Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem ugyanúgy állok a gyerekeim...

Nem ugyanúgy állok a gyerekeimhez? Ez semmilyen szinten nem normális?

Figyelt kérdés

Szerintem eleve hülyeség az, hogy "én ugyanúgy szeretem a gyerekeimet". Nem lehet 2 különböző lényt egyformán szeretni. Az rendben van, hogy nem szereted jobban az egyiket a másiknál, de egyformán nem lehet szeretni 2 személyt.


Én is érzem, hogy így van, de én a fiamat (5) sokkal "könnyebben" tudom szeretni, mivel a húga (3) egyszerűen borzasztóan kiborító. Semmi sem jó neki, pedig esküszöm nem akartam máshogyan bánni vele. Örökös sikítós hiszti, nyafogás vele a élet. Persze az apja, nem egész nap van vele, én kapom ezt a bőgő masinát minden órában. Alig várom délután, hogy a fiam hazajöjjön, hogy ne csak a lányomat kelljen hallgatni, akivel lehetne kommunikálni értelmi szinten már képes lenne, de nem, hanem ő inkább néha mondja is, hogy most "kényeskedek", és akkor semmi sem jó, de alapvetően is inkább ilyen kiállhatatlan.


De hogyan lehetne tőlem elvárni, hogy ugyanúgy álljak a két gyerekhez, mikor teljesen más a kettő? Ha a fiamnak mondom, hogy ezt vagy azt nem lehet, akkor elfogadja pedig még ő is kicsi és sosem volt ilyen mint a lányom. Sokszor teljesen felnőttként kezelem a fiam, mert tényleg olyan is. A lányom ezzel ellentétben ájulásig tudja magát sírni és meg aggódhatok, hogy minek esik neki. Egyszerűen kellemetlen vele elmenni bárhova. A boltban mindent meg akar vetetni, a játszótéren önzősködik, a rokonoknál nyávog és nem válaszol ha kérdezik, egyszerűen nem tudom mi lesz így velünk. Mindig is ilyen volt, ez most semmilyen korszak nála.


Szerintem érthető, ha jobban kijövök a fiammal, nem?



2017. jún. 29. 08:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
57%
A férjed hogy áll a dolgokhoz? Kiáll melletted?
2017. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
57%
Szoktad e büntetni a lányodat és ha igen mivel? Mert ebből az utóbbi írásodból számomra az derül ki, hogyigen megszidtad de a lányodban nem maradt meg, hogy ez rossz. A férjeddel is le kellene ülni és megbeszélni, hogy ti ketten egy álláspontot képviseljetek. Ha én azt mondom a 3 éves fiamnak, hogy pakoljon össze összepakol. Nem én ő, ha játszott vele. Kezdetben közösen most már egyedül. Ha nincs iskedve akkorisodahívom magamhoz s kérem, hogy segítsen, mert a játék idejébőlmegy el. Oyan érz1sem van, hogy nem vísz téged komolyan. Te meg nem érzed, hol lehet engídni nek, hol igen is határozottan a sarkadra állni és kiállni amit szeretnél elérni. Te saját magadra mennyi időt tudsz szakítani? Nem vagy túlterhelve? Tudom hisztit hallgatni nehéz de van én időd?
2017. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Az öleléses módszert valóban jó ötlet kipróbálni.

2017. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
57%

Nem olvastam végig a kommenteket, de a kérdésed alapján szerintem egyszerűen csak nem vagy nevelős típus, egy gyermeket felneveltél, a másodikra pedig már nincs türelmed, energiád, ennyi.

Teljesen megértelek.

Viszont megoldást találni azt kell a problémára.

2017. júl. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Fogát én mosom, de nem én nyelek helyette, tehát megakadályozhatatlan.


Persze megbeszéltem a párommal a dolgot, mikor ez az egész legutóbb leírt esemény volt, de ő nem úgy élte meg, ahogyan én. Persze neki ez a "valódi", munkahelyi gondokhoz képest nagyjából semmi. Mondjuk belátom, hogy elég kicsinyesnek tűnhet, mert ő nem látta az egészet. Elmondta ő is nekik azt amit én, és ennyi volt. Mondjuk már nekem sem volt kedvem tovább húzni a dolgot, annyira belefáradtam.


Van időm magamra esténként, eljárok edzeni. Imádok ott lenni, de komolyan. Az az 1,5 óra 2 naponként ami gyakorlatilag kizökkent ebből.


Sajnos megint elég borzalmas napjaink voltak, már 2 napja megint elkezdte azt, hogy az utcán fel kell venni. Ezt van időnk lejátszani, ha ketten vagyunk, de nem akkor ha megyünk az oviba és a nagyobbam már haladna, mert "a többiek már biztosan bent vannak a csoportban". Egy pár hete fejezte ezt be, előtte ugyanez volt, de most megint. Ez különösen akkor kellemes, amikor ilyen elképesztően meleg van, nálam meg rengeteg csomag van, de haladni kellene.

2017. júl. 4. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!