Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Különleges az 5 éves fiam...

Különleges az 5 éves fiam természete?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elfogult és szerintem semmi különös,de vannak jelek.Nincs tapasztalatom más gyerekekkel. Írok 1-2 dolgot.

-Nagy fiam mondja neki,hogy utállak! Ő erre nyugodt hangnemben mondja,hogy nem baj! Én szeretlek.(Ez a csúcs nálam)

-Mondom fiamnak,ha nagy leszel veszel szép zöld (fiam kedvenc színe) ruhát a barátnődnek? válsz: Nem rózsaszínűt,mert Rebeka azt szereti.

-Oviban: barátjának szól,hogy: Jössz játszani a golyós játékkal?Én nézem,ahogy játszol.

-Boltban úgy vásárol,hogy nézi ki mit szeret és azt pakolgatná a kosárba.

-mindig úgy játszik,akivel éppen játszik.Barátnőjével pónizik.Kisfiúkkal rosszalkodik.

-Egyik csoport társa kimászott a kerítésen.Ő szaladt szólni az óvónőnek.

-Ha megy valahova rögtön beilleszkedik.pl iskola fiú öltöző.Rögtön bandázott.

-Este feszíteni kell a lábát és merevítőt tenni rá.Szólt apukájának,hogy úgy masszírozza,hogy fájjon,mert úgy kell.

-Az oviban van egy opponáló kislány.Senki nem játszik vele,csak ő. kb 300 gyerek jár az oviba.Az anyukája mondta,hogy nem tud játszani senkivel a kislány.


Most ennyi jutott eszembe.



2017. júl. 8. 12:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az egyik lány alsós iskolás unokatesó híres arról a szülők között, hogy a legkülönfélébb gyerekekkel is tud valahogy lazán bánni, szórakozni, tanítani, barátkozni (van olyan kicsit autisztikus, hisztis és túl anyás nagycsoportos rokon gyerek, akit direkt "hordanak" hozzá, mert jó hatással van rá). Nagyon jó szociális érzéke van és egyszerűen szeret "szolgálni", jó kapcsolatokat kialakítani, szóval általában kedves, segítőkész, azért túlzott alázkodás vagy angyaliság nélkül. Az enyémek is mindig emlegetik, pedig csak évente 1x találkoznak valami sokgyerekes banzáj alkalmával. Remélem, hogy ilyen marad és emberekkel fog/tud majd foglalkozni. (A testvérei teljesen más habitusúak.)

(Itthon meg a nagyobbik fiamnak is jó "barátkozója" van, de ő ellenben mindenkit rávesz, hogy kövesse. Most suliban is nagy sleppje meg van, de anno 2 évesen még beszélni sem tudott, már 5-8 éves bandákat kommandírozott a játszótéren, hogy mit csináljanak. Ha megmarad ez a szuperereje, remélem, valami főnök lesz, mert másképp megszívja :))

2017. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
11-es. mintha csak rólunk írtál volna. A nagyobbik egy irányító, uralkodó típus. Neki mondjuk kevés barátja van,de nem is igényli annyira. ha nem tudja irányítani,akkor nem is érdekli a másik gyerek. Én is abban reménykedek,hogy vezető lesz,mert nem szolgalélek :D Vagy egyéni vállalkozó.
2017. júl. 8. 12:57
 13/21 anonim válasza:
60%
Nem kifejezetten ez a megfelelő szó, hogy különleges... Én inkább csodálatosnak mondanám. :) Felnőtt emberekbe nem szorult ennyi jó érzés, mint a gyermekedbe. Legyél rá nagyon büszke és segítsd, hogy ilyen maradjon. :)
2017. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon magas az EQ-ja, és a koránál érettebb a gondolkodása. A legkisebb gyerekem ilyen, ő is mindenkivel jól kijön, iskolásként szembeszállt az egész osztállyal, hogy megvédje az egyik osztálytársát, akit folyamatosan piszkáltak, csúfoltak. Nagyon előnyös tulajdonság, vigyázzatok, ogy ilyen maradjon.:-)
2017. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Lesz még baja szegénynek ilyen természettel. Hordanám fejlesztésre.
2017. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%
Ő egy alkalmazkodó gyerek.
2017. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
64%

Rendes kisfiu, az enyem is hasonloan kedves es joszivu.

De ebben kulonleges nincs, vannak ilyenek.

2017. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%
Magas az EQ-ja szerintem is. Ez fontosabb, mint az IQ. Illetve biztos vagyok benne, hogy csodalatos szulei vannak, jo csaladja. Es szeretettel nevelik. :)
2017. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
39%

Döbbenet, mennyi irigy ember reagált a kérdéshez... például az első öt...


De látom, egyesek reálisan megválaszolták, hogy messze átlag feletti EQ-ra, érzelmi hányadosra utal, ugyanis a legtöbb felnőtt tanulhatna a kisfiadtól!


Rendkívül empatikus, figyelmes, megértő.

Ez még egy hasonló beállítottságú felnőttnek se mindig sikerül, bár egy felnőtt nyilván több, és többféle akadállyal találkozik a személyes életében.


Az első öt válaszolóra, akik fitymálóan válaszoltak, kíváncsi lennék a való életben, hogy megközelítik-e egyáltalán ezt a hozzáállást, vagy csak akkor, amikor érdekükben áll...

2017. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%

És még valami, óvodában is tapasztalni, valamit gyermekpszichológusok is állítják, hogy általában 5-6 éves korig a gyermekek egocentrikusak (bár én azt is állítom, hogy a legtöbb kisiskolás és kamasz, de a legtöbb felnőtt is).


Egocentrizmus: nem azonos az egoizmussal, hanem arra utal, hogy összesen szinte kizárólag egyetlen szempontból, a saját szemszögéből érzékeli és értékeli a világot az illető.


Jó esetben 4-5 évesen MEGINDUL a decentrálás, tehát a mások szemszögéből való gondolkodás mód, látásmód is, de csak a kisiskolás kor során stabilizálódik, jó esetben. Rosszabb esetben idősebb korban, vagy felnőtt korban, vagy öreg korra se.


Az, hogy ha az 5 éves fiad ilyen beállítottságú, és ha tartós nála a decentrálásra való hajlam -ráadásul ilyen magas fokon-, az még kamaszkorban, 16-17 éves korban is átlag feletti, amennyiben érdekektől mentes.


Más kérdés, hogy a legtöbb ember képes lesz kb 6-7 éves korára decentrálni, azonban valódi empátiától mentes a legtöbbjüké, még felnőtt korukra is, mivel érdekei szerint dönti el, mikor alkalmazzák a decentrálást.


Azonban ha valaki valóban empatikus, önzetlenül decentrál, na az rendkívül magas EQ-ra, érzelmi intelligenciára utal.


Ha a fiadra ez jellemző, akkor ezek szerin rendkívüli, e vonatkozásban.

2017. júl. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!