Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem ugyanúgy állok a gyerekeim...

Nem ugyanúgy állok a gyerekeimhez? Ez semmilyen szinten nem normális?

Figyelt kérdés

Szerintem eleve hülyeség az, hogy "én ugyanúgy szeretem a gyerekeimet". Nem lehet 2 különböző lényt egyformán szeretni. Az rendben van, hogy nem szereted jobban az egyiket a másiknál, de egyformán nem lehet szeretni 2 személyt.


Én is érzem, hogy így van, de én a fiamat (5) sokkal "könnyebben" tudom szeretni, mivel a húga (3) egyszerűen borzasztóan kiborító. Semmi sem jó neki, pedig esküszöm nem akartam máshogyan bánni vele. Örökös sikítós hiszti, nyafogás vele a élet. Persze az apja, nem egész nap van vele, én kapom ezt a bőgő masinát minden órában. Alig várom délután, hogy a fiam hazajöjjön, hogy ne csak a lányomat kelljen hallgatni, akivel lehetne kommunikálni értelmi szinten már képes lenne, de nem, hanem ő inkább néha mondja is, hogy most "kényeskedek", és akkor semmi sem jó, de alapvetően is inkább ilyen kiállhatatlan.


De hogyan lehetne tőlem elvárni, hogy ugyanúgy álljak a két gyerekhez, mikor teljesen más a kettő? Ha a fiamnak mondom, hogy ezt vagy azt nem lehet, akkor elfogadja pedig még ő is kicsi és sosem volt ilyen mint a lányom. Sokszor teljesen felnőttként kezelem a fiam, mert tényleg olyan is. A lányom ezzel ellentétben ájulásig tudja magát sírni és meg aggódhatok, hogy minek esik neki. Egyszerűen kellemetlen vele elmenni bárhova. A boltban mindent meg akar vetetni, a játszótéren önzősködik, a rokonoknál nyávog és nem válaszol ha kérdezik, egyszerűen nem tudom mi lesz így velünk. Mindig is ilyen volt, ez most semmilyen korszak nála.


Szerintem érthető, ha jobban kijövök a fiammal, nem?



2017. jún. 29. 08:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
82%
Nincs álszenteskedés. Nem kell megdicsérni, ha olyasmit tesz. De movel a kérdező szerint csak olyat tesz, azért valahogy ki kéne fejeznie, hogy szereti, nem lehet egész nap fegyelmezni. Ellenséges, elutasító környezetben rossz élni, ezért érzi magát rosszul a gyerek. Próbáld ki, ha nem hiszed. Olyan helyzetet kellene teremteni, amikor ilyen nem jöhet létre, tehát nem otthon, a megszokott közegben. Hanem pl. kettesben elmenni fagyizni, vagy akármi, hogy legyenek már pozitív élmények is, ami összeköti őket.
2017. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Mi rengeteget programozunk együtt, mivel elkerülhetetlen is. Gondolhatjátok, hogy sz*r anya vagyok, de ettől függetlenül megyünk minden nap játszótérre vállalva a hajmosást minden este amiért szórja mindenki szemébe, hajába, szájába. Minden nap megyünk boltba is, nézelődni, sétálni, ha meleg van fagyizni, kutyát sétáltatunk vagy babakocsit, kismotoron jön és meg biciklin, vagy pótkerekessel, játszóház, idén nyáron mér hatszor voltunk úgy fürdőben, hogy reggel elvittük a nagyot oviba és délutánig ott voltunk. Mivel a mamák még dolgoznak, hétköznapokon általában nincsen segítségem, szóval mindenhova viszem magammal. Lenne lehetőség a pozitív élményekre.


Egyébként nem egy agresszív állat módjára reagálok, általában minden helyzetet próbálok nagyon higgadtan lereagálni. Például még sosem csaptam rá. Sarokba soha nem állítom, mivel azt hallottam az sem tesz jót nekik, így külön szobába vagy székre sem ültetem. De olyan előfordult már, hogy rákiabáltam. De ez sem jellemző. Általában mérgesen mondom neki ilyenkor a dolgokat, próbálom elmondani neki, hogy mit miért ne legközelebb.


