Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdett el...

Mennyi idősen kezdett el önállóan járni a gyereked?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 01:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

7. vagyok. És mit mond a védőnő + háziorvos erre? A többi mozgásfázis megvolt sorban (gurulás, kúszás, mászás)? Nálunk úgy volt, hogy végülis semmi sem maradt ki, de minden később volt. Jártunk Dévény tornára. Most 7 évesen is jellemző rá, hogy óvatos, megfontolt és nem éppen a leggyorsabb gyerek, viszont nagyon kitartóan csinálja a dolgait, nagy odafigyeléssel.

Szerintem egyenlőre ne aggódj, nem lehet mindenkinek a mozgás a legfőbb erőssége.

2017. jún. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, megvolt minden. Kuszas, maszas, felállás, kapaszkodva lepegetes... Csak az önálló járás nem.
2017. jún. 11. 15:18
 13/15 anonim ***** válasza:

Ismét 7.


Ha mindezeket fejlesztő torna nélkül, magától tanulta meg akkor nincs okod aggódni, szerintem. Próbálj meg neki valami tologatós játékot adni, pl. lányoknak vannak azok a babakocsik, fiúknak fűnyíró. Ez megadja neki azt a biztonságérzetet mintha kapaszkodna valamibe. És persze türelem...

2017. jún. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Magátol. Köszönöm. :-)

En is így gondoltam, de a doki/védőnő folyton frusztrál valamivel, miközben szerintem semmi baja a gyereknek.

2017. jún. 11. 20:10
 15/15 anonim ***** válasza:
14-15 hónapos volt. Nem emlékszem pontosan. Az viszont biztos, hogy már tudott járni, csak nem volt mersze elengedni korlátot/kezünket. Bátorságra volt csak szüksége. Ő nem az a tipikus esik/kel gyerek. 3 éves most, és nagyon óvatos továbbra is. :)
2017. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!