Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem ugyanúgy állok a gyerekeim...

Nem ugyanúgy állok a gyerekeimhez? Ez semmilyen szinten nem normális?

Figyelt kérdés

Szerintem eleve hülyeség az, hogy "én ugyanúgy szeretem a gyerekeimet". Nem lehet 2 különböző lényt egyformán szeretni. Az rendben van, hogy nem szereted jobban az egyiket a másiknál, de egyformán nem lehet szeretni 2 személyt.


Én is érzem, hogy így van, de én a fiamat (5) sokkal "könnyebben" tudom szeretni, mivel a húga (3) egyszerűen borzasztóan kiborító. Semmi sem jó neki, pedig esküszöm nem akartam máshogyan bánni vele. Örökös sikítós hiszti, nyafogás vele a élet. Persze az apja, nem egész nap van vele, én kapom ezt a bőgő masinát minden órában. Alig várom délután, hogy a fiam hazajöjjön, hogy ne csak a lányomat kelljen hallgatni, akivel lehetne kommunikálni értelmi szinten már képes lenne, de nem, hanem ő inkább néha mondja is, hogy most "kényeskedek", és akkor semmi sem jó, de alapvetően is inkább ilyen kiállhatatlan.


De hogyan lehetne tőlem elvárni, hogy ugyanúgy álljak a két gyerekhez, mikor teljesen más a kettő? Ha a fiamnak mondom, hogy ezt vagy azt nem lehet, akkor elfogadja pedig még ő is kicsi és sosem volt ilyen mint a lányom. Sokszor teljesen felnőttként kezelem a fiam, mert tényleg olyan is. A lányom ezzel ellentétben ájulásig tudja magát sírni és meg aggódhatok, hogy minek esik neki. Egyszerűen kellemetlen vele elmenni bárhova. A boltban mindent meg akar vetetni, a játszótéren önzősködik, a rokonoknál nyávog és nem válaszol ha kérdezik, egyszerűen nem tudom mi lesz így velünk. Mindig is ilyen volt, ez most semmilyen korszak nála.


Szerintem érthető, ha jobban kijövök a fiammal, nem?



2017. jún. 29. 08:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
83%

Amikor egész nap vele vagy, mennyi és mennyire minőségi időt töltötök együtt? Mert lehet úgy is vele lenni, hogy nonstop takarítasz mellette, vagy úgy is, hogy igazán rá koncentrálsz, lakáson kívüli közös élményeket szereztek.

Nekem is két gyermekem van: a 4 éves fiam a nehezebb eset, a 2,5 éves lányom a könnyebb. Nálunk pont fordítva zajlanak az események: a fiam az igazi energiabomba, a teljes figyelmemet követeli. A kislányom egy fantasztikusan önálló, megértő, nyugodtabb emberke, vigyáznom kell, hogy a fiam mellett Ő is ugyanúgy kapjon a figyelmemből. A közösen töltött szabadidönkben mindig nagyon figyelek arra, hogy egyikük se kapjon kevesebb figyelmet a másiknál, és arra is nagyon ofafigyelek, hogy ha a fiam éppen tombol, akkor is ugyanaz az imádnivaló kis emberke, aki az előző pillanatban engem ölelt és puszilt. Szval azt gondolom, minden fejben dől el. Neked különösképpen kellene figyelned a kislányodra, ugyanis biztosan megérzi, hogy teher a számodra. Van egy olyan gyönyörű mondás, a fiammal szemben mindig bejön, ha éppen tombol a dackorszak (nem hiszem, hogy pontosan idézem, de a lényeg): akkor vágyik a leginkább a szeretetdre (ölelésedre), amikor a legrosszabbul viselkedik. Bár nem értek egyet a "rossz" szó használatával, ugyanis egy ekkorka gyermek még nem rosszalkodik tudatosan, de amikor a legelviselhetetlenebbül viselkedik, akkor kell leguggolni hozzá, és megölelni. Olyan gyönyörű, amikor a fiam hisztitől befeszült kis teste elernyed az ölelésemben, és fellélegzik, hogy anya nem megbüntette, hanem megölelte. Ezzel a módszerrel minimálisra csökkentettük a hisztit, van még, de alig-alig. Próbáld ki te is!

És ne feledd: a kislányod is belőled van, összekötött titetket is sokáig az igazi és a láthatatlan köldökzsinór is. Most elvesztettétek, a te feladatod megkeresni. Szerintem a kislányod szomjazza a figyelmedet!