Oké, értem hogy változtatnom kellene, hogy változtasson, de egyszerűen képtelen vagyok elviselni ezeket a dolgait. Például kb egy hete elkezdte azt, hogy a gyermekfogkrémet lenyeli. Tudom, nem lesz baja, de ő utána öklendezi szokott, meg fáj a hasa. Eddig sosem csinálta. Most ezt is elkezdte. Mondom neki, hogy nem szabad, mert tudod utána rossz lesz, fájni fog, fúj rossz ízű, erre lenyeli, mikor adnám neki a poharat hogy öblögessen. Volt hogy úgy csináltam mintha észre sem vettem volna. Például ma reggel is. Máskor mindig mondom, hogy jó, most lement, de innentől kezdve figyelj. Ma reggel direkt úgy csináltam mintha nem látnám. Elkezdte mondogatni, hogy lenyelte. Mondtam neki ironikusan, hogy nagyon ügyes volt, majd fájni fog a hasa. Nem tudok erre nyugodtan reagálni. Nem fenyegethetem azzal, hogy "nem mosunk fogat, ha ezt csinálod", mert annál jobban csinálná.

De ez megint csak egy dolog volt a rengeteg közül.


Ja és a sírásról annyit, hogy én is és nővérem is produkáltuk ezt kiskorunkban, tehát ez nem miattam alakult ki, csak mi nem használtuk ezt ki ennyire tudatosan.

2017. jún. 29. 16:26
 23/35 anonim ***** válasza:
77%

Akkor mosson fogat fogkrém nélkül, úgyis a mechanikai tisztítás a lényeg. Mellesleg én hároméves korában még magam mostam a lányomnak. Most nyolcéves, iskolás, úgyhogy a meglepetés, amitől a tramplizó válaszoló írt, elmaradt.

És a lényeg továbbra is az, hogy a kislány elkeseredetten vágyik a figyelmedre, a szeretetedre. Hiába strandoltok sokat, ha ott is csak negatív visszajelzéseket kap. Szeretni kéne.

2017. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
73%
Még egy pozitív mondatot, de szót sem írtál a kislányodról. Nem érted, érzelmekről van szó, nem cselekedetekről. Tudod, hogy milyen érzés az amikor szeret valaki szavak nélkül, tettek nélkül, hogy amikor rád néz látod a tekintetében azt, hogy szeret téged? Na ezt kellene éreztetned a gyermekeddel. Képes vagy erre?
2017. jún. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
48%

Hogy lehet valaki ennyire életképtelen? Akármennyi tanácsot írtak itt neked, az összeset lehurrogtad, mert nem jó, már kipróbáltad, nem használ satöbbi. Könyörgöm, egy 3 éves figyelemhiányos gyerekkel van dolgod, nem egy bestiával!

SZERESD. Ezt nem tudod felfogni? Hiába viszed fagyizni, ha látszik rajtad, hogy mennyire megveted, csak azért, mert hisztis, ami egy kisgyerek esetében életkori sajátosság. Hiába írod, hogy "mintig is ilyen volt". A dackorszak ugyanis 1 éves kor körül kezdődik. Vagy azt akarod mondani, hogy már csecsemőkorában is kiállhatatlan volt. Igen, gondolom, hasfájós volt a kis szörnyeteg, mi? -.- Miért van az, hogy minden egyes mondatod, amiben megpróbálod dicsérni itt, panaszáradatba torkollik? Miért van az, hogy így állsz hozzá a saját gyerekedhez, aki nem mellesleg még KICSI? Itt a kiállhatatlan nem a gyerek, hanem te.

