Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felelőtlenség a védőnő szerint?

Felelőtlenség a védőnő szerint?

Figyelt kérdés
Tegnap elesett a 3 évesem és szétcsapta a száját a betonon. Az orvos mondta, hogy pár napig mindegy, hogy mit eszik, az számít, hogy puha legyen az étel. Betoppant a védőnő és az ömlesztett sajtot evő gyerek láttán kiselőadást tartott, hogy ezzel mennyire károsítjuk, stb. Hiába mondtam, hogy az orvos javasolta, hogy most minden egyéb szempontot tegyünk félre 2-3 napra. Amúgy én sem szoktam ennyire feldolgozott kaját adni neki, de hirtelen csak ilyen étel volt itthon, ami puha és amit elfogadott.
2017. jún. 9. 05:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor fapofával megadnám neki a gyerekorvos számát, hogy vele konzultáljon. Egyébként mi a kérdés?

Nem lesz semmi baja, ha egyszer egy napig csak krémsajtot eszik, legfeljebb kicsit meghajtja.

2017. jún. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ne törődj a védőnővel, örülj, hogy evett a gyerek. Jobbulást a kicsinek!
2017. jún. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
3 évesen miért ne ehetne lágy sajtot? Az enyém egyszer a fogait vágta be bútor szélébe, két hétig csak püréset ehetett. Mindent - főtt ételt, gyümölcsök - turmixoltunk, plusz mentek a tejtermékek. Illetve annyit mondtak még, hogy óvatosan, de fontos tisztán tartani, ne legyen belőle plusz ínygyulladás.
2017. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2%

Tényleg az ömlesztett sajtnál és zacskós levesnél károsabb nincs, én főzeléket adnék, esetleg tört krumplival.

De én sem bírom, ha valaki okoskodik abban mit hogyan csinálok.


Hogyhogy jár hozzátok a védőnő még mindig?

2017. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk az igaz, h ezek a lagy sajtok a tejnek a legegeszsegtelenebb reszebol keszulnek, de ettol meg eheto es nem fog belebetegedni a 3 evesed. Gyerekkoromban en is tomegevel ettem ezeket a sajtokat es sikerult egeszsegesen 35 evig elelnem :D Aztan remelem, lesz meg tovabb is :D

A vedonovel ne torodj.

2017. jún. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg az igaz hogy szájsebek, pl foghúzás után se szabad tejterméket enni, mivel a tejtermékben lévő baktériumok hamar erjednek, szaporodni kezdenek ami gyulladáshoz vezethet. De ha az orvos ezt mondta akkor biztosan úgy van.
2017. jún. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ömlesztett sajtból is lehet kapni olyat, aminek viszonylag normális az összetétele. Hátha a kérdező is olyat vett. :)


Nálunk se ez a napi menü, de néha szoktam venni, mert speciel én is szeretem. Nyilván nem a legolcsóbbat és leggagyibbat veszem, és a drágábbal kapcsolatban sincsenek illúzióim. De nem hinném, hogy néhány adag elfogyasztása bármit is károsítana.

2017. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Basszus hat mar sajtot sem lehet enni? Ne vicceljunk mar. Lassan a viztol meg a levegotol is meg fogunk halni?
2017. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, a kérdező nem a sajtról beszélt, hanem az ömlesztett sajtról. Nem ugyanaz.
2017. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A sajttal és a tojással akkor van gond, ha a fogai is sérültek, tehát ha a szájban nyílt seb van (ezt a fogorvosok is mindig elmondják, pl foghúzást követően, hogy 3 napig tilos a tejtermék, tej, a tojás, és minden, ami erjesztett, mert mikroba tenyészet, és az tömény sokkhatás a nyílt sebnek, még felnőtt esetén is).


Nem voltam ott, nem ismerem a részleteket, lehet h a védőnő emiatt aggódott.

2017. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!