Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha az ember külföldre költözöt...

Ha az ember külföldre költözött és naponta beszél angolul, egy középfok-felsőfok szint körül, mikor lesz természetes az angol beszéd?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyok kint, de ha valami hosszabb mondatot kell elmondanom, tuti, hogy nyelvtanilag helytelen mivel nem gondolkodom rajta annyit mint írásban..ez idővel elmúlik és természetesség válik?


vagy, hogy lesz?



2014. nov. 18. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elso 3 honap nekem is remalom volt, es oszinten nem tudom h mikor valt termeszetesse, talan 1 ev utan?:-)))Ez a 8.-ik evem itt (atyavilag:-))) es mar evek ota angolul almodom, sot neha termesztesebbnek erzem mint a magyart.


Majd raerzel es hidd el csak az elso idoszak a nehez:-)))))

2014. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem kezdesz el közben nyelvtankönyveket nézni és feladatokat megoldani, akkor magától nem fog a fejedbe menni a helyes nyelvtan, bármit is gondolsz. Tévhit, hogy az ember csak kimegy valahova külföldre és ott automatikusan ráragad a nyelv. Vannak, akik nem is beszélnek sokat helyiekkel, mert kint is magyarokkal tartják a kapcsolatot, ők sose tanulnak meg angolul. Akik pedig megtanulnak, mert a nyelv "rájuk ragadt", azok sem fognak attól tökéletesen beszélni, hogy rá vannak kényszerítve a használatára. Az előzetes ismereteikre ráépül egy plusz szókincs meg pár szerkezet, és az eredménye egy pontatlan szleng lesz, amit persze ő stabil és biztos nyelvtudásnak fog érzékelni, mert az angoloknak nem szokásuk szóvá tenni, ha valaki rosszul beszél, mert annyira hozzászoktak a bevándorlókhoz. Így az illető levonja a tanulságot, hogy "tökéletesen beszél", hiszen folyékonyan löki egymás után a szavakat és az angolok nem szólják meg, mi több, még udvariasan meg is jegyzik, hogy milyen jól beszél angolul. Márpedig hidd el nekem, hogy az ilyen dicséret épp abból fakad, hogy azt látják, hogy az illető nem tud ugyan teljesen jól, de nagyon igyekszik.


Jegyezd meg jól: akkor tud valaki valóban jól egy nyelvet, ha külföldön már NEM jegyzik meg, hogy "Ön nagyon jól tud angolul". Aki valóban folyékonyan és helyesen beszél, annál ugyanis ez már nem tűnik fel, mert ő már egyenrangú beszédpartner és ugyanúgy természetesnek veszik, hogy bármikor bármiről lehet vele beszélni, mint egy helybélivel.



Visszatérve: ha jól akarod tudni a nyelvtant, akkor olvass nyelvtankönyveket, gyakorolj, jár nyelvtanfolyamra. Vannak olyan nüanszok, amire nem érzel rá magadtól, ha ezt nem teszed meg. Gyerekeknél még működik, felnőtteknél már nem. Egy felnőtt számára a nyelvtanulás útja a tankönyv és a gyakorlás, nincs királyi út.

2014. nov. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A nyelvtannal nagyjából tisztába vagyok, nyilván vannak még pontatlanságok, de az írott mondataim 90-95%-a szerintem helyes :D. Viszont amikor beszélek, tuti, hogy nem tudom úgy elmondani, mert nincs időm mindig végiggondolni, hogy húú most do vagy does vagy is vagy are ezeket van, hogy még mindig keverem, pedig elég sokat fejlődtem az utóbbi időben, a filmeket is jól megértem, nagyjukat..


Sokan meg pont azt mondják, hogy ne foglalkozz vele annyit, hogy helyes e vagy nem, csak beszéld

2014. nov. 19. 20:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Nyilván van egy rakat kifejezés a fejemben amiken már nem kell gondolkodni, de még mindig elég kevés ahhoz, hogy lazán beszélgessek
2014. nov. 19. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!