Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket is zavar és elhiszitek...

Titeket is zavar és elhiszitek egyáltalán amikor egy anyuka, nagymama ilyenekkel dicsekszik, hogy 2 hetesen már átaludta az éjszakát, vagy 1 évesen már szobatiszta volt a gyereke? Ha tudja, hogy az enyém még nem az, akkor ezt én bántónak érzem..

Figyelt kérdés
Én ilyenkor visszakérdeznék, hogy mit jelent ez egyáltalán? Azt, hogy éjféltől négyig aludt, vagy, hogy bilire tette reggel, mert tudta, hogy akkor szokott kakilni, és akkor oda kakilt, de különben egész nap pelusban volt, mert még ugye megmondani nem tudta, ha pisilni kellett? Mert gondolom, hogy így lehetett... Én el nem hiszem az ilyeneket, amikor ilyenekkel dicsekednek, és bántónak érzem, de nem tudok rá mit mondani... Az enyémek 2 és 3 hósan aludtak egy huzamban este 10-től reggel 6-ig. Ezt szerintem már átalvásnak lehet nevezni. Most másfél a kicsi és ha kérdezem, hogy bekakiltál, mondja, hogy be, vagy amikor kakil, mutatja a pelusát, legugol és nyom. De szólni előtte még nem tud, hogy is tudna. Keressek hibát az ő gyerekében és szóljam le én is? Egyszer olvastam egy cikket, hogy egy anyuka megtanította az újszülött! kisbabájának a szobatisztaságot. Akkor ürített, amikor az anyuka akarta és még sikerélménye is volt! Szegény, csak azt tanulta meg, hogy érez egy szükségletet, amit vissza kell tartania! Szerintem inkább frusztrációt érzett a baba!(Volt itt egy hasonló kérdés a '80-as évek pelenkázási szokásairól, azt nem én tettem fel)
2017. júl. 1. 12:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Az alvás részét elhiszem. Én is a kezdetektől fogva átaludtam az éjszakákat. Anyum mesélte h sokszor felkeltett h egyek,mert rengeteget aludtam. Azt mondta mindenkinek olyan babát kivánna amilyen én voltam. Nem szoptam úgy h nem voltam cici függő. Szerintem a szopós babák többet kelnek éjszaka,mint a tápszeresek. Ne hurrogjatok le ez az én véleményem. Barátnöm a fiát 2 éves koráig nem bírta levakarni egésznap csak cicizett,nagyon függô volt.
2017. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az enyémek is tápszeresek, így elhiszem, szerintem is így van.
2017. júl. 1. 12:56
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Bosszant az ilyen,de kb az kell rá válaszolni hogy jólvan vagy Örülök neki stb.

Ez más világ mint régebben volt.más felfogás van!egy gyereket nen is szabad erőltetni semmire,halad a maga ütemében(persze hogyha valami probléma miatt le van maradva az más).

2017. júl. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes ilyenen megbántódni. Minden gyerek más. Az egyikkel az alvás okoz nehézséget, a másik nehezen lesz szobatiszta, a harmadik nem eszik. Aki ezekben dicsekedik neked biztos lehetsz benne hogy valami másban meg ugyanúgy találkozik nehézséggel. Lehet hogy olyanban amiben meg nektek nincs gondotok. Annyi, hogy van aki ilyen típus, szeret dicsekedni, vagy pont ezzel kompenzál, mert ugyanúgy ő is bizonytalan. Vagy a nagyik esetében már a kor is közrejátszhat, az idő mindent megszépit :D. Nekem anyukám mondta egyszer, hogy mi nem hisztiztünk ennyit mint most a fiam. Apukám ránézett a szemüvege fölött és közölte: ó, dehogynem :D. Egy jó tanács, ne vedd ezeket a dolgokat ilyen komolyan, onnantól hogy gyereked van mindenki meg akarja mondani a tutit, hogy mit csinálsz rosszul. Én ilyenkor mosolygok, bólogatok, és a másnapi ebéden gondolkodom, vagy hogy hová kéne nyaralni menni, mi legyen a karácsonyi ajándék a gyerekeknek, ilyesmi :).
2017. júl. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én nem reagálok rá semmit, vagy max annyit, hogy ügyes. Nem is érdekel, hogy más gyereke mikor szobatiszta vagy meddig alszik, mert nem befolyásolja, hogy az én gyerekem milyen.

