Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiatal anyukák (16-22 )...

Fiatal anyukák (16-22 ) többet jártok nyáron bulizni? Ki van olyankor a kicsivel? Illetve akik tanulnak, a párotok támogat?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok véleménye érdekelne akik nem a szülőkkel élnek hanem külön.

20 éves vagyok 1 éves ikrekkel.

Van 1-2 fesztivál ahova el akarok menni, de párim húzgálja a száját, hogy neki kell a babákkal lenni.

Egész évben itthon ültem, nem lehet kibírni ezta pár napot?

Meg anyós ma itt volt és teljesen el van ájúlva, hogy mi az, hogy 2 ilyen pici gyerek mellöl bulizni akarok menni.

Az persze oké ha a párom elmegy sörözni, vagy a haverokkal meccset nézni.

Meg a munkája miatt is tök szép helyekre mászkál (külföldre is) egész évben.

Ma jól le lettem cseszve, hogy megyünk majd nyaralni majd ott kipihenem magam( aha én leszek a 2 gyerekkel amig mindenki iszik, bulizik)

Meg az is, hogy ősztől tanulni akarok, heti 1 napot kell bemennem, de ugye otthon kell tanulnom azért és hogy ezt is, hogy képzelem én?

Most ha valaki gyereket vállal üljön otthon vele 0-24 7/7?

Meg apuka nem vállalta ugyan úgy azt a gyereket?



2017. jún. 25. 16:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nálunk tervezett volt, én nem akartam 5-6 év egyetem után szülni. Inkább csinálom a babik mellett a sulit. Kikapcsol.
2017. jún. 25. 18:18
 12/18 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem azokat, akiknek nehéz, mert még valamiért nincsen baba, de szeretnének. Nyilván nem egyszerű. Igazad van, én nem terveztem, eszembe sem jutott az, hogy gyerek. 29 éves volt a gyerekem apja, amikor megszületett a lányunk, nálunk anyagi kérdés nem volt, sokkal inkább a család. De anyukám, "anyósom", a nővérem, és egy bébiszitter rengeteget segített, így a napokban leérettségiztem nappali tagozaton, tehát nem változott semmi miután meglett a baba :) Szóval most szeretnék továbbtanulni, mert nem célom az, hogy a gyerekemnek egy tanulatlan, kitartott nő legyen az anyja. A helyzethez képest szerintem jól csináljuk. Volt, hogy a suli miatt nem tudtam menni érte (általában csütörtök), volt hogy kértem anyukámat, hogy délelőtt vagy délután vigye el magához és a cél érdekében, szóbeli előtti utolsó 2 hétben alig voltunk együtt. De nem bánom, mivel ő jó helyen volt, én meg 3 dicséretes érettségi tárgyal zártam. Most bölcsibe tuti nem megy 2 hónapig :D


Nem mindenkinek adatik meg, hogy úgy élvezze a babázást, ahogyan "elő van írva". Mondjuk hozzá kell tennem, hogy nem is tudtam volna élvezni, ha közben bűntudatom lett volna, amiért a többiek már érettségiznek, én meg otthon vagyok a gyerekkel, mikor a kettő is ment egyszerre.

Hálás vagyok mindenkinek, aki segített a gyerek körül és a páromnak, aki biztosította az érzelmi és anyagi hátteret (mivel ez sem alapvető), de magamra is büszke vagyok. Például pénteken 5-től bankett lesz, eszemben sincs kihagyni. Szerencsére senki sem kéri. Szerintem nem kell a dologra rágörcsölni.

2017. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez nem fiatal anyukák kérdése csak... mindenkinek szüksége van néha kimenőre. Anyós véleménye miért számít ilyen kérdésben? A férjeddel beszéld meg. Esetleg először ne teljes napra akarj menni, csak pár órára, fokozatosan. Ha tervezett babák, akkor a tanulás kérdését nem beszéltétek meg előre?
2017. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Meg kell találni az arany középutat. Ha folyton csak otthon ülsz a gyerekekkel, gyesbeteg leszel. De azért nem mennék el 2 napra. Amúgy én azt nem értem, hogy miért nem a pároddal kettesben mentek el szórakozni? Én 41 éves vagyok, és havonta el szoktunk menni a férjemmel kettesben buliba, színházba, moziba. Különben a hétköznapok felőrlik a házasságot. Néha elmegyünk külön-külön is, de az a ritkább. Ilyenkor babysitter vigyáz a gyerekekre, sajnos a nagymamák már meghaltak. Esetleg ezt vesd fel, a férjed is biztos inkább vevő lenne erre.

A nyaralás 1 éves gyerekkel meg igen fárasztó, valóban. Más környezet, más napirend, a gyerekek sokkal nyűgösebbek, nehezebb velük. Valóban nem igazi pihenés, ráadásul mindenben hozzájuk kell alkalmazkodni. Az enyémek még kétszer aludtak nappal ennyi idősen, most hova tudsz elmenni 1-2 órára. Jórészt a nyaralóban üldögéltem velük.

2017. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én nem járok többet, nem lenne szívem ott hagyni a kicsiket több időre. Mi havonta egy estét(este hattól, másnap 10ig)vagyunk a gyerek nélkül, ha van kedvünk néha eljárunk bulizni, de többre nem szívesen mennék. Maximum olyan van hogy két havonta elmegyünk barátnőkkel/barátokkal egy estére, olyankor a másikunk van a kicsivel.


De ha neked igényed lenne a több szórakozásra, főleg hogy ő is jár, és nem idegenre bíznád, le kell ülni és megbeszélni vele. Vagy mondjuk kiválasztani egy napot, mikor az a koncert van amire a legjobban szeretnél menni, és akkor oda menjetek el a barátokkal. Ez talán egy kompromisszum lehet. De én abban se látok kivetni valót ha többre mennél.

2017. jún. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

nem vagyok fiatal anyuka,de én is megyek(40)

a nagyi,vagy apa vigyázott rájuk,és csak akkor mentem,ha nem szoptattam-telefon készenlétben volt mindig

2017. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Gyerek mig pici addig lemondásokal jár ,első időkben az anyátol,én nem menék bulizni ennyi idős gyerekek melől.

De ezek bulik gondolom este lenének igy neki egész éjjel sőt másnap is helyt kéne állni férjednek hogy te kipihend a bulit.

2017. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ahogy nekem is vasárnapinként ha ő szombaton elmegy a barátaival. Vagy ha 1 hétre külföldre utazik :)
2017. jún. 26. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!