Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket is zavar és elhiszitek...

Titeket is zavar és elhiszitek egyáltalán amikor egy anyuka, nagymama ilyenekkel dicsekszik, hogy 2 hetesen már átaludta az éjszakát, vagy 1 évesen már szobatiszta volt a gyereke? Ha tudja, hogy az enyém még nem az, akkor ezt én bántónak érzem..

Figyelt kérdés
Én ilyenkor visszakérdeznék, hogy mit jelent ez egyáltalán? Azt, hogy éjféltől négyig aludt, vagy, hogy bilire tette reggel, mert tudta, hogy akkor szokott kakilni, és akkor oda kakilt, de különben egész nap pelusban volt, mert még ugye megmondani nem tudta, ha pisilni kellett? Mert gondolom, hogy így lehetett... Én el nem hiszem az ilyeneket, amikor ilyenekkel dicsekednek, és bántónak érzem, de nem tudok rá mit mondani... Az enyémek 2 és 3 hósan aludtak egy huzamban este 10-től reggel 6-ig. Ezt szerintem már átalvásnak lehet nevezni. Most másfél a kicsi és ha kérdezem, hogy bekakiltál, mondja, hogy be, vagy amikor kakil, mutatja a pelusát, legugol és nyom. De szólni előtte még nem tud, hogy is tudna. Keressek hibát az ő gyerekében és szóljam le én is? Egyszer olvastam egy cikket, hogy egy anyuka megtanította az újszülött! kisbabájának a szobatisztaságot. Akkor ürített, amikor az anyuka akarta és még sikerélménye is volt! Szegény, csak azt tanulta meg, hogy érez egy szükségletet, amit vissza kell tartania! Szerintem inkább frusztrációt érzett a baba!(Volt itt egy hasonló kérdés a '80-as évek pelenkázási szokásairól, azt nem én tettem fel)
2017. júl. 1. 12:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Az én egyik gyerekem 3 hósan már este héttől reggel hétig aludt (és előtte is csak egyszer kelt hajnalban), a másik még 2 évesen négyszer kelt éjszaka, pedig mindkettő szopott.

Mindenki a saját tapasztalatából tud kiindulni. Ha nálunk csak az első gyerek lett volna, azt hiszem, milyen szuperül altató anya vagyok vagy milyen jók az "alvókagénjeink" :) Úgyhogy egyrészt nem zavar, másrészt általában elhiszem, mondjuk barátnak, rokonnak, de fenntartással, ha már 100 éve történt vagy csak a neten olvastam :)

2017. júl. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az alvást én is elhinném, a lányom 2 napos korától estétől reggelig aludt kb 3 hónapos koráig, a szobatisztaság pedig irtó nagy marhaság!
2017. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az enyémek is átaludták az éjszakát, pedig akkor még anyatejesek voltak. Ez gyerekfüggő. Szóval elhiszem.

A szobatisztát nem. Max. ügyesen jelzett és gyorsan alátolták a bilit.

2017. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Jaj, nem plvadtam fogyelmesen, most látom, te ezt bántónak érzed.

Engem nem zavar, semmi bántó nincs benne. Persze ha olyan ember mondja, aki alapból szeret szurkálódni, az megint más, de akkor meg pont azért nem érdemes megbántódni rajta. Ha igaz, azért, ha nem ogaz, akkor meg azért. Mit számít, hogy más gyereke mikor mit csinál?

2017. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, ha valaki úgy dicsekszik a gyerekével, mindegy hogy alvás, bili, evés vagy egyéb téma, hogy azzal azt érezteti veled, hogy bezzeg te milyen béna anya vagy, neked ez nem megy. Vagy úgy adja elő, hogy kb. az egész világ hülye és rosszul neveli a gyerekét, de az övé, hála neki, mennyire előrébb van, mert ő ezt meg azt így meg úgy tanította neki...


De ha csak szimplán elmesél valaki egy történetet, az nem zavar. Amúgy ha a történet 10 évnél régebbi, szerintem simán lehet, hogy a mesélő emlékei is összemosódtak már és utólag tényleg úgy emlékszik, hogy az ő gyereke x dolgot hamarabb csinált, közben meg nem is. Ezt magamon is tapasztalom, pedig még csak 7 éves, de minap fellapoztam a babanaplóját és egy csomó mindenre másképp emlékeztem :)

2017. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%

A fiam anyatejes volt de szuletesetol kezdve ejjel 6-7 orakat ataludta. Felevesen a 8-10 ora fixen megvolt ejszaka.

Szobatisztasag kerdese hat amint bekakilt egybol visitott addig amig pelus csere nem lett kb egyeves kortol mar szolt is, vicces de az elso 10 szoban benne volt a kaki :-D

Rendesen szoba tiszta kb 2 honappal a 2. szulinapja elott lett nyar vegen. Meleg meztelenseg hazfelujitas kertben a bili h oda lehet. 1 het utan magatol intezte.

5 evesen irt olvasott (magatol illetve a noveretol leste el) 6 evesen egybol masodik osztalyban kezdet. Felsoben is ugrott egy osztalyt. Most 12 evesen kezdi a gimi 1 osztalyat

Kituno tanulo volt eddig

Es mielott beszoltok nem nem eroltettem semmit sem onmagatol ilyen. Es nekem inkabb gond ez mint siker, bar azert buszke vagyok ra. Mivel egy tehetseges gyerek meg mindig gond az iskolaknak. Nem tudnak vele mit kezdeni nincs ra programjuk meg szinte semmi.

Legalabis itt videken nincs.

2017. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
76%

Egyet nem ertek! Mit foglalkozol azzal, hogy ki mit mond?

Le kell carni nagyivben!

Letudod annyival, hogy ugyes oszt' jovan. Meg ha nem is igaz csak azt allitjak!😜

2017. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az alvást simán, mivel a fiam is már a kórhazban is 7-8 órát aludt ébredés nélkül. 2 hónaposan már 10et.
2017. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az alvást én is simán elhiszem, az anyatejes babám 2-3 hetesen 6 órákat simán aludt egyben, 7 hetesen meg este fél 7től 12 órát egy mukk nélkül. Aztán 4 hónaposan elromlott :D másfél éven át éjszakánként 5-6x kelt minimum, 1 hónapja leszoktattam a ciciről, így 2 évesen általában már csak 1-2x kel. Sokan nagyon büszkék, mikor a pici babájuk átalussza az éjjelt, én is azt hittem, hogy piszok mákos vagyok, aztán jól rájöttem :D 1 évesen viszont tuti, hogy csak úgy szobatiszta a gyerek, ha addig kell bilin ülnie, míg nem produkál szegény.

Amúgy nem zavarnak ezek, aki meg lesajnál, hogy én csinálom szaruk, azt kiröhögöm, ennyi az egész :D

2017. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Butaságnak tartom, ha valaki evvel dicsekszik, mert ez nem az ő érdeme, inkább az ő szerencséje. Sose kérkednék ilyesmivel. Viszont azt sem értem, miért sértődsz meg ennyire. Érződik a féltékenység az írásodon.
2017. júl. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!