Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisgyerek + terhesség?

2,5 éves kisgyerek + terhesség?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Ti hogy viseltétek ezt az időszakot? Sajnos a második terhességem nagyon "terhes" és már azt érzem, hogy alig foglalkozom a nagyobb gyerekkel.

Elején hányingerem volt, szinte egész nap, most a 25 héten járok, de már alig kapok levegőt és iszonyatosan fáradt vagyok mert éjjel sokszor ébredem. A meleg és a pára csak rátesz egy lapáttal.

Nem opció a nagyszülői segítség, a férjem segít amikor hazajön a munkából, de az csak este van.

Addigi együtt töltött időhöz tudnátok tippeket adni? A tv sem jó ötlet, mert nem akarom egész nap a tv elé ültetni.

Reggel le szoktunk menni a játszótérre (amikor nincs 30 fok már kora reggel is), de már ott se tudok utána úgy rohangálni. Szoktunk rajzolni, gyúrmázni de 15 percnél tovább nincs el egy dologgal. Sokszor inkább "rámakaszkodik" ami nekem már kényelmetlen, főleg a meleg kis teste, és nem elhanyagolható, hogy alig bírom el olyan nehéz. :)

Hasznos tanácsokra lenne szükségem nem kioktatásra. Köszönöm.



2017. jún. 26. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereti, akkor pancsolás kismedencében vagy kádban. Mese olvasás, bábozás.
2017. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lego duplo( nagyon imadjak a gyerekek)

Pancsolas pl. Az en kislanyom siman el locspocsol 1 orat is.

Szinezes, kavicsfestes.

Konyvnezegetes, olvasas, ha van vetithettek diat.

Babozas is nagyon jo!

Jatszohaz

Jatszoter

Mi szoktunk aszfaltkretazni a teraszon is meg nagyon megy a trambulinozas. Ugye ez kertes hazban jobban kivitelezheto.;)

Eljarunk triciklizni, kozben fagyizunk. Megnezzuk a tiszat.

Habar nem tudom, hogy az allapotod mennyire engedi ezt a fajta csavargast.?!

Vagy csak benti otletek erdekelnek?

En bevonom amibe csak tudom, ugyanis allandoan rajtam akar csungni.;)

2017. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van lehetőség a közelben biztonságos, belátható, bekerített, zárt játszótérre menni, az még neked kevesebb rohangálással, pakolászással jár (ő viszont lefárad), mint ha otthon maradtok. Két és fél évesen már azért gondolom nem rohan a hinta alá, egyedül tud csúszdázni, ha meg van csap, akkor a homokozóba való vízcipelés meg a leglekötősebb :) e korban. A kihívás inkább a hazafelé út lehet, ha olyan típus, aki hisztis, álldogálós vagy elrohangálós... erre érdemes valami olyan járművet beszerezni, amit te tudsz irányítani (pl. tricikli vagy roller) vagy ha van felétek, amennyire lehet háztól házig tömegközlekedni.

És aludj vele te is délután (ha alszik).

2017. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A nagy meleg miatt limitálva van a játszóterezés, séta. Sajnos itt nincs árnyékos játszótér és elkerítve sincs tehát muszáj nagyon figyelni.

Van a teraszon babamedence, de kb. belehordom a vizet és 10 perc múlva már jön is ki. A trambulin ugyanaz, beküldöm ugrálni aztán pár perc és jön ki. Szinte minden játéka van (motor, kiskocsi, babák, orvostáska, csúzda, hinta...), de nehezen tudom lefoglalni velük, max. 15 perc aztán agyalhatok. Ami még gond, hogy pl. legózni a földön szeret, de nekem már kényelmetlen lent ülni a földön és amúgy is legózni csak az apjával hajlandó úgy igazán.

2017. jún. 26. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Főzzetek együtt, add a kezébe a porszívót, a nedves törlővel törölheti a játékait, ennyi idősen én ollóval tanítottam vágni is már és sokáig lekötötte. A régi magnóhoz kapott egy csavarhúzót, csavarokat kellett válogatni, az apjának a szerszámos ládája is egy órás program, az akkus fúró + kartondoboz, gyöngysorok, amiket nem sajnálok (a kicsi most 2 éves, ezek mennek vele is).

Egyébként pedig gyerektársaság, ha nem megy oviba, a bölcsit javasolnám.

Nekem 17 hónap van köztük, amikor terhes voltam a tesóval, még nem volt annyi ötletem, a játszótéren laktunk és rengeteget utaztam vele inkább, de 2 éves kora után már rengeteg dologgal le lehetett kötni - ami persze "nem neki való lenne" :) De a társaság, a gyerekek, az udvar az az igazi nekik.

2017. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!