Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisteso erkezese utan kinek...

Kisteso erkezese utan kinek hogy sikerult kezelnie a nagy tesot?

Figyelt kérdés
Miota a kicsi megvan sok idom nem jut a nagyra. Azaz ha otthon van epp ellatni. 6 eves de o is igenyelne hogy jatszak vele mint reg. Persze megerti hogy a kicsi tobb idot igenyel, meg szereti is nagyon. A baj az ahogy en viselkedem vele. Szeretem, imadom..ez teny. A faradtsagtol viszont nagyon keves turelmem van hozza. Hangoskodik...a kicsi nagyon eber alvo, folyton csititanom kell, persze hiaba mondok el barmit ezerszer, egy ido utan ugyanugy folytatja. Azt is en kell mondjam neki hogy igyon vizet, mert ha nem elvan egesz nap viz nelkul...szoval nem birok mindenere ugy figyelni mint azelott. Folyton kiabalok vele mert hiaba mondom el sokadszor szepen, mig nem latja h felhuztam magam nem fejezi be, vagy nem csinalja amire kerem. Lehetne onnallobb is ebben a korban. Sokszor olyan merges vagyok ra...aztan meg lelkiismeret furdalasom van, hisz o is meg gyerek. Felek tul sok sebet ejtek a kis lelken. De kesz vagyok!!!!

2017. jún. 11. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Idonkent menj el vele fagyizni vagy par orara barhova, de csak vele foglalkozz. Csak kettesben. Az neki is szuper lesz, hiszen anya csak ea figyel.
2017. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tanuló korszak mindkettőtöknek, sajnos természetes, ha hullámokban hisztisebb vagy szomorúbb vagy visszamegy babába, hogy foglalkozz vele - de remélhetőleg mindez rendeződni fog. Ha van segítséged, tényleg azt tudod tenni, hogy szánsz arra időt, hogy csak vele légy néha kettesben.
2017. jún. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Fejtsd már ki, kérlek, miért igényel több időt a kicsi?

Nekem nagyon kis korkülönbséggel születtek a gyermekeim (21 hónap van közöttük). Az elejétől arra törekedtem, hogy a fiam napi rutinjába beillesszem a kislányom napját, így a fiam ne érezze meg nagyon a változást.

Szerintem sikerült. A babák esznek meg alszanak, ha fáj valamijük, igénylik a kényeztetést. Szopizni úgy szopizott a kislányom, hogy a fiamnak olvastam addig, majd Ö is szorosan hozzám bújt, aludni úgy aludt, hogy babakocsiban elringattam, a ringatásban a kisfiam segíthetett. Ha nyűgös volt, fájt a hasa, magamra kötöttem, és elindultunk sérálni, játszóterezni a fiammal, békésen elaludt rajtam a kislányom. Szval egyáltalán nem törvényszerű, hogy a baba miatt a nagyobb gyermek elhanyagolva érezze magát. Sokan beleesnek ebbe a hibába, pedig csak nagyon komoly elhatározás kérdése lenne.

Azt meg tudom érteni, hogy a fáradtságtól türlemetlenebb vagy, de ez is elhatározás kérdése. Innentől ne légy az, uralkodj magadon, nem a nagyobb gyermeked kérte a tesót! Felnőtt vagy, kezeld megfelelően a helyzetet! Én is voltam türelmetlen. Az első alkalom után elhatároztam, hogy tanulnom kell a hibáimból, tanulnom kell magamról. Soha annyit nem tanultam magamról összesen, mint mióta két kisgyermekem van.

2017. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%

Utolso, nem mindenki eszik-alszik baba......csoda hogy van ember aki ezzel nincs tisztaban.

No meg egy 6 evesnek masok az igenyei mint egy 2 evesnek, ez is evidens.

Harmadik: nem mindenki kotozi magara a babajat.

Es meg sorolhatnam.


De azzal egyetertek amit valaki mar irt korabban, hogy ez tanuloidoszak, ossze kell szokni az uj csaladtaggal mindenkinek, kerdezo, majd kialakitod ne felj, az eleje nyilvan nem konnyu de ez ilyen. Majd osszeszoktok mind!

2017. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Egy 2,5 éves és egy 7 hetes lányom van. A nagyobb igazán önálló volt, most egy kissé babásabb lett. A wc helyett újra a bilit kérte, nem "tudott" egyedül öltözni, nem akart önállóan enni stb.

Most a héten veszem észre, hogy visszarendeződik lassan. Hét elején a wc kellett, de tartsam, most már szűkítővel egyedül intézi.

