Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisteso erkezese utan kinek...

Kisteso erkezese utan kinek hogy sikerult kezelnie a nagy tesot?

Figyelt kérdés
Miota a kicsi megvan sok idom nem jut a nagyra. Azaz ha otthon van epp ellatni. 6 eves de o is igenyelne hogy jatszak vele mint reg. Persze megerti hogy a kicsi tobb idot igenyel, meg szereti is nagyon. A baj az ahogy en viselkedem vele. Szeretem, imadom..ez teny. A faradtsagtol viszont nagyon keves turelmem van hozza. Hangoskodik...a kicsi nagyon eber alvo, folyton csititanom kell, persze hiaba mondok el barmit ezerszer, egy ido utan ugyanugy folytatja. Azt is en kell mondjam neki hogy igyon vizet, mert ha nem elvan egesz nap viz nelkul...szoval nem birok mindenere ugy figyelni mint azelott. Folyton kiabalok vele mert hiaba mondom el sokadszor szepen, mig nem latja h felhuztam magam nem fejezi be, vagy nem csinalja amire kerem. Lehetne onnallobb is ebben a korban. Sokszor olyan merges vagyok ra...aztan meg lelkiismeret furdalasom van, hisz o is meg gyerek. Felek tul sok sebet ejtek a kis lelken. De kesz vagyok!!!!

2017. jún. 11. 15:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok! Én szoktam olyat h a nagy felfuj lufit, én tartom a kicsit az ölemben kifelé! A nagyacfejéhez dobálja a lufit. Iszonyat élvezi mindkettő. Igy mindkettővel egyszerre játszok. Vagy a kicsi hason a Földön és guritjuk neki a labdát.

Azbidegre mé csak ajánlani tudom a panangint! Nekem nagyon jo! Szedhető szoptatás alatt!

Nekünk most haza hozta a nagy a hasmenés, láz vírust! Mult hétvégén a nagy volt beteg! Most meg én mé az Apja! De olyan szinten h alig tudtuk a gyerekeket ellátni! Jo kis hétvége volt.....

2017. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, a "szuperanya". Azt írtam, hogy a babák esznek-alszanak, és ha fáj valamijük, igénylik a kényeztetést. Tudom, hogy mit jelent hasfájós babát egész álló nap ringatni, dajkálni. Erre találták ki a hordozást. Mindkét gyermekem kb. első 3 hónapját a mellkasomra kötözve töltötte. Persze, vannak babák, akik nehezen barátkoznak meg a hordozással, de alapvetően a babák szerintem szeretnek az anyukájukhoz tapadni. Talán az anyuka nem próbálkozik elég kitartóan, vagy nem jó technikával köti fel magára a babát. Az én fiam is nyekergett a kendőben az elején, nem erőltettem, hanem másnap visszatértünk a kérdéshez. Megtanultam profin megkötni, és egy pillanat alatt elszenderedett benne a babám. Vszleg a technikámmal volt gond, nem volt kényelmes a kisfiamnak az elején.

Szval szerintem érdemes próbálkozni a nagyobb gyermek érdekében is.

Továbbra is azt mondom, elhatározás kérdése, hogy hogyan reagálunk a nagyobb gyermekre.

2017. jún. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Es ebben a dogmelegben hogy kossem fel, mikor 26 fok van a lakasban kinn meg 32?en is leizzadok vele....hat akkor szegenykem, akit teljesen atolel a kendo? Milyen kendod van?
2017. jún. 12. 06:30
 14/15 anonim ***** válasza:

Nálunk, és ezt többen szintén megélték és mesélték, az igazi harcias féltékenység nem baba korban jött elő (akkor inkább csak pikírt és bánatos volt néha, ha nem jutott annyi idő, de együtt babázni meg büszkélkedni a kistesóval nagyon szeretett), hanem amikor a kicsi járni és pakolni kezdett, és állandóan a sarkában kellett lenni és már elérte a nagy kincseit... na meg jött a neki szabad, de te meg már okos vagy (ő meg hangosabb:)). Aztán a dackorszak végére újra összekupálódtak és most megint nagyon nagy haverok. Szóval csak ijesztegetlek, hogy készülj majd egy esetleges második hullámra.

Off: Én nagyon szerettem volna hordozni, de nem bírta a hátam.

2017. jún. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém most 5 éves a nagy. Én úgy próbálom megoldani, hogy amíg a kistesó alszik addig tudok a naggyal játszani, persze nem mindig, mert kell ezt azt csinálni itthon is, de próbálok leülni vele csak vele játszani. Próbálom, hogy nem szólók rá esetleg olyanokért amikért lehet rászólnék amúgy, de nem nagy dolog. Ne az legyen, hogy ő mindent rosszul csinál, rá csak rászólunk, a kicsivel meg nyünyörgünk. Nyilván ha olyat csinál, mond ami tényleg fegyelmezést igényel akkor persze rászólunk, csak mint írtam apróságokért nem. Ha a kicsivel foglalkozom akkor is a nagynak pl megsimizem a fejét, vagy puszit adok neki, próbálok beszélgetni vele. Próbálom érzékeltetni vele, hogy attól mert van egy kistesó (akit ő is nagyon várt) még ő is fontos.

De ez amit írt valaki hogy csak a naggyal elmenni pl fagyizni nagyon tetszik! Majd ezt is bevetem :)

Persze mindehhez kell apa is segítsen. Hiszen talán most az apukák tudnak a nagyobb gyerekkel többet lenni, foglalkozni.

2017. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!