Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztit hogy kezelitek?...

Hisztit hogy kezelitek? Nagyon kemény a dackorszak, minden este sírva alszok el félek mi lesz másnap.

Figyelt kérdés

2.5 éves kisfiúnak komoly dackorszaka van. Próbálok következetes lenni de a tesco közepén vágta fdhöz magát egy medencéért, üvöltött mint a sakál. Mindenki minket nézett. Elmondtuk neki lesz medence de pénteken akkor hozza a futár. Nem értette meg, úgy sírt hogy hányt id. A biztonsági őr megkért vigyük ki. Az apja kivitte erre véresre harapta a nyakát.


A férjem engedett a hisztiknek, jajj csak nehogy sírjon alapon erre most nem bírunk vele.

Sosem ütöm meg, ordítozok vele próbálok mindent megbeszélni elmondani de úgy érzem csődöt mondtam mint anya.


2017. júl. 11. 08:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem állok gyorsan a sarkatokra,éspedig mindketten,akkor ez csak rosszabb lesz. Első körben apukát ültesd le és bszéljetek meg egy egységes hisztikezelést,amihez aztán mindketten tartjátok magatokat.

Apuka egyébként miért hagyta,hogy harapja??? Véresre? Vagy csak túloztál?

Abba belegondoltatok,mi lesz,ha közösségbe kerül és ott is megharap valakit? A másik szülő szerinted el fogja tűrni,hogy terrorizálja a tied az övét?

2017. júl. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
állok=álltok. Bocs.
2017. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

A legjobb modja hogy elkerulitek az ilyen "veszelyes" helyzeteket. Ha tudod, hogy alltalaban miert hisztizik, arra a sorra veletlenul se menjetek. Mi sem megyunk a jatek reszlegre a hiperekben. Csak elelmiszer sor es csokolom.

Nalam egyszer jatszotta ezt el, igaz a bevasarlo kocsiban visitott... Na most a vagy megyunk azonnal haza jon be vagy egyszeruen nem viszed magaddal.

2017. júl. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer hisztiztem csak boltban, meg lesöpörtem a pultot. Anyukám kivitta bolt elé és elfenekelt. Lelki sérülést nem szenvedtem, de onnantól nagyon jó kislány voltam a boltban.

Én is rávernék a gyerekem seggére, főleg, ha így belelendülne és véresre harapná egyikünket. Inkább kapjon egy verést, ha más nem használ, minthogy neveletlen állat legyen belőle.

2017. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Egy cikkből idézet következik, mi a javasolt hozzáállás dackorszakban, a felnőtt részéről:


 ha lényegtelen dolgokat nem tiltunk meg;

 vagy úgy fogalmazunk, hogy a tiltás el is hagyható, például: "Tedd le a fényképezőgépet!" (Azt mondjuk, hogy mit csináljon, ne azt, hogy mit ne!);

 ha egy figyelmeztető mondattal lehetőséget adok, hogy a gyermek presztízsveszteség nélkül visszavonuljon. Önállóan, maga válassza az elvárt, helyes cselekvést. Például: "Az a papa tolla!";

 ha a szülő a tiltás, elvárás megfogalmazásakor nem saját akaratát, hatalmát állítja szembe, hanem arról beszél, hogy miért nem engedheti meg a gyereknek ezt vagy azt;

 nem szabad annak előfordulnia, hogy a szülő naponta szemrehányásokkal árassza el a gyereket, de közben hagyja, hogy a gyerek tovább csinálja a tiltott dolgot;

 ha a szülői következetesség megértéssel, belátással párosul, s emellett a gyermek megfelelő önállósághoz jut abban, amiben lehet, a szembeszállás gyengül, helyébe együttműködés lép.

Ellenkező esetben a dackorszak tartóssá válhat, vagy egyre nagyobb erővel vissza-visszatér.



1. Utasításokat ne általánosságban adjunk (például ne rosszalkodj), hanem fogalmazzuk meg, mit várunk.

2. A személyes példa a legösztönzőbb hatású.

3. Legyünk következetesek abban, amit kívánunk tőle.

4. Bármennyire kicsi a gyermek, mindig ismerjük be, ha hibáztunk.

2017. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha hiszitztem otthon bedugtak a zuhany alá és jött a jéghideg víz, utcán meg simán kioszottak 1-1 pofont, otthon is de 1 mindig elég volt, 5 éves korom után az se kellett.

Jó módszer tényleg az hogy akkor most megyünk és nincs bevásárlás, nagyon hamar megtanulja a gyerek hogy jobb csöndben lenni. Öcsém ki tud hisztizn sok dolgot, visszapfázik, a szüleivel üvöltözik hogy hülyék és "ki vannak rúgva" és semmi, max egy kis kiabálás, én 20 évesen nem merek ilyet mondani, nemhogy szüleimnek, senkinek, akármilyen rossz kedvem van, idegennel csak tisztelettel beszélek mert máshogy nem MEREK.

2017. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
41%
Itt az élő példa,hogy miért nem kell nekem kölök..... Hányinger
2017. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Aranypanda ***** válasza:

Ha még emlékeztek dr. Lux Elvirára, aki igazán humanista volt, és lelki tanácsadással több száz baba megfoganását segítette, akkor elhinnétek neki, hogy a gyermek nem angyali szülőkre vágyik. (Könyvének címe: Anyának születtem?)

A gyerek úgy működik, hogy egy beavatásra vár, és ha ezt nem kapja meg, akkor kiprovokálja. Aki türelmesen nézi fetrengő, örjöngő gyerekét, nem érti meg, viselkedése mire szólít fel. Azt mondja: Te közömbös, nyavalygó

2017. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Aranypanda ***** válasza:

Ha még emlékeztek dr. Lux Elvirára, aki igazán humanista volt, és lelki tanácsadással több száz baba megfoganását segítette, akkor elhinnétek neki, hogy a gyermek nem angyali szülőkre vágyik. (Könyvének címe: Anyának születtem?)

A gyerek úgy működik, hogy egy beavatásra vár, és ha ezt nem kapja meg, akkor kiprovokálja. Aki türelmesen nézi fetrengő, örjöngő gyerekét, nem érti meg, viselkedése mire szólít fel. Azt mondja: Te folyton magyarázó szülő, fogd már be a szád, legyenek érzelmeid, ragadj meg, fogál le, és verd el a fenekemet. Ês erre a beavatásra csak egyszer van szükség. Utána szeretni fog titeket. Ha nem kapja meg, akkor utálni fogja a családját.

Lehet, hogy ez ellentmondásnak tűnik, de ez biológia, a majmok is így működnek.

Én az örjöngő gyereket sajnálom, és megértem a viselkedését. Feszegeti a határokat, mondja az idióta szülő. A feszegetés nem nekirontás. Határt feszegetni mindig fog, fenőtt korban is. De aki feszeget, elfogadja a kudarcot, nem fekszik a földre zokogva.

2017. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!