értjük, unokád van ÉS sérti a lényedet, hogy a más gyerekét a más elvei szerint kezeld. Ostoba életszemlélet.


Kérdező, az, ha a testi és lelki épségét veszélyezteti. Például ha dohányzik a jelenlétében, ha alkoholt iszik, miközben rá van bízva a gyerek, ha nem használ gyerekülést például, ha ijesztgeti, ha butázza/egyéb módon ássa alá az önbizalmát, ha a szülő tekintélyét ingatja.


Ez utóbbi azért káros a gyerekre nézve IS, mert a tekintélyszemély az, aki biztonságot ad neki, s ezzel a biztonságérzetét is ingatja.

2017. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A nagyik miért nem értik meg, hogy ha szembeszegülnek a szülők kérésének abból úgyse jönnek ki jól? Könnyen lehet, hogy túloz a szülő, de a nagymama ettől függetlenül ne mondjon ellent.

Ha a nagyik felfognák, hogy az unokájukat nem nevelni kell csak szeretni akkor sokkal több időt tölthetnének együtt.

Bizony nagy baj, ha ad egy csokit a szülő kérése ellenére. Lehet, hogy a héten sokat evett már, éjjel fájni fog a hasa, székrekedése lesz tőle stb. A nagyi majd édesdeden alszik míg a szülők éjszakáznak az üvöltő gyerekkel.

Szerintem annyira egyszerű lenne, ha a nagyik elfogadnák, hogy ők csak nagyszülők és akár elkérnék a napirendet/étrendet a szülőktől. Biztos nem fogják tudni tartani a napirendet, de legalább próbálkoznának. Sokkal több szülő bízná így a nagyszülőkre a gyerekeket.

Már csak azért is mert oké, hogy napközben nincs ott a gyerek és kikapcsolódik/pihen a szülő, de aztán meg éjjel vagy másnap a felborult napirendtől, nem megszokott étkezéstől nyűglődnek, akkor mit sem ér a pihenés.

Biztos vagyok benne, hogy majdnem minden nagymama jól főz és felnőttek az ő gyerekei is attól az étrendtől, de ha az unokája nem ahhoz van szokva bizony könnyen rosszul lehet estére (pl. túl olajosan, fűszeresen stb. főz). Nem kéne állandóan a nagyszülőknek akadékoskodniuk és akkor könnyebb és békésebb lenne mindenkinek. Nem minden kérés vagy tiltás a nagymama ellen szól.

2017. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Azért a kádba vitt kaja nem hiszem hogy káros de ez én vagyok. Mégis normális lettem, és elfogadom hogy egy nagyszülő mindig engedèkenyebb a gyerekkel mint egy szülő. Ha te ezt nem tudod elfogadni zárd el a gyereked a nagyszüleitől, és foszd meg őket a szeretetüktől, nehogy már megengedjenek neki valami hülyeséget. Szerintem szimplám utálod a párod szüleit. De akkor mondd azt.
2017. jún. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Pl a gyermekmolesztálás káros. Erről tudnék regélni...

:(


Más.

Idézem az egyik hozzászólót:


"Itt is olvastam, meg személyesen is találkoztam olyannal, hogy a nagyszülő például simán lebutázza a helytelenül viselkedő gyereket, meg azt mondja neki, hogy "nem szeretlek", "odaadlak a kukásoknak", stb. Vagy úgy általában ezek a hülye riogatások mennek észérvek helyett, ez is népszerű módszer volt az előző generációnál."


Na igen, meg annak idején a pofon "normálisnak" számított (egyes helyeken sajnos a gyerek ütlegelése is, sajnos...).


"Levágom a kukidat, ha roccaaakoccc!", és hasonló rákiabálások... Idősebbek közül egyesek régen ilyeneket is mondtak kisfiúkra, sajnos...

(Pedig a kisfiúk többségének kb 6 éves korig így is van látens kasztrációs félelme, a kislányok lába köze láttán...)

2017. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Azért a kádba vitt kaja nem hiszem hogy káros"

Én sem gondolom, hogy káros, de nem is éppen ésszerű. Szerintem csak szimplán túlzás. A hasonló túlzó események sorozata viszont már nem biztos, hogy hasznos, de hogy kifejezetten káros e azt nem tudom. Épp ezért tettem fel a kérdést :)

2017. jún. 6. 20:44
 20/20 anonim ***** válasza:
Anyósom mai müve! Az 5 éves fiam beteg. De ő el akarja vinni magához. Jo vigye! Közben be ugranak a boltba és vesz neki aktimelt! A tej allergiás unokájának! Már nem ment a hasa jobban volt! Itt fekszik kinyulva mert vagy tízszer ment a hasa. De én vok a hülye.... Pedig elmondom mindig h tejallergias dr sajnos 5 év alatt nem birta megjegyezni. És diplomás, nem is egy buta Elvileg........
2017. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!