Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért néz mindenki furán rám...

Miért néz mindenki furán rám amikor meg tudják, hogy a Mária nevet adom a kislányomnak? Manapság már tényleg ciki név lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most az Eliza, Hanna,Hédi, Anna meg hasonló nevek divatosak, de mitől lenne ciki vagy kínos a Mária név? Szerintem külön jó, hogy ismert neve lesz, de nem fogják minden második barátnőjét vagy ismerősét így hívni, különleges lesz tőle.Gyerekkoromban mindig sajnáltam, hogy nekem nem ezt a nevet adták, nagyon tetszik úgy, hogy Marika, Marcsi, Maresz, de a teljes név is olyan aranyosan hangzik és abszolút megy a vezetéknévhez is.

Mindig mikor megkérdezik mi lesz a kicsi neve furán néznek és próbálnak lebeszélni róla, hogy "öreges" meg nagyok sok szép név van, lehetne inkább Márta vagy Mariann, stb.Sőt, olyat is mondtak már, hogy csúfolni fogják, mert ciki.

Nem fogom megváltoztatni a döntésemet, a páromnak sem tetszik, de elfogadja, hogy mindig is ezt a nevet szerettem volna, így nem érzem úgy, hogy hibát követnénk el. :)

Abszolút csak véleményekre vagyok kiváncsi, hogy ki hogyan vélekedik erről a névről manapság.


2017. jún. 14. 15:44
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
54%

A Marcsi az egyetlen vállalható becézése, a Marika, Maresz (wtf?) felejtős.


Anya Mária volt, szép név, de nem adnám a gyerekemnek.

2017. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán nem ciki! Semmi baj nincs a Mária névvel. Oké, hogy régimódi, és nem olyan trendi, divatos, mint a Lakatos Nintendó, Kolompár Teszlatrooper meg Kovács Inuyasha, de legalább nem fogják agyongúnyolni óvodában, iskolában.


Vannak amúgy öregasszonyos nevek, ez tény. Én a Margitra, Arankára vagy a Sárára mondanám azt, hogy öregasszonyos.

2017. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
72%
Én csak Magyarországon hallottam, hogy ciki. Normálisabb országokban most is adják a Máriát és nem cigányos állat nevek a menők. Ha a Hanna, Anna, Rebeka, Máté, Márk stb. nem égő, akkor nem értem a Mária milyen alapon az. Ugyanúgy a Bibliából van.
2017. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
69%
Semmi baj nincs ezzel névvel, csak meg vannak az emberek szédülve a sok kimondhatatlan, filmbéli meg egyedinek hitt nevektől. Vissza fog még ide jönni a többi szép magyar név is. Az Erzsébet, Ilona, az István, Lajos, László stb.
2017. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem szep nev. Anyukámat is igy hívjak. Azért mert ma minden második kislany Hanna nekem nem tesztett meg. Nálunk mindenki Anna, Mária, Annamária, Marianna vagy Mariann. :) Mi részben megbontjuk most ezt a sort.
2017. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
46%
Csak gratulálni tudok a döntésedhez. Végre valaki értelmes nevet ad és nem Kirát, Miát, Liát, Lorenát, Amirát, Aminát, Leilát és még ki tudja milyen szörnyűségeket. Sajnos a közizlés csapnivaló és sok anya primitív. Mert a gyerek nem magától találja ki, hogy pl a Mária ciki név. A legtöbb esetben a szülő beszéli bele a csúfolást a gyerekébe.
2017. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
26%
Pedig biztos lehetsz benne hogy agyon fogják csúfolni, és ha én ezt a nevet kapom, biztos hogy megváltozoltatnám! Ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá, legalább csak második névnek add.
2017. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
73%
Ismerősöm kislánya Irma, először nagyon fura volt,de megszoktuk,mostmár ha meghallom nem feltétlen csak idősek jutnak eszembe az Irma névről. De van az ismeretségi körömben Ida, Ilona nevű kislány is.
2017. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) Ment a zöld pacsi.

Ezek szerint csak a környéken élnek ilyen furcsa gondolkozású anyukák, akik szerint fertő(?) ez a név.

Bár, van aki itt is leszólta, de nekik is jár a zöld mancs, mert hát a véleményetekre voltam kiváncsi és örülök, hogy mindenki normálisan válaszolt.

A Maresz pedig olyan kis huncut, kedves becézés :)

2017. jún. 14. 16:40
 10/45 anonim ***** válasza:
80%
Egyedi neve lesz, mert bár mindenki anyukáját így hívták, kislánnyal még nem találkoztam ilyen névvel.
2017. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!