2017. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
80%
3 gyerekem van. Mind más személyiség másban jók és mások a gyengéi. Imádom őket. Igaz nagyon tudnak hisztizni, veszekedni is. Nekem az a tapasztalatom, hogy akkor szokott az egyik jobban nyűgös lenni, ha valami miatt nem kapja meg a megfelelő mennyiségű és minőségű időt. Kéódező nagyon nem szimpatikus ahogy írsz a kislányról. Olyan mintha nem szeretnéd. Szerintem érzi, azt, hogy a fidhoz uobban kötődsz lehet vele többet is foglalkozól. Hás gondolat, ugyan úgy kezelni a gyerekeket. Mindegyiknek az igényeit kéne megkeresniés azokatkielégíteni. Pl a lányodnak is lehet kedvezni, és nem mindig azt hangoztatni te alig várod, hogy a fiad hazaérjen és mindig a párodnak átpasszoni. Én csinálnék egy anyja lánya napot. Nálam a gyerekek sokkal jobban megnyilnak és derüonek kü a problémák. De ezeketnagyerekek szemszögéből próbálom értelmezni és kezelni a dolgokat.
2017. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
22%

Szerintem nem kell a kérdezőt szidni.

Igenis érződik, hogy jó anya. A kislány pedig rossz gyerek.

Ha hisztizik egy pohár hideg víz a nyakába, és már abba is hagyta.

Ha pedig rosszat csinál akkor vonj meg tőle valamit. Pl. tévét, és helyette legyél vele. Hiába vagy vele sokat, én elhiszem. Ő több szeretetet igényel az "átlagnál".

(Írtam ezt gyerekként)

Apukát amùgy nem provokálja direkt?

2017. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Azért nem írok róla jót, mert a rossz dolgokat szeretném megoldani vele kapcsolatban.


Esküszöm próbálom normálisan kezelni, de természetesen ma is sikerült neki többször is elérnie, hogy megint azt érezzem, nem bírok vele.

Délután kitalálta a nagy, hogy kirakózna. Mondtam a lányomnak, hogy kirakózzunk mi is. Mind a kettőnek van életkorának megfelelő. A nagy egy több, mint 100 darabosat elkezdett kirakni, én ültem köztük a földön. A lányom velem kirakta a sajátját. Mondta, hogy segíteni akar a nagynak. A nagy nem akarta, de mondtam a lányomnak, hogy keressük a sarkokat, széleket, segítsünk neki így, az egyértelműeket össze is rakta. Aztán visszament a sajátjához. Szétszedte. Mondtam, hogy akkor rakjuk ki újra. Elkezdte velem kirakni, de aztán mondta, hogy vegyem le neki a másikat. Mondtam, hogy oké, de gyorsan pakoljuk ezt el. Erre nem akart segíteni, mondtam, hogy oké, de legalább hagyja, hogy én gyorsan kirakjam, mert mennyivel szuperebb rendben eltenni, legközelebb is meglesz. Na ekkora már kezdte is a toporzékolást. Nem néztem rá, csak mondtam, hogy mindjárt készen is vagyok, addig mondja inkább meg melyiket akarja. Erre csak azt sírta egyfolytában, hogy "miért nem adod már oda?" Mikor látta, hogy nem fogom odaadni neki, amíg a másikat nem szedtem össze, akkor odament a fiamhoz és belemart a kirakójába, mikor szegénykém már vagy 70-80 darabot összerakott. Pedig a fiam semmit sem csinált neki, rá sem nézett, tudja, hogy a húgán olykor rajta van az öt perc. Na a fiam is elkezdett sírni és hanyatt lökte a húgát. Mondtam mind a kettőnek, hogy a lehető legrosszabb módon reagáltak, kérjenek bocsánatot egymástól. Mondtam a fiamnak ,hogy semmilyen helyzetben nem reagálhat erőszakkal, főleg nem a kisebb húgával szemben, de azért a kicsinek is mondanom kellett, hogy már megint hogyan képzelte, hogy tönkre teszi azt ami a másiknak fontos, mert AZONNAL nem kap meg valamit, ugyanis a hangsúly az időn volt. Amíg még magánál volt, nem kelt ki magából és nem toporzékolt, addig mondtam, hogy odaadom, csak egy picit várjon. Gondolhatjátok mennyi időről volt szó, hogy meddig tartott nekem kirakni, ha egyszer a 3 éves is ki tudja rakni magától.

