Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kikészülök már attól, hogy...

Kikészülök már attól, hogy nem akar a lányom elaludni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2 éves múlt január végén.1 éve kész rémálom az elalvás.Egyszerüen nem akar elaludni.Teljesen mindegy mennyire fáradt.Eddíg az esti alvás volt a probléma,de 2 napja délben is.Mellette kell ülni,fogni a kezét,mert másként nem hajlandó az ágyban maradni.Ez nem is lenne probléma,ha elaludna.Csak hogy 1/2-1 óra mire elalszik.Ki nem lehet mellöle mozdulni,mert elkezd úgy hisztizni,hogy szinte hány.Hiába mondjuk,hogy itt vagyunk,semmi baj,csukd be a szemed .....stb....A szobába nincsen teljes sötét,van éjjeli fény.Minden este egyformán van minden.Délben is.Evés,mese alvás.mikor lesz vége ennek a cirkusznak??Egyszerüen már kikészülök töle..Akármit csinálok........Most is már több mint fél órája cirkuszol.Pisilni kell,kakilni kell,el is vittem wc re pedig tudom,hogy nem kell neki.Most nem vagyok hajlandó ott ülni mellette.Nem tudom mi tévö lehetnék,hogy könnyebben elaludjon.Ha nem alszik délben,nem lehet vele bírni délután.Este pedig 9 nél elöbb nem is megy lefeküdni,mert lehetetlen......Nem fáradt,pedig a levegön is van,eleget játszik,iszik,eszik.......

Valakinek hasonló probléma??


2010. máj. 19. 13:43
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy öcsi miatt csinálná,mert ez megy ma´r 1 éve minden este.CSak van hogy elalszik 1/2 óra alatt,ma´skor ami szinte mindennapos az 1óra.....A déli alvás még ok,jó ma katasztrófa volt az is. :(De álltalában délben 15 perc és alszik.1-1,5 órát.Most is alszik már 1,5 órája.Ilyenkor ma´r fennt szokott lenni.Most ébredt.Megyek is.
2010. máj. 19. 15:35
 12/14 anonim ***** válasza:

ne eröltesd a délután alvást és akkor menni fog az esti. nálunk is ez volt. 2óra altatás délután,1 óra alvás aztán pörgés 11ig. semmi értelme. egyszerűen nem kell neki. nálunk már nincs alvás délután,én sem bírtam terhesen,majd újszülöttel.


viszont most 6kor fürdés,7kor már alszik is mindkettő. reggel 8kor kel

lehet h pont az éjjeli fény a baj. nálunk is jobban megy az alvás mióta teljesen besötétítek

2010. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ne bántódj meg de ideje leszakítani magadról. ne aludj vele. ha van saját szobája az legyen az övé. ha még rácsosban alszik,tedd rendes ágyba. éjszakára tegyél be neki innivalót h ne nyúzzon érte.


rács az ajtóra,és akkor molyolhat ha etán felébred este. nálunk is előfordul h kikel az ágyból,kinyitja az ajtót. rács van kijönni nem tud. a sötétben eltologatja az autóit 10 percig aztán magától megy az ágyába vissza.


és tesóprobléma is ,igen. nálunk is a terhességem alatt kezdődött a délutáni alvás-cirkusz.


csak keményen. lesz harc,de ha következetes vagy menni fog. és ténleg ajánlnám a rendes ágyat ha még rácsosban van. lehet h már az is segít neki ha nagylányként kezeled,és ő is büszke lesz magára. mert jelenleg úgy viselkedik mint egy kisbaba-mint a kistesó. mert mit lát? a picit eteted.ringatod.elalszik a melleden. és őis ezt akarja. és ha hagyod,csak rosszabb lesz. mond meg neki h már nagylány-mert tényleg az!- de kezeld is úgy.


sok szerencsét!

/előző voltam/

2010. máj. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Rendeságyban alszik már hónapok óta.

Öcsitöl azt látja,hogy egyedül alszik el a saját ágyában.Sosem a kezemben alszik el.Szopik,és megy a kiságyba.Èjjel nem kel fel inni,max.havonta egyszer pisilni.Az éjjeleket szerencse 21 hós korától átalussza.


Èn is gondoltam,hogy elhagyjuk a délutáni alvást,de akkor meg nem bír magával este.Ìgy is minden reggel már 1/2 7 kor virít a lányom.Nagy csoda most még alszik,nem tudom mi történt.Lehet az idö miatt.

2010. máj. 20. 07:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!