Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kellene tennem, hogy ne...

Mit kellene tennem, hogy ne csak "húzzam" magam után a gyerekemet?

Figyelt kérdés

Lassú, de tud jönni normális tempóval. Ennek ellenére mindig, de mindig lemarad fél lépéssel, mindig pont annyira, hogy húzzam, komlyan leszakad a karom.


Ha lassítok, akkor 3-4 lépés után még lassabb, ha ahhoz igazodom, akkor megint még lassabb, és ez a vánszorgásig fokozódik.


3,5 éves.


2017. márc. 31. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Beszélgess vele séta közben,szagoljátok meg a virágokat, énekeljetek, rugdaljatok kavicsot,a sarokig fussatok versenyt, stb. motiváld picit. ha fáradt, vehetsz tolókaros triciklit. vagy futóbicajt, motort,rollert....
2017. márc. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Én is a futóbicajt, kismotort akartam javasolni. Babakocsihoz már nagy 3,5 évesen, elvégre már ovis korú, azt csak végső esetben mondanám(azért sem jó, mert nem mozog közben, nem fárad el).
2017. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

21.26-os, te extrém hülye vagy! Nem látod, hogy idézőjelben van a húzzam szó??? Nem látod, hogy azt írom, hogy igazodom hozzá??? Ki mondta, hogy fusson utánam? Meg milyen babakocsiba ültessek egy óvodás gyereket?


Állj már le a rosszindulatoddal, és ne itt éld ki magad, ha nem tudsz normálisan válaszolni.


----------------------------------


Szívesen leállok, bogarászom, virágot nézegetek vele a nap bármely szakaszában, ha együtt vagyunk, de ez a reggeli amúgy is szoros menetbe nem fér bele.


A kismotorral két bajom van: egy pár száz méteres szakaszon kavics van, csak hátráltat, illetve az ovinál nincs hová tenni.

2017. márc. 31. 22:50
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem direkt csinálja :) Kislányom is ilyen. Ha akar, nagyon tud sietni. Szeret sétálni is, de ahogy írod: hiába igazodom a tempójához, mindig, mindig egyre lassabb. Nem tudok vele mit csinálni, nagyon lassan megyünk, mi is megnézünk mindent, aztán majd változik. Szoktam neki mondani, hogy tud-e kicsit gyorsabban jönni (mikor már majdnem állunk), olyankor kicsit gyorsít. Ha viszont számára érdekes látnivaló van előttünk, akkor ő húz maga után :) Szerintem ez majd elmúlik.
2017. ápr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha sietsz, felveszed... igen, orditás lesz, de ne zavarjon. Meg kell értenie, hogy nem mindig bogarászhat.
2017. ápr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7%
Nem neki kéne diktálnia a tempót, hanem neked, te vagy a felnőtt. Vedd fel azt a tempót, amit még tud tartani, és ne hagyd, hogy lassítson. Mondd meg neki, hogy most sietnetek kell, majd legközelebb nézelődtök. Ezt egy 3 éves is fel tudja fogni. Vagy játszátok azt, hogy ki ér előbb oda, vagy ilyesmi :) Nekem ugyan nincs gyerekem, de babysitterként vigyáztam 3 évesekre is, mindig mondtam, hogy haladjunk, mert el kell érni a buszt, annál előbb játszhatunk otthon, meg hogy majd ő nyomhatja meg a gombot a buszon. Máris izgatottabb lett és szívesebben sétált. Sosem az ő tempójukhoz igazodtam(mármint, ha lassítottak volna, nem hagytam), mert úgy soha nem érjük el a buszt, plusz nem a gyerek dolga, hogy irányítson.
2017. ápr. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk legtöbbször hazafelé menet ilyen.

Kb mindenhol előre motiválom.

Pl nézd, menjünk oda kavicsot szedni a dömperbe, nézd haladjunk mert amott meg virágot szedünk, vagy hallod? arra egy építkezés van, megy a markolo, nézd ott jön a lejtő, ügyesen a motorral, stb


Mindig ahova terelem a figyelmét, arra indul. Tényleg az orruk után mennek :)

Nálunk a sztrájk a nagy probléma. Hogy megáll és nekitámaszkodik egy háznak, hiába várja az ut végén a játszotér(ez meg akkor van, ha késő van és fáradt, az ilyenek hisztiig fajulnak)

Tegnap a zebra közepén találta ki, hogy márpedig ő leül. Már pirosra váltott, elindult ránk a forgalom, mindenki megállt.a gyerek üvölt, birkozik, felkapva rohantam át vele.lettem olyan ideges, a tuloldalra átérve az ottani járokelők nem tudták hülye anyának mi baja.

2017. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Anya engem minden reggel "húzott" az oviba, mert munkába sietett utána, autónk nem volt.

Nagyon nem szerettem az erőltetett tempót, de hozzáedződtem idővel.

Néha nővérem vitt, ő rendszeresen elkésett a suliból pedig 5 percre laktunk tőle, erős lelkiismeretfurdalást okozott, merthogy miattam volt, és ezt hangoztatta is.

Ennél még a húzás is jobb volt, de igazából mindből azt éreztem hogy csak teher vagyok a családomnak, hogy hozni-vinni kell.

Volt hogy elfelejtettek jönni értem délután az oviba. Na meg ilyenek.


Ha nem kell sietned, akkor menjetek közepes tempóval. Ha kell, akkor kismotor vagy hasonló.

2017. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Mivel az én fiam is ilyen típus,és ha idegeskdem,és nagyon siettetem,csak rosszabb,akkor tyúklépésre vált, erős kompromisszumot kellett kötnöm,hogy ne rontsuk el az egész napot a reggeli veszekedéssel. Elvárom tőle az általa is tartható tempót, abból már ne lassítson, viszont annyival korábban indulunk (és ébredünk,és ebből fakadóan ennyivel korábban fekszik le), hogy legyen idő megcsodáni egy-egy virágot, markolót,kukásautót. Mégaz vált be, hogy egész úton játszunk valamit, 4 évessel már lehet nagyon egyszerű feladványokkal barkohbázni, dalokat dúdolásról felismertetni, vagy simán elmondok egy mesétútközben. Elfelejt ilyenkor lassítani, időt húzni általában:)
2017. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

08.08-as, nincs ilyen problémánk, hogy a gyerek diktál, de attól még kisgyerek, így közös nevezőre kell jutnunk.


Igen, bőven benne van a direkt is, mert tudja, hogy igyekeznünk kell. És persze biztos még korai is neki a sietés, mert máskor fut, mint a nyúl :)


Hazafelé már nem zavar(na), bezzeg akkor nem is húz visszafelé... És ahogy a második (ill. sokadik) válaszoló is írja, törekedni akarok arra, hogy ne ezen a buta reggeli dolgon csússzon el a nap, ne rosszkedvűen menjünk már emiatt minden reggel.


Fölvenni szívesen fölvenném, nincs nekem ezzel gondom, sőt nemhogy nem sírna, még örülne is. De a 15 kilója, plusz táska plusz szatyor, nekem ez sok, 50 métert sem tudom vinni.

2017. ápr. 1. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!