2017. jún. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%
Gratula annak aki érzéketlen durva tramplinak titulálja a saját gyerekét. Csodás.
2017. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
76%
Nem szoktam egyetérteni az ilyen stílusú válaszokkal, de most nekem is az jutott eszembe, mi lenne, ha ezeket a jelzőket a kedves férjek használnák mondjuk az itt nyilatkozó anyukák vagy a kérdező jellemzésére, még ha a hátuk mögött is (ha lehet, még rosszabb), pedig a házastársi kapcsolat közel sem annyira megkérdőjelezhetetlen és felcserélhetetlen, mint az anya-gyerek kapcsolat. Tényleg ez számomra elképesztő.
2017. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de szerintem Te nem máshogy szereted a kislányod, hanem nem szereted, legalábbis az írásodból ez látszik. És ezt érzi Ő is.
2017. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Jó, lehet hogy jobban látom a negatív tulajdonságait, de kb félórája volt, hogy ült a kanapén és mellette volt egy doboz olyan 100-150 FT-os pici gumilabda, én meg kb 2 méterre álltam. Erre rám nézett és eldobott egy labdát. Erre elég higgadtan de határozottan mondtam neki, hogy örüljünk hogy nem sikerült eltalálnod a tv- t még egyszer meg ne próbáld! Ezután szándékosan megdobta a tévét erőből, azt hittem kilyukad a tévé. Most erre mondja bárki hogy nyugodtan tudná azt mondani, hogy "semmi baj, jól csináltad, kaptál figyelmet én meg idegbajt, folytassuk!" nem, nekem ez nem megy. Most hiába, a nagyobbnak ilyen eszébe sem jutott volna soha. De ez csak egy dolog a sokból...
2017. jún. 29. 14:30
 16/35 anonim ***** válasza:
88%

A példádból CSAK az látszik, hogy nem törődsz a lányoddal, és ezt ő is tudja.


AZÉRT dobta el a következő labdát is, mert amikor először megtette, te "ránéztél és ..." azaz foglalkoztál vele.


Mondd: a születése óta nem szereted a kislányodat? És mi ennek az oka? Mi változott meg akkor, amit rajta versz le?

2017. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%
Oké ezt értjük. De gondolkodtál már azon, hogy ennek a viselkedésnek mi az oka? Mi váltja ki vagy mit akar vele elérni? Próbáltad megfejteni? Nem hibáztathatsz egy hároméves gyereket, nem gondolhatod, hogy ő tehet róla! És főleg nem igazolhatod az ő viselkdésével, hogy a másik gyerekedet jobban szereted.
2017. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: SÜRGŐSEN fordulj pszichológushoz!

Amennyiben felelős szülő vagy, kötelességed jelen helyzetben megtenni. Azért, mert nem szereted a lányod, nincs jogod tönkretenni a lelkét egy életre!

2017. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
84%
Te tényleg nem érted? Senki nem mondta, hogy a negatív viselkedést jutalmazd. Most tényleg azt várod, hogy 5 perc alatt megváltozik a lányod, mert egyszer nem veszekedtél vele, amikor hasonló helyzetben szoktál? A negatív figyelmet is igényli, a legutóbbi csíny is ezért volt.
2017. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem az álszenteskedésdt. Ne mondja senki, hogy halál megértéssel és szeretettel fordul a gyerek felé, amikor az számára ellenszenves dolgot tesz, mondjuk fellök egy kisebbet, vagy elveszi valaki más játékát, vagy mittudomén azt mondja a kolbászra, hogy nem hajlandó parasztételt enni.


A feltétel nélküli szeretet adott a szülő részéről, de megismerni, megkedvelni vagy akár csak tolerálni a gyerekünk aktuális tulajdonságait kemény dió.


Szeretem, viszont nem kedvelem sokszor, ahogy viselkedik, de ő ilyen éppen. /érzékenyebb, erőszakosabb, együttérzőbb, mindenevő, válogatós, bizalmatlan, vagy épp ellenkezőleg rendkívül nyitott, irigy vagy nagylelkű/


Ők is emberek különféle tulajdonságokkal. Náluk is képlékeny a dolog, mint ahogy mi is változunk idővel, de most épp van x ellenszenves tulajdonsága, amit nehezen viselek, és igen, nem szeretem ezeket, teszek is ellene nevelés címszóval, de nem fogja elhagyni ezt a tulajdonságát egyik pillanatról a másikra, x ideig ilyen lesz.


Fog itt még meglepetés érni néhány anyukát, ha a gyerekük új közegbe kerül és változik a személyisége, esetleg iskolás korba ér és felvesz pár új személyiségjegyet. Teljesen normális, ha az ember nem mindig kedveli a gyerekét, de szeretni attól még szereti, mint ahogy a kérdező is és én is.


Ilyenkor arra kell koncentrálni, amit szeretünk a gyerekben. Ez leginkább akkor kivitelezhető, ha épp nem kapunk tőle idegbajt, tehát mikor apuka otthon van. Én ilyenkor kettesben lennék a kislánnyal az udvaron, talán még a füle hallatára is mondanám a tesójának, hogy most xel játszok egy kicsit kettesben, hadd érezze, hogy ő is fontos.

2017. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!