Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezért mennyire okolhat a...

Ezért mennyire okolhat a gyerek anyja?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves kislányról van szó, a párom lányáról. Közösen neveljük őt és a öccsét az anyjukkal. Amikor nálunk volt, a telefonomon kérte, hogy az egyik videomegosztó oldalon kapcsoljak be neki mesét. Ezt egyébként gyakran csináltuk. Mindig rövid meséket választ, és az ajánlott mesék közül később választ magának egy másikat. Egyik nap, amikor nálunk volt, láttam, hogy egy olyat nézett, ami nem volt neki való. Butaságnak tűnt, emberek mesefiguráknak beöltözve adtak elő hülyeségeket. Mondtam neki határozottan, hogy ezt ne válassza, mert butaság.

Pár nappal később ő maga mutatta meg, hogy egy olyat nézett, amiben a figurának a karja lesett, ami -nem volt igazán véres, vagy ilyesmi, de- azért volt ijesztő, mert olyan hiteles volt, hiszen emberek játszották. Erre ő majdnem sírva fakadt.


Őszinte leszek. Értelmes kislányról van szó, aki egyébként legtöbbször szót fogad. Előtte soha nem nézett ilyet és hittem, hogyha elég erélyesen megkérem, akkor többet nem is fogja választani azon az egy alkalmon kívül. De ne így lett.


A baj nem is itt kezdődik. A kislány hazament és az anyja dühöngve hívott fel pár nap múlva, hogy mit képzelek, miket nézetek én a lányával. Azóta is azzal álmodik, nem tudja elfelejteni, amit mutattam neki. Hiába próbáltam elmagyarázni, hogy tény, hogy az én hibám, de inkább próbáljuk vele megértetni vele, hogy amit látott az csak kitaláció, stb... És arra is kértem, hogy ne állítsa be úgy a dolgot, mintha direkt tettem volna ezt.

Arról már nem is beszélve, hogy egyéves kora óta ő is és a húga is olyan meséket néz (pl Harry Potter és az a. fogoly, alkonyat, stb), amit még én sem nézek szívesen. Ő bekapcsolja nekik. Ez pedig egy véletlen volt. Egy rossz jelenet, nem egy komplett film. Amit ő ténylegesen nézetett velük, azt érte el náluk, hogy a kislány volt, hogy sikítva ébredt és nem tudtam megmagyarázni, hogy nincsenek szörnyek és dementorok.


Most akkor miért is kér számon? Kb 8 percig nem láttam, hogy mit néz. Sajnálom, hogy így alakult. De ne tegyen már úgy, mintha ő ettől féltené a gyerekét.

Szerintetek? Neki miért lenne igaza? Szerintem ez csak egy kötekedés. Örül, hogy van min lovagolni.



2016. aug. 17. 22:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírástért, a húgát és őt neveljük az anyjával közösen. Az fiú tőlem van :) szóval csak féltestvérek, őt (a fiamat) nyilván nem neveli az ő anyjuk (késő van, kicsit elírtam ) :)
2016. aug. 17. 22:30
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Persze hogy kötekedés, ilyen bárkivel előfodulhat. De basszus mit vársz. Van egy 4 éves és egy kisebb gyereke és már tőled is van gyerek. Akármit fogsz csinálni, mindig beléd fog kötni a legkisebb hibáért is.
2016. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem egy 4 évesnél fokozottabb ellenőrzés kell filmnézésnél. A utube, vagy nem tudom mit néztek, akármit kidobhat. A gyerek meg simán nézheti? Nekem ez furcsa. Bár egy 4 évessel inkább játszanék és foglalkoznék vele, mint, hogy lenyomjam a tablet elé. Az anya csak meglovagolja a szitut, gondolom nem vagytok jóban. Neked viszont, szerintem jobban oda kellene figyelned.
2016. aug. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A gyerek is majd elfelejti, nem lesz semmi baja ettol. Az ut szeli reklamtablakon durvabbakat lat.


A gond valoszinuleg az volt hogy erelyesen kerted meg hogy ne nezze. Ha felzaklatta amit latott, akkor ezzel csak rontottal a helyzeten. Ilyenkor megnyugtatni kell.

2016. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem bízik benned különben ha jo indulatu lenne biztosra venné hogy nem rémálmokat akartál a gyermeknek.


A másik, mintha nem tudnád a gyerekbek pont azzal hivjuk fel valamire a kiváncsiságát ha nagy hévvel tiltani kezdünk számára ismeretlen dolgot

2016. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyik alkalommal sem szidtam le és nem is kiabáltam vele. Csak tényleg elég határozottan mondtam neki. Őszintén szólva, amikor másodszor történt, amikor ő mutatta, hogy milyen csúnya én is nagyon kétségbe estem. Nem az volt a célom, hogy még jobban megijesszem, de hirtelen... nem is tudom. Miután mondtam neki, hogy "megkértelek, hogy ezt ne nézd!", próbáltam megnyugtatni.


Ha nálunk van én napi 15-20 percet engedek neki. Nem gondolom, hogy ettől rosszabb lennék. Játszani is természetesen játszunk. De nekem nagy segítség a két kicsi mellett, ha ő 15 percet mondjuk csendben ül. Arról nem is beszélve, hogy nagyon szereti, és szerintem negyedórától nem lesz baja, nem egész nap ezt csinálja.


Most majd igyekszem jobban figyelni. Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 18. 08:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd, én nem azt írtam, hogy rossz szülő vagy, ha filmet nézetsz a gyerekkel, csak nem értem, hogy miért hagysz neki szabad kezet. Tegyél be neki egy filmet, van hosszabb is, mint 15 perc és aztán ha az lement, akkor ne a gyerek válassza ki a következőt, amit nézni szeretne. Ennyi. Egyébként, mivel nem te neveled őket, emiatt írtam, hogy azt a kevés időt, amit velük töltesz, mással is lehetne, mint a tévé, filmnézés. Ha valaki egyedül nevel 2 kisgyereket, teljesen érthető, hogy a filmmel köti le a gyereket, miközben elmosogat, mert arra nagyon rá tudnak kattanni.
2016. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, amit mondasz :) kevés időt viszont nem tölt velünk,mivel egy hetet van az anyjánál és egyet nálunk. De köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 18. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Emlékszem rád, már írtál ki kérdést a gyerekek anyjáról.

Valószínűleg ő sem bír téged, csakúgy mint te őt. Onnan indul a kirohanás.

2016. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!