Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Különleges az 5 éves fiam...

Különleges az 5 éves fiam természete?

Figyelt kérdés

Nem vagyok elfogult és szerintem semmi különös,de vannak jelek.Nincs tapasztalatom más gyerekekkel. Írok 1-2 dolgot.

-Nagy fiam mondja neki,hogy utállak! Ő erre nyugodt hangnemben mondja,hogy nem baj! Én szeretlek.(Ez a csúcs nálam)

-Mondom fiamnak,ha nagy leszel veszel szép zöld (fiam kedvenc színe) ruhát a barátnődnek? válsz: Nem rózsaszínűt,mert Rebeka azt szereti.

-Oviban: barátjának szól,hogy: Jössz játszani a golyós játékkal?Én nézem,ahogy játszol.

-Boltban úgy vásárol,hogy nézi ki mit szeret és azt pakolgatná a kosárba.

-mindig úgy játszik,akivel éppen játszik.Barátnőjével pónizik.Kisfiúkkal rosszalkodik.

-Egyik csoport társa kimászott a kerítésen.Ő szaladt szólni az óvónőnek.

-Ha megy valahova rögtön beilleszkedik.pl iskola fiú öltöző.Rögtön bandázott.

-Este feszíteni kell a lábát és merevítőt tenni rá.Szólt apukájának,hogy úgy masszírozza,hogy fájjon,mert úgy kell.

-Az oviban van egy opponáló kislány.Senki nem játszik vele,csak ő. kb 300 gyerek jár az oviba.Az anyukája mondta,hogy nem tud játszani senkivel a kislány.


Most ennyi jutott eszembe.



2017. júl. 8. 12:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Magas az EQ-ja szerintem is. Ez fontosabb, mint az IQ. Illetve biztos vagyok benne, hogy csodalatos szulei vannak, jo csaladja. Es szeretettel nevelik. :)"


Vitatkozom evvel a megállapítással, mivel elhamarkodott, bár szerintem jóindulatból írtad, viszont figyelmetlenül.


Ugyanis válaszod azt sugallja, hogy mintha átlagos, vagy átlag alatti EQ-val rendelkező szülők gyereke nem lehetne átlag feletti, akár messze átlag feletti EQ-jú - ami tévedés!


A szülői attitűd bár hozzájárulhat a gyermekük magas EQ-jának kialakulásához, de NEM FELTÉTELE!


A genetika és a nevelés nem minden.

Léteznek születéssel hozott lelki képességek, valamint tágabb környezeti hatások szintén.


A belső képességek önmagukban ritkábban, de képesek a káros külső körülményeket, pl ártó szülői attitűdöt akár nagy mértékben kompenzálni, akár baba kortól.


Élő példák vannak rá, akár a legszélsőségesebb esetekre is.

2017. júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!