Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma utaztam a vobaton, és a...

Ma utaztam a vobaton, és a gyerekek (20-25en voltak) ilyet mondtak egymásnak, hogy:"fulladj meg, ne kapj levegőt" a többi meg visítva nevetett raktuk. Normális szerintetek? Folyt lent.

Figyelt kérdés
Nekem is voltak csinteveseim kiskoromban,engem is bantottak,de ilyet nem mondtunk egymasnak. Egy 20-22 eves lanyrq voltak bizva,gondolom nem igazan ertett a gyerekekhez,de ez nek is az o hibajq,hanem aki ra bizta ezeket ..
2017. júl. 15. 09:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem,egy 6 éves még nem feltétlenül fogja fel teljes mértékben a tettei, szavai következményét. A problémás gyerekeknél jellemző a problémás családi háttér.


Szerinted miért nem tekinti büntethetőnek a jog a 12 év alatti gyerekeket? Igen, azért, mert nem képesek belátni a tetteik következményét.


A provokációt már 2-3 évesen elkezdik a gyerekek és kíváncsiak, hogy meddig mehetnek el, hol a határ. Ha normális a családi háttér, akkor néhány próbálkozás után rájönnek, hogy túllépték a határt. Ahol nem, ott elburjánzik ez a viselkedés.

2017. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
62%
A hat éves nem tudja fel fogni??? Óvodában egy fiúval és egy lánnyal ültem egy asztalnál. A lány szólt, hogy nézzek az asztal alá... a fiú mutogatta a pö@ét!!!!! Aztán volt, hogy mindketten rám parancsoltak, hogy egyem meg a császármorzsának azt a részét, ami szénné volt égve. A mai napig érzem azt a keserű ízt a számban és azt a félelmet, hogy nekem parancsolgathatnak és hogy tehetetlen vagyok velük szemben. Érdekes, én fel tudtam fogni, hogy milyen helyzetbe kerültem. A teljes elnyomást éreztem 6 ÉVESEN!!! A családi háttér, mese HABBAL!!! Én is lehettem volna ilyen, hiszen otthon nem aludtam rózsaszín párnák között. Az a családi háttere, hogy bármit megengedtek a kiba@ott kölykeiknek- akikből aztán feltehetően egészséges, gátlástalan önbizalomtól sugárzó ember lett, az a fajta, aki másokat elnyom, és kihasznál!
2017. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!