Próbálom bevonni a pici körüli teendőkbe, hogy érezze, hogy milyen nagy és ügyes. Kihasználunk minden időt, mikor a pici alszik és ha arra van igénye, akkor csak vele foglalkozom. A házimunka ráér, amikor eljátszik egyedül. Persze szerencsénk van, mert a kicsi alszik éjszaka 7-8 órát napközben is nyugis, így nem vagyok fáradt.


Eleinte engem is bosszantott ez a kínlódás, de nyomattam a magnéziumot és tudatosan figyeltem a reakcióimra. Amint felhagytam a leszidással, egyből jobb lett a helyzet.

2017. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Itt jön be az, h teljesen mindegy hány év van a gyerekek között, ha jön a kistesó az minden gyereknek nehéz. Az, hogy ez mennyire viseli meg az függ a gyerek lelki alkatától ill. a szülő hozzáállásától.

Szóval kérdező először is ne aggódj. Nekem van kis és nagykorkülönbségesem is, mindegyik nehéz volt, csak másképp. Azzal viszont egyetértek, h meg kell tanulnod kezelni a fáradtságot, igenis vegyél erőt magadon. Elhatározás kérdése, ennyi.

Az igaz, h nem mindekinek van eszik alszik babája, de akinek meg nincs az tényleg kötözze a kicsit magára, hogy tudjon a másik gyerekkel is foglalkozni, ne abból álljon az egész nap, h a kicsit dajkálni kell.

Abban is egyetértek, hogy a kicsi napirendjét kell a nagyéhoz, ill. a családéhoz igazítani, minél előbb kezded annál jobb.

kitartást.

2017. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
És a legfontosabbat lehagytam, de előttem már úgy is írták, csak szeretném kiemelni és megerősíteni, h minél több program a kettesben a naggyal.
2017. jún. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kicsi sosem volt eszik-alszik baba, sot kezdetben mondhatom h napkozben annyit aludt amig hagytam konfortszopizni. Ma is atlagosan fel-1 orat alszik 3x egy nap. Szoval biztos nyerekfuggo is a dolog. Nekem lenne a legegyszerubb ha szepen megulne a hordozokendoben, de nem teszi, csak kis ideig turi...foleg ebben a melegben. A nagy meg szornyen beteges...szoval korulotte is van teendo eleg...es azert enni kell, szoval orulok ha osszeutok vmt mig a kicsi alszik. Hamarosan elkezdunk falatozni a kicsivel, talan kicsit lepattan a cicirol es hagy idot a nagytesonak is. Tudom h en vagyok a hibas...probalok turelmesebb lenni es csak ra szanni kicsit tobb idot. Koszonom a megerto valaszokat. A szuperanyanak pedig gratulalok h neki ilyen flottul megy.
2017. jún. 11. 19:11
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Mrnnyi idős a kicsi! Nekem 5 éves fiam van és ma 5 hónapos kislányom. Nálunk is ugy alakult, h a kicsi maximálisan tisztában van azzal, hogy kell elérni h csak is vele foglalkozzak. Nagyon siros baba volt. Mára sokat javult. Az én 5 évesen nagyon szereti pedig az egész család engem sajnált milyen rossz lesz nekem mert a nagy nagyon "rossz". Hát nem igy lett! Mint akit elvágtak. Imádják egymást! Ha sur a pici jön segiteni megnyugtatni. Hihetetlen kapocs van köztük.

Én is sokszor ingerült voltm! De váltottam. Próbáld bevonni a baba körüli teendőkbe. Például a badyt a nagy patentolja be nálunk. Hizza a cumit. Énekel neki. Szórakoztatja a kiságyban. Ha ott vagyok felveheti. Vagy játszhat vele.

2017. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
6eves es 5 honapos. Mig pocaklako volt en is igy terveztem ezt a kozos babazast. Probaltam ahhoz szoktatni hogy ugy aludjon el hogy kozben zaj van...de az elejen komolyan mondom alig aludt nappal. Neki csend kell es nyugi. Ha szopizik es ott a teso elvonja a figyelmet es nem eszik, ra figyel. A nagy nalunk is nagyon szereti a kicsit. O kerte h legyen...persze mi is akartuk.Es megerti azt is h anya most tobbet kell vele legyen. De en erzem h nem oke igy. Viszont nem tudom hogy szoktassam oket ossze...talan ha nagyobb lesz a kicsi es jobban el lehet vele jatszani, jobb lesz. Probalkozunk.
2017. jún. 11. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!