Az én fiam 3,5 évesen lett szobatiszta, de ez engem nem frusztrál. Nem is erőltettem vagy ültettem a bilire, megvártam, amíg magától képes volt rá. Ha másé előbb az, örüljön neki. Ilyesmin felesleges mérgelődni vagy versenyezni.

2017. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

Sokszor én is olyanokat mondok, amik másnál nem így lehetnek. Pl alvás, napközbeni dolgok, mire van időm, miket tudok csinálni mellette stb.

De aztán rájövök, hogy ez lehet bántó másnak.


Az az igazság, hogy világ életemben olyan voltam, ha megkérdezték hogy vagyok, mi újság akkor jó dolgokat mondtam, nem panaszkodtam. Amikor a fiamról kérdeznek, akkor is jó dolgokat mondok, eszembe se jut arról panaszkodni, hogy mennyire nyűgös volt a front idején vagy nem tudom..


Szerintem a fele a csapatnak dicsekvésből mondja, mert büszke, hogy úgy érzi valamit jól csinál (közben meg baba függő többnyire) viszont a másik csapat szerintem úgy van mint én. Hogy csak szimplán mesélnek ha kérdezik őket - és ezen belül is csak pozitív dolgokat. Sajnos a magyar ember nagyon negatív.....

De igen, ez nem jelenti azt, hogy nem lehet bántó.

Engem jelenleg az bánt, hogy mindenki kérdezi, hogy na, tudja már ezt tudja már azt? Szopizik még..??? (sóhaj.) Na ez is lehet bántó.

2017. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ember arrol mesel ami jol megy. Legalabbis a legtobben. Ritka az olyan, aki panaszkodni szeret. Ha ezen valaki megsertodik mert mas gyereke valamit hamarabb csinal, butasag!

Azert mert az enyem valamit nem csinal, attol meg elhiszem hogy a masik gyerek lehet, hogy igen. Miert bantodnek meg rajta??

Minden gyerek mast csinal hamarabb. En fiam pl. elobb tanult meg olvasni mint biciklizni :))) 5 evesen mar olvasott de csak 6 evesen tanult meg ketkerekuzni, addig nem mert. Es? Mas gyerek meg forditva. Hat ez van, ha ezen besertodnek a sajat hulyesegem lenne.

2017. júl. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem zavar, pedig mindent jóval később csinál a gyerekem. Megkésett a mozgása, a beszéde, s nem csak az átlaghoz képest, hanem a Gauss görbe jobb oldalához is. Kezdetben zavart, ma már nem.
2017. júl. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Engem nem zavar.

Tudom, hogy minden gyerek más. Szerintem ilyen esetben nem a dicsekvőben van a hiba (most titkolja el a kedvedért, vagy hazudjon???), hanem abban, aki ezt a lelkére veszi. Oka van, hogy zavar téged, talán mert azt akarod, hogy a tiéd is kitűnjön valamivel.

2017. júl. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Nem zavar, és nem is érdekel.


Olyan mértékben nem érdekel más gyereke, hogy foglalkoztassanak a dolgai. Csak a saját családom érdekel. Ha valaki ennyire kapálózik, hogy feltétlenül dicsekednie kell ilyesfélékkel, az mindig leplez valamit amúgy. Jókat mosolygok rajta, s egyik fülemen be, a másikon meg ki. Csak a sajátjaim érdekelnek, idegenekre magasról teszek.

2017. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!