És a helyzet megkoronázásaként, éppen hazajött az apjuk mikor kicsit megnyugodtak. Erre a lányom mint aki kb 1 hónapja nem látta az apját odaszaladt, hogy "anya nem adja nekem oda a kirakómat, pedig aludtam délután". (azért mondta ezt a délutánt, mert az apja minden reggel mondja neki, hogy próbáljon meg aludni délután)

Szóval megint csak nem értette meg, hogy mi volt a baj. Ja és ő természetesen nem kért bocsánatot, mivel arra nem lehet rávenni. És egyébként a fiam még sosem csinált ilyet, nem bántott még senkit, mikor kisebb korában bántotta a húga, azt is tűrte, ha véresre marta sem csapott vissza. Szóval már a bátyjával is alakul a dolog...


Most mit kellett volna tennem? Oké, hogy én változtassak, de elég nehéz, amikor sír mind a kettő 20 percig egy ilyen miatt, én meg legyek halál nyugodt és mondjam neki, hogy "sok néni szerint figyelemhiányos vagy, ezért neked bármit szabad!"

Ezzel kb egy órára elvette a kedvemet úgy mindentől. Az apjának csak a sima hisztik jutnak, hogy nincsen kedve öltözni stb, de ha kéri valamire, hogy ne, akkor nem csinálja, viszont ő is látja, amikor velem igen.

Szeressem? Ezt írjátok. Persze, szeretem. Csak azért mégsem lehet neki mindent megengedni, hogy jobban érezze magát. Sorozatosan ilyeneket csinál. Ő nem bölcsis, nem ovis, itthon van velem egész nap, minden nap anya- lánya nap. Nem itthon ülünk, megyünk minden fele. A fiammal a felét nem vagyok és ne mondjátok, hogy biztosan akkor vele sokkal minőségibb az idő, mert nem! Éppen ez a bajom. A lányommal 100x többet foglalkozok a nap folyamán, mégis ezt a viselkedést kapom tőle.

2017. jún. 30. 19:29
 29/35 anonim ***** válasza:
57%

Az apja miért nem képviseli a pártodat?


Lehet, hogy úgy akar bevágódni nála, hogy téged piszkál, mert látja, hogy az apját nem érdekli.


Pl itt én számítottam volna a férjemre, hogy megkérdezi tőlem mi történt és szépen elmondja a lányomnak azt, amit én is korábban. Egyébként bocsánatot szerintem csak akkor kérjen, ha úgy érzi. Amúgy hazugság, szerintem erre már rájött, azért nem kér bocsánatot, mert nem sajnálja. Erre nem kötelezném. Mondanám neki, hogy gondolkozzona dolgon és ha lehiggadt, mondja el mit csinált rosszul és mit nem szabad legközelebb és hogyan tudná szerinte jóvátenni.

2017. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
52%

A lányoddal tényleg valami baj van. Nem hanyagolod el, nem bántalmazod, akkor nincs joga/oka így viselkedni.

Régebben(akár csak egy kis ideig) engedékeny voltál vele? Eltűrted a hisztijeit? Mert ha igen, akkor csupán ezt szokta meg, és meg kell értetni vele, hogy ez nem mehet így tovább. Nagyon nem ajánlom, hogy kezet emelj rá, de a sarokba ültetést pl. már megérti egy ekkora gyerek.

A mai kirohanása után megmondtam volna neki, hogy a bátyja a viselkedése miatt lökte el, és ha nem szeretné, hogy ez még egyszer megtörténjen, akkor ne ártson a bátyjának. Aztán beküldtem volna a szobájába, hadd hisztériázzon ott. A kisfiúnak meg négyszemközt mondtam volna el, hogy ilyet nem csinálunk(Egyébként tényleg nem kell erőszakra nevelni, de azért nem azt kell tanítani neki, hogy némán tűrje ha tönkreteszik valamijét. Ezért kell megbüntetned a kislányt, hogy lássa a nagy, hogy a tette nem maradt következmény nélkül.)

Csakhogy ehhez sok türelem kell, na meg persze következetesség. Gondolj bele, ha most ilyen marad, milyen lesz tíz-húsz évvel később?

Ha pedig tényleg semmi sem működik, el kéne vinned nevelési tanácsadóba.

2017. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!