Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baratnom 14 honapos kislanya...

Baratnom 14 honapos kislanya nagyon bizalmatlan velem es ugy kb mindenkivel. Ez normalis vagy majd kinovi?

Figyelt kérdés

En nagyon szivesen jatszok vele, persze ugy hogy az anyukaja is ott van (labdazas, kartondobozbol varat epitek, o meg ledonti stb). De se velem, se baratommal, es ugy kb senkire se mosolyog, csak akkor ha kettesbe van az anyukajaval. Ha csak az apuka van ott, akkor is keservesen mondja hogy mama.

Odaadok neki valamit es olyan mogorvan nez ram. Nem ertem.


En olyan szivesen csiklandoznam, jatszanek vele, mennek jatszoterre, vagy csak vigyaznek ra amikor a szulei pihennenek egy kicsit, de egyszeruen lehetelen. Ha felveszem meg legorbol a szaja es siras hataran van. GYorsan le is teszem persze.


Az anyukaja azt mondja o nem latja hogy baratsagtalan lenne masokkal de nem csak en latom igy, hanem kb mindenki a barati korunkbol.


Akkor tudtam felvenni es az olembe tartani amikor par hetes volt, azota semmi. Csak az anyja. A kerdesem az, hogy lehetne ezen javitani? Vagy majd ahogy nagyobb lesz majd kinovi?

Kb 2 hetente talalkozunk par orara, lehet nem ismer fel es azert nem bizik senkiben?


Mas ismerosom gyerekeivel nincs ilyen gond, pedig van aki kisebb, es van aki nagyobb par honappal.


Koszonom!


2017. jún. 9. 08:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Együtt lakunk a szüleimmel, de a lányom még a nagyszüleivel is elutasító volt 1 és 2 éves kora között. Azóta egyfolytában rajtuk lóg.


2 éves koráig szóba sem állt bátyámmal és a családjával. Nem csak idő kellett neki, hogy oldódjon, hanem félt tőlük, pedig a világon semmi oka nem volt rá. Most 2,5 éves és túl vagyunk az első "ottalvós" bulin. Nagyon remekül érezte magát és várja, hogy újra találkozhassanak.

A párom családjában is van 1-2 ember, akitől frászt kap, de szerencsére szűkül a kör. Várjuk, hogy túl essen ezen az időszakon. Az idegenekkel is most kezd nyitottabb lenni. Köszön, válaszol, ha kérdezik stb.

Adjatok időt a kislánynak, majd haverkodik ő is.

2017. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Unokahúgom a legkisebb gyerek a családban. Ennyi idősen ő a családtagokkal sem volt el, távolabbi családtagok kezében egy másodperc múlva már üvöltött. Pedig az anyja próbálkozott, de nem ért semmit. Ebben az időszakban sok baba nagyon anyás. Az enyém is, és anno én is az voltam. Szóval idő kérdése, és valószínűleg ez változik, de ez lehet még sok idő is.
2017. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!