Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Borzasztó anyának érzem...

Borzasztó anyának érzem magam, nektek is szokott lenni bűntudatotok?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves fiam és egy 2 év 3 hós lányom. Egész nap csak rosszalkodnak.A fiú az értelmiszerző minden rosszaságnak. A fiú annyira rossz (kb 10 alkalomból 7x) hogy nem csinálja meg amit mondok,nem fogad szót,azért is az ellenkezőjét csinálja és a pofámba vigyorog,és a lány meg megy utána. Húzza bele a rosszba. Esténként amikor altatásra kerül a sor ha olyanjuk van lazán másfél óráig ott kell ülni az ágyuk mellett mert csak lesnek,vigyorognak,dumálnak. Idegileg ilyenkor már pattanásig vagyok mert hülyének vagyok nézve. Ráadásul a fiam mostanság rossz alvó lett,sokat kel éjszaka és járkál mert ő nem álmos. Szóval néha annyira vagyok már hogy oda-odasuhintok a fenekükre meg telitorokból üvöltözök velük annyira nem bírok velük néha. Ma este 2 óráig tartott mire elaludtak,megint ordítoztam velük aztán kijöttem a szobájukból (erre elkezdtek sírni utánam :( ) aztán miután elaludtak kisírtam magam hogy nincs türelmem hozzájuk egy rosszalkodós nap után..úgy érzem néha megbukok mint anya,szar anyának érzem magam,és megérteném ha a gyerekeim megutálnának :( :(

Bocsánat hogy hosszú lett,de ki kellett írnom magamból.


2017. jún. 13. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne írj, olvass! Például a pozitív fegyelmezésről. Van olyan facebook csoport is, ha fenn vagy a facebookon. Egy csomó mindent elrontasz, de legalább észbekaptál. Ne ülj mellettük másfél órát szórakoztatni, mert attól nem fognak elaludni. Elköszönsz, ajtó behajtása, viszlát. Majd elalszanak, persze nekik is szokni kell a következetességet. Ordítani ne ordíts, semmire nem megoldás. Ami a rosszalkodást illeti: minél kevesebb, csak a feltétlenül sükséges szabályok legyenek, azokat viszont tartasd be komoly képpel. Nincs vigyor, látniuk kell rajtad, hogy komolyan gondolod. Ahhoz viszont neked magadnak kell elhinned, hogy te vagy a főnök.

Vekerdy Tamás, F. Várkonyi Zsuzsa, Gordon: [link] de olvashatsz Popper Pétert is csak léleksimogatásként. Lehet, hogy neked se ártana egy pszichológus, mert nem vagyok benne biztos, hogy önmagaddal - az anyaságon túl is - rendben vagy. Ne akarj mindent magad csinálni, és ne akarj 100%-os lenni. [link]

2017. jún. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk az elterelés és a koncentráciot segitő minőségi idő annyira beválik, hogy az észbonto gyerekem(aki amugy szétszedi a kanapé szivacsot, kulcsot kidob az ablakon, eláztatja a fürdőt, levessel a konyhát, stb) még magában is egy angyal.

Ha pl naponta torna van, tanul egy lábon állni, vagy másnap verset, dalokat tanulunk felvesszük, visszajátszuk, vagy taniton rajzolunk pl a lepke szárnya legyen kék, vagy taniton autozunk pl a legnagyobb legyen legelől es a kisebbek utàna, stb


Ha mindezt pl du 17-kor játszuk, elalvásig, másnap is egy angyal magában is.

2017. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

*szoval ha irànyitott foglalkozàst 17-kor játszunk, akkor elalvásig, másnap is angyal.


Ha viszont pl sok a házimunka, a gyerekkel csak szo szo rajzolunk szabadon, szoval a tul nagy szabadsággal pl építőket csak rombol ha akarja, nem tud mit kezdeni, csökken az önkontroll jo meredeken, gyorsan

2017. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Odasuhintasz? Tetszik ez a szó. Bírom, hogy az ilyen szülők milyen sok szinonímát ismernek az ütni szóra. Most egy kicsit fejlődött a szókincsem, mert eddig csak a meglegyinteni szót ismertem ilyen khm "esetekre".

De azt becsülöm, hogy legalább kerek perec leírtad, hogy ordibálsz velük, és nem valami olyasmit írtál, hogy "gyakran megemelem a hangomat".

Jól érzed, gyereknelésben nem vagy a toppon. Más szülő ugyan megfélemlíti a gyerekét, de legalább elér vele valamit. Ez is elítélendő, de a te helyzeted ráadásul még siralmas is. Csapkodod őket, berekedésik kiabálsz velük, de így sem érsz el semmit. Lazíts már.

