Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Túl finnyás vagyok amiért...

Túl finnyás vagyok amiért zavar hogy nagymamám nem mos kezet főzés előtt és WC-zés után sem?

Figyelt kérdés
Minden hétvégén nála ebédelünk és többször is láttam, hogy nem mos kezet mielőtt főz, még akkor sem ha éppen wc-zett előtte. Anyu szerint túl finnyás vagyok, egyébként ő se mindig mos kezet. Lehet, hogy csak engem zavar túlságosan az ilyesmi?

2016. júl. 28. 15:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Engem nagyon zavarna!

Az egészségetek is lehet a tét, hiszen baktérium van már mindenhol!

És ez egyébként is egy alap tevékenység lenne.

2016. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igazad van. Ha ilyet tapasztalnék, fix, hogy még aznap kijönne a herpeszem az undortól.
2016. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Amarok Tonrar ***** válasza:
96%
Ez alapvető higiénia. Nem benned van a hiba.
2016. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Fújj. Én biztos nem ennék ott, valamit kitalálnék. lehet már szenilis vagy nem érdekli, de akkor is igénytelen és gusztustalan. Én még meg is mosom magam vagy nedvessel megtörlöm lent minden mosdó után.
2016. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%
Engem is zavarna, főleg, hogy én eléggé kézmosás őrült vagyok.
2016. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

A mamádnak és az anyukádnak fogalma sincs róla ezek szerint, hogy milyen bacikkal fertőzik így meg a családot. Tanultam mikrobiológiát, azóta jobban elborzaszt az ilyen, mert ezzel ténylegesen megtudják betegíteni az egész családot(még azt is,aki nem eszik a kajából).

WC után kötelező a kézmosás,nem tapogatunk utána semmit,főleg nem a konyhában a kaját.

Ha nem értik meg,hogy ez miért probléma,akkor én beégetném őket egy családi ebéden(ahol más is van rajtatok kívül), hogy te nem eszel és ha rákérdeznek,hogy miért, akkor elmondod,hogy mert wc után nem mosnak kezet. Igen elmegy majd a többi vendég étvágya is.A nagymamád és anyukád meg remélhetőleg ég , mint a rongy és legközelebb odafigyelnek.De ha nem akarsz drasztikus lenni,akkor mutass nekik cikkeket,tanulmányokat erről,hogy miért fontos kezet mosni.

2016. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Még jó hogy zavar.Ez alapvető higéniai szükséglet kéne hogy legyen nekik is.
2016. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%
Pfúj, én tuti nem ennék nála. Ez nem finnyásság, hanem a minimum higiéniai dolog, hogy WC után kezet mosunkm főzés előtt és közben meg pláne, én főzés közben is többször kezet mosok, pl ha húst fogtam meg, vagy tojást, koszos zöldséget, stb.
2016. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Én is teljes mértékben megértelek!

Én is tanúltam mikrobiológiát,és tudom,hogy milyen csúnya betegségeket lehet megelőzni csupán kézmosással


A nagyid bizonyára öreg már,lehet,hogy csak elfelejti,vagy csak lusta megmosni

Szólni kellene neki,nem megparancsolni,és nem sértegetni vele mert akkor megharagudhat vagy ilyesmi! ;)

2016. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Elhiszem, hogy bosszant, nálunk anyukám csinálja ezt. Pár beszólás után elkezdett kezet mosni főzés előtt de ha csak simán wc-re megy, de utána nem főz akkor nem mossa meg. Kismilliószor elmondtam, hogy ezzel rengeteg kórokozót hord szét a házban, amik szépen áttelepülnek mindenki kezére, aki utána fogdossa a dolgokat (kilincs, villanykapcsoló, tányérok, stb.). Ha szólok neki, azt mondja: minek, most úgysem főzök. Amúgy ha itt tartunk, én is mikrobioszt tanultam de szerintem nem kell ehhez tudósnak lenni. Már egy óvodás is felfogja, hogy kaja előtt, wc után kézmosás, különben betegséget kaphatunk. Egyszerűen tojnak rá, az itt a probléma.
2016. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!