Vidd le őket játszóra, hadd tomboljanak. Lehet, akkor jobban fognak aludni éjszaka. Ha pedig így sem álmosak, rajzolgassanak, vagy beszélgessenek halkan a szobájukban. Ráérnek felnőtt korukban szigorú napirendhez alkalmazkodni. Egyébként felnőtt létemre gyakran én sem vagyok álmas, ezért hajnalban még olvasok vagy tévét nézek, és csak 4-5 órát alszok. Jelentem, nem haltam bele, és anélkül is tökéletesen megvagyok, hogy rendre teremtenének, hogy most azonnal mars az ágyba, mert ilyenkor aludni kell.

És ne osztogass nekik folyamatosan parancsokat, mert akkor elveszítik a szavaid az erejüket. Akkor szólj rájuk, ha fontosabb dologról van szó, de akkor mindig! Te figyelnél egy olyan emberre, aki folyton folyvást halandzsázna neked, hogy tedd ezt, ne tedd azt? Na ugye?

Ne legyél szomorú, ne sajnáld magad, hanem állj a sarkadra és viselkedj anyához illően. Van két gyereked, akiket fel kell nevelned, és hasznos lenne nekik, ha ezt úgy tennéd, ha magabiztos és következetes lennél, és "suhintást" meg az ordibálást nem napi szinten alkalmaznád.

2017. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Fel a fejjel, jobb lesz.
2017. jún. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Kedves utolsó nagyon jól leírtad,mert tényleg siralmas anyának érzem magam. Én egy szigorú(bb) személyiség vagyok,az élet minden területén. Ha valamit eltervezek annak úgy kell lennie (pl ha takarítok és szépen összepakolok a gyerekek után rohadt nehezen viselem idegileg azt hogy mire befejezem a porszívózást a gyerekek újra megborítják a nappalit a játékaikkal holott előtte tettem rendet). Érzem azt magamon most már egyre többször hogy 5. éve vagyok itthon és 4 éve nem csinálok mást csak háztartást vezetek,pelenkázok,etetek,altatok,stb..minden napom egyforma..és hiányzik az,hogy végre kikapcsolódjak egy kicsit a gyerekek nélkül,hogy újra dolgozzak és ne csak itthon legyek ahol minden napom ugyan az.Tehát kezdek bezsongani,így hamarabb húzom fel magam. Imádom a gyermekeimet,bármikor eldobnám értük az életemet is,de várom már hogy dolgozzak újra,hogy mást is csináljak mint napról napra itthon lenni. Soha nem passzoltam még le a gyerekeimet senkinek,ha boltba,fodrászhoz,stb megyek vagy a lányom vagy mindketten velem vannak. Nincs ,, szabadnap,,. Nem sajnáltatni akarom magam vagy ilyesmi,csak érzem hogy feszültebb vagyok mostanában és emiatt van bűntudatom hogy az indulataimat és a feszültségemet ,,rajtuk vezetem le,, :(

2017. jún. 13. 23:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Merj segítséget kérni. A gyereknevelés csapatmunka. Ha egyedül csinálod, akkor belezuhansz. Nincsen azonnal visszajelzés plusz a benti munkának nincsen látszatja. Megdicséri valaki, ha valamit jól csinálsz? Hol az apa? Este ő is altathatna. Vagy olvasol egy mesét és cseréltek. Van énidőd rendszeresen, amikor valameddig nem kell a gyerekeidre figyelned?
2017. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7#-es:

Nincs énidőm,szerintem egy kezemen megtudnám számolni hányszor mentem el itthonról egyedül,amióta a gyerekek megszülettek napi 24-be én vagyok mellettük. A férjem sokat dolgozik,keveset van itthon,de ha itthon is van akkor is együtt foglalkozunk a gyerekekkel.Néha van hogy ő kimegy a gyerekekkel az udvarra vagy fél órára sétálni de én akkor sem pihenek hanem csinálom a házimunkát. Fürdetni ő szokott ha itthon van,de öltöztetni már én is segítek ill. az altatást is együtt intézzük. Nem járok el itthonról sehova sem,csak itthon vagyok a gyerekekkel,boltba is csak akkor megyünk ha a férjem itthon van mert két hisztis gyerekkel egyedül elindulni semmi kedvem,pláne a fiam miatt mert ő mindig kinéz magának valamit és elkezd hisztizni-vergődni a bolt közepén ha nem kapja meg.

2017. jún. 14. 07:28
 9/16 anonim ***** válasza:
A férjed hétvégén is dolgozik? Sehová nem mentek, állandóan otthon vagytok?
2017. jún. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Először is nem vagy rossz anya!!! Próbálj meg változtatni a fegyelmezési módszereden. Neten keresgélj, olvass utána, biztosan találsz segítséget!!! Kitartás neked és jobb lesz idővel ez biztos! Legyen önbizalmad! A gyerekek megérzik, lehet csak ez kell nekik h ne legyél határozatlan és kétségbeesett. Ha kiegyensúlyozottabb vagy lehet h ők is javulnak. Kitartás Kedves Kérdező!!!